11 квітня з керівництвом Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» зустрілися новий ректор Варшавського університету технологій професор Ян Шмідт і члени делегації цього вишу, які прибули до Києва для участі у щорічній Міжнародній спеціалізованій виставці «Освіта та кар’єра–2013» та ХІ Міжнародній виставці закордонних навчальних закладів «Education abroad».

НТУУ «КПІ» та Варшавську політехніку пов’язують не лише спільні напрями підготовки студентів. Наші університети є вишами-партнерами практично з часів їхнього утворення, оскільки навіть створені вони були за одним указом царя тодішньої Російської імперії. Звісно, з огляду на політичні реалії новітньої історії України та Польщі, ці зв’язки час від часу переривалися, але завжди відновлювалися і набували нової якості. Сьогодні наші університети перебувають у постійній співпраці за різними програмами і стосунки ці розвиваються. Зрозуміло тому, що відвідання КПІ було для делегації ВУТ такою ж важливою метою, як і участь у виставках.

«Партнерство наше дуже багатопланове. Ми співпрацюємо за багатьма напрямами, – наголосив під час зустрічі ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський. – Все більше взаємодіють наші студенти – і в навчанні, і в культурі, і в спорті. Ми налагодили серйозні наукові обміни, багато наших професорів і науковців працюють в безпосередньому контакті. Вже кілька років поспіль ми разом з вашим університетом організуємо і проводимо українсько-польський студентський футбольний турнір. А ще, нещодавно ми ухвалили рішення про встановлення на території нашого кампусу пам’ятника нашому випускнику, видатному польському фізико-хіміку і державному діячеві Войцеху Свєнтославському. Нині триває підготовча робота щодо створення цього монумента. Ми вважаємо цю роботу для нас особливо важливою. Цей пам’ятник стане своєрідним символом нашої єдності, адже Войцех Свєнтославський не лише закінчив, але й викладав у КПІ, а пізніше був професором і ректором вашого університету».

Професор Ян Шмідт розповів про польський досвід реформування вищої освіти та нові проекти, які реалізуються нині у Варшавському університеті технологій. Зокрема, він повідомив про будівництво нового дослідницького центру сучасних технологій і висловив думку, що в його лабораторіях могли б пліч-о-пліч з польськими науковцями працювати і представники КПІ. Крім того, він проінформував київських колег про зв’язки Варшавської політехніки з іншими польськими та європейськими технічними університетами, які могли б бути корисними при організації спільних досліджень за певними напрямками, і створити можливості для забезпечення інтеграції українських вишів, насамперед НТУУ «КПІ», у європейський науково-освітній простір.

Учасники зустрічі тепло відгукнулися про діяльність Українсько-Польського центру НТУУ «КПІ». «Цей центр є містком, який поєднує дві культури, – зауважив Михайло Згуровський, – і є дійсно об’єднуючим центром для студентів наших університетів».

Логічним завершенням бесіди стала домовленість щодо розширення співробітництва НТУУ «КПІ» та ВУТ у рамках чинної угоди про партнерство, та обговорення деяких конкретних напрямів такого співробітництва. Одним із них можуть стати спільні проекти в галузі фізичного матеріалознавства, нанотехнологій і створення нових матеріалів. Про сьогоднішні можливості КПІ у проведенні таких досліджень гості дізналися, відвідавши наостанок зустрічі нові університетські науково-дослідні центри – «Навчально-науковий центр рентгеноструктурного аналізу НТУУ «КПІ» – РИГАКУ» та лабораторію електронної мікроскопії.

Дата події