Восени хтось їде в ліс по гриби, хтось – на полювання, а студенти КПІ – на інтелектуально-спортивні змагання «Лабіринт». Ця гра збирає молодь студмістечка вже не перший рік, що свідчить про її популярність.

Цього разу в турнірі, який 22-23 вересня пройшов у студентському спортивно-оздоровчому таборі «Політехнік», взяли участь близько ста учасників – 15 команд. Назвемо їх усіх, вони на те заслужили:

– 4-й гуртожиток - «Сімпсони», «Old school»;

– 8-й гуртожиток - «Унікали», «Лісові вовки», «Скажені вовки»;

– 9-й гуртожиток - «Їжаки в тумані», «П’яні їжаки»;

– 15-й гуртожиток - «Кульбабки»;

– 18-й гуртожиток - «Танк»;

– 19-й гуртожиток - «Білі скажені білки», «Хім. Fuck»;

– 20-й гуртожиток - «Мухомори», «Кіндери»;

– команда студентського профкому «Проф-Акт»;

– команда студентської ради студмістечка «Студентські леви».

У перший день змагань команди облаштовували стоянку – встановлювали намети, оформляли своє житло. Результати роботи оцінювали суворі судді: вони враховували всі дрібниці й виставляли бали, чи то штрафні, чи то заохочувальні. Увечері влаштували творчий конкурс на теми студентського життя – «Таланти поруч». Учасники співали, танцювали, розігрували веселі мініатюри тощо. А потім табір ще довго гудів немов вулик, нові враження та напрочуд чисте, наче енергетичне, повітря не навівали сну.

На ранок, протерши очі, розім’явшись після нічних дрижаків і огледівшись довкола, студенти виявили, що сніданку немає. Як, власне, і повара, який мав цей сніданок готувати. До речі, для учасників куховарили справжні військові на справжній польовій кухні. Забігаючи наперед, скажу, що дуже незвично було бачити сучасного українського студента, який уплітає гречану кашу з тушонкою з таким вовчим апетитом, що аж за вухами лящить. Але це вже було після вранішніх змагань.

Спершу всі учасники проходили тест на знання медицини, тобто найважливішого, що треба вміти та знати в поході. Кожній команді дісталося по конверту з трьома запитаннями. Далеко не всі успішно впоралися з цим завданням. Декому довелося використовувати підказку «Дзвінок другу».

Після інтелектуальної розминки команди вирушили до лінії перешкод. Тут на них чекали різноманітні «снаряди» – дерева та канати створювали безліч перешкод, з якими може зіткнутися турист у поході. А насамкінець організатори залишили «мокре» змагання – плавання на катамаранах. Хтось показав справжній клас в управлінні цим водним транспортом, а хтось, користуючись нагодою, насолоджувався дармовим катанням.

Змоклі та втомлені повернулися до наметів, де вже чекав гарячий обід. Перевдягнувшись у сухе та наситившись харчем, студенти мали час відпочити, пограти у волейбол, футбол, посмажити сало з цибулею на вогні тощо. Наступний етап змагань – «Багаття». Мета – будь-яким способом розпалити вогнище, аби воно перепалило нитку, натягнуту над полум’ям. Команди використовували різні способи, аби язики вогню якомога швидше торкнулися нитки.

Підведенням підсумків та нагородженням завершували останній день перебування в «Політехніку». Проректор з науково-педагогічної роботи Г.Б. Варламов щиро привітав учасників та нагородив переможців. Найвправнішими виявились команди:

– 1 місце – команда «Скажені вовки» (в подарунок отримали резинового човна);

– 2 місце – команда «Хім. Fuck» (отримали палатку);

– 3 місце – команда «Кіндери» (отримали палатку).

Голова студентської ради студмістечка Андрій Гаврушкевич передав привітання від депутата Київради Д.Андрієвського та нагородив команду «Скажені вовки» палаткою, команду «Хім. Fuck» термокухлями, команду «Кіндери» – надувним матрацом.

Від’їжджали з сумом. Чомусь гарне швидко закінчується. А час, проведений у «Політехніку», дійсно був цікавим, насиченим і корисним. Та вже в понеділок усі друзі-суперники стали знову звичайними студентами, от тільки спогади про «Лабіринт» ще довго бентежитимуть їхню уяву.

Oct 8, 2007 || Автор: Настя Музиченко, студентка КПІ

Дата події