Ви є тут

Підписано угоду про співпрацю між НТУУ «КПІ» та НДТУ «МІСіС»


2012.09.07 Підписано угоду про співпрацю між НТУУ «КПІ» та НДТУ «МІСіС»

7 вересня наш університет  відвідала делегація Національного дослідницького технологічного університету "МІСіС" (м. Москва, Російська Федерація), очолювана в.о. ректора Алевтиною Черниковою.

Славнозвісний російський технологічний університет (він також відомий за старою назвою, яка у вигляді абревіатури збереглася і в назві новій – "Московський інститут сталі і сплавів") має давні і міцні зв'язки з КПІ. Сьогодні ці контакти набувають нової якості – стають ширшими і системнішими. До того ж, з'являються й нові можливості реалізовувати спільні наукові проекти, узгоджуючи їхні програми і домовляючись про просування й використання в освітній і науковій галузях їхніх методик і результатів.

Яскравим прикладом таких можливостей є створення в КПІ спільного Українсько-японського навчально-наукового центру рентгеноструктурного аналізу НТУУ "КПІ" – РІГАКУ", у церемонії відкриття якого взяли участь гості з Москви. З огляду на те, що в МІСіС подібний підрозділ також уже працює, це забезпечує чудові умови для обміну досвідом та інформацією як у науковій, так і в навчальній сферах, а також розгортання спільних досліджень у галузі рентгеноструктурного аналізу.

Тож після обговорення потенціалу і перспектив співпраці у сфері  розвитку новітніх технологій та освітніх ініціатив ректор НТУУ "КПІ" Михайло Згуровський і в.о.ректора НДТУ "МІСіС" Алевтина Черникова підписали Угоду про заходи на 2012 – 2014 роки в навчальній та науковій галузях.

Серед напрямів співпраці, передбачених цим документом, – спільне вироблення рекомендацій щодо оптимізації державних освітніх стандартів обох країн, розробка наукових засад системи наукової багаторівневої освіти на базі обох університетів, узгодження програм академічних обмінів, стажування аспірантів, докторантів і викладачів в університетах-партнерах, організація практик студентів за узгодженими програмами, спільне проведення досліджень з актуальних наукових проблем і створення спільного банку розробок університетських науковців тощо. Окрім того, учасники Угоди сприятимуть організації та проведенню започаткованих НТУУ "КПІ" і вже відомих у світі традиційних заходів – Міжнародної олімпіади з програмування "KPI OPEN" і Літньої школи "Досягнення і застосування сучасної математики, інформатики та фізики" (AACIMP).

Інф. "КП"

x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій