Буднi авiакосмiчного факультету “У Корольов до Корольова”

Делегація факультету авіаційних і космічних систем у складі заступника декана В.М.Федорова та студентів М.В.Заруднєва (гр. ВЛ-21) і В.Б.Романченка (гр. ВЛ-22) з 21 по 24 грудня минулого року відвідала Підмосков’я в рамках реалізації спільної програми факультету авіаційних і космічних систем НТУУ “КПІ” та Національного центру аерокосмічної освіти молоді України (НЦАОМУ) щодо відзначення 100-річчя від дня народження Сергія Павловича Корольова.

Потрапити до складу делегації студентам було вельми непросто. Обговорення кандидатур претендентів на засіданні кафедри приладів та систем керування літальними апаратами викликало жваву дискусію. На участь у поїздці претендували щонайменше п’ять кращих студентів кафедри, але перемогли Михайло та Віталій. І це – закономірно, бо вони – справжні лідери у навчанні, громадському житті, науково-дослідній роботі.

Спочатку кияни відвідали Ракетно-космічну корпорацію “Енергія”, що знаходиться в підмосковному м. Корольові (в минулому – Калінінград) і носить ім’я Сергія Павловича. Урочистими для хлопців були хвилини, коли, вшановуючи пам’ять легендарного Генерального конструктора, вони від імені київських політехніків покладали квіти до його погруддя, встановленого на території організації.

А потім був музей корпорації, де зібрані всі без винятку результати творчої роботи колективу. Хлопці побачили не макети, а перші чи максимум другі (коли космічний апарат не повертався на Землю) екземпляри виробів РКК “Енергія”. Вони мали змогу своїми долонями доторкнутися до обгорілих поверхонь капсул космічних мандрівників, що виводили на орбіту та повертали на Землю радянських космонавтів, посидіти всередині їх, почути від екскурсоводів безліч історій, пов’язаних із діяльністю С.П.Корольова та його колег.

Наступного дня члени делегації відвідали Музей Військово-Повітряних сил Російської Федерації у підмосковному Моніно. Те, що постало перед очима, перевершило всі сподівання. В музеї зібрані майже всі бойові літаки та вертольоти, що розроблялися та виготовлялися в колишньому СРСР. Пам’ятаючи, що початок творчої біографії С.П.Корольова пов’язаний із становленням реактивної авіації, хлопці з величезною цікавістю розглядали саме найперші зразки реактивних літаків, порівнювали їх дані з характеристиками сучасних бойових машин.

Украй стомлені, але переповнені враженнями поверталися політехніки до Києва. У потязі не вщухали розмови про почуте та побачене.

Б.Г.Лапідус, директор Київської філії НЦАОМУ