3 липня НТУУ «КПІ» відвідав заступник голови Київської міської державної адміністрації Руслан Крамаренко та група відповідальних працівників КМДА і представників наукових і освітніх організацій столиці. Вони зустрілися з керівництвом університету і обговорили питання налагодження співпраці у розв’язанні деяких проблем міста.

У зустрічі взяли участь ректор НТУУ «КПІ» Михайло Згуровський, директор Наукового парку «Київська політехніка» з питань інтелектуальної власності Ярослав Кологривов, заступники проректора з наукової роботи Валерій Барбаш і Віталій Котовський, завідувач кафедри відновлювальних джерел енергії факультету електроенергетики та автоматики Степан Кудря, директор Навчально-наукового центру «Енергетика сталого розвитку» Інституту енергозбереження та енергоменеджменту Артем Ковальчук та інші.

Презентацію кількох проектів, які стосуються подолання проблем комунального господарства, зробив Ярослав Кологривов. Він, зокрема, розповів про розроблену науковцями університету програму модернізації теплоенергетики, якою передбачено впровадження нових засобів виробництва, транспортування і заощадження теплової енергії та створення єдиної ГРІД-системи управління комунальної теплоенергетики, зупинившись при цьому на технічних питаннях її реалізації; про розробки в галузі водоочищення для забезпечення населення якісною питною водою та про проекти утилізації твердих побутових відходів і виробництва з них енергоносіїв тощо.

З цікавою презентацією проекту «Інтелектуальне місто (енергетичні аспекти)» виступив Артем Ковальчук. Проект стосується питань системного вирішення енергетичних проблем населених пунктів з урахуванням багатьох складових їхньої життєдіяльності. Також інноваційні розробки, що пропонуються до впровадження в межах регіональної програми підвищення енергоефективності для міста Києва, запропонував до уваги присутніх Степан Кудря. Його доповідь доповнив ректор НТУУ «КПІ» Михайло Згуровський, розповівши про досвід роботи науковців університету над розробкою моделі «розумного міста» у партнерстві з Королівським технічним університетом у Стокгольмі, успішне її впровадження у шведській столиці та можливість перенесення низки її складових на київський грунт.

Обговорювалася на зустрічі й ідея створення в КПІ ІТ-парку, облаштованого Wi-Fi та прикрашеного пам’ятниками Стіву Джобсу і Білу Гейтсу, автор якої київський школяр Микола Гилко також був на ній присутній. Учасники зустрічі зійшлися на тому, що ідея, дійсно, корисна і, якщо вдасться зацікавити нею інвесторів, може бути швидко і успішно реалізована. Тим більше, що питання облаштування Wi-Fi всього університетського кампусу вже почало в КПІ вирішуватися. А ще було висловлено думку, що в такому парку обов’язково має стояти і пам’ятник академіку Віктору Глушкову – видатному вітчизняному математику і кібернетику, засновнику Інституту кібернетики НАН України і керівнику колективу розробників першої в світі персональної ЕОМ «Мир».

Під час розгляду пропозицій, спрямованих на розв’язання проблем комунального господарства, Руслан Крамаренко зосередився на їх економічних аспектах і питаннях практичної реалізації в умовах столиці. Водночас він наголосив, що у КПІ напрацьовано багато проектів, які безумовно є цікавими для міста. Тож учасники наради досягли домовленості щодо відображення конкретних напрямів роботи в угоді про співпрацю між столичною владою та університетом, проект якої вже підготовлено.

Дата події