Ви є тут

Новини сайтів РТФ

РТФ – це твій шлях до успіху! Відео #5

Новини сайту РТФ - Пн, 14/05/2018 - 22:17
Радіотехнічний факультет висловлює велику подяку своїм студентам і випускникам та викладачам за створення відео, особливо випускнику Гавриленку Дмитру та викладачам Купрію Олександру Михайловичу, Олександру Сушку, Дмитруку Віктору Опанасовичу.   The post РТФ – це твій шлях до успіху! Відео #5 appeared first on РТФ.

Кар’єрні можливості в компанії Huawei

Новини сайту РТФ - Пн, 14/05/2018 - 15:21
23 травня 2018 в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» на Радіотехнічному факультеті (вул. Політехнічна 12, 17-й корпус, 428 аудиторія) відбудеться презентація кар’єрних можливостей компанії Huawei! Програма призначена для студентів 4 – 6 курсів, але відвідати можуть студенти і молодших курсів. Програма заходу: 12:20 – 12:30 Відкриття заходу, вітальні слова: • […] The post Кар’єрні можливості в компанії Huawei appeared first on РТФ.

І Всеукраїнська науково-технічна конференція студентів та аспірантів «Радіоелектроніка в XXI столітті»

Новини сайту РТФ - Пн, 14/05/2018 - 09:09
Шановні учасники! Раді повідомити Вам про розклад засідання секцій Першої всеукраїнської конференції студентів та аспірантів “Радіоелектроніка в ХХІ столітті”. Нагадуємо, що виступ на конференції є обов’язковим. Тривалість доповіді – 5 хвилин, слайди обов’язкові. З повагою керівники від оргкомітету – Головня В. М., Реутська Ю. Ю. 15.05.2018, вівторок 14.30 ауд. 428 – 17 Калінін В. І […] The post І Всеукраїнська науково-технічна конференція студентів та аспірантів «Радіоелектроніка в XXI столітті» appeared first on РТФ.

РАДІОЕЛЕКТРОНІКА В ХХІ СТОЛІТТІ

Новини сайту РТФ - Чт, 12/04/2018 - 17:23
І Всеукраїнська науково-технічна конференція студентів та аспірантів «РАДІОЕЛЕКТРОНІКА В ХХІ СТОЛІТТІ» 15-17 травня 2018 року Матеріали конференції приймаються до 30 квітня 2018 року, на електронну адресу r.electronik@kpi.ua 1. В темі листа вказати прізвище автора та номер секції (наприклад, «Крутивус_секція_1»)) надіслати, оформлені відповідним чином тези доповіді (загальний обсяг 2 повні сторінки) та заявку щодо участі у […] The post РАДІОЕЛЕКТРОНІКА В ХХІ СТОЛІТТІ appeared first on РТФ.

Цикл лабораторних робіт на тему «Територіальне планування радіомереж мобільного зв’язку в програмному середовищі «Атол».

Студенти групи РА-61м Верченко О.С. та Єзерський Н.В. під керівництвом професора кафедри РОС Калюжного О.Я. розробили в рамках виконання своїх магістерських робіт методичні вказівки для циклу лабораторних робот на тему «Територіальне планування радіомереж мобільного зв’язку в програмному середовищі «Атол». ПС «Атол» забезпечує виконання задач частотно-територіального планування мереж мобільного зв’язку та візуалізацію їх результатів для усіх діючих стандартів. Також програмне забезпечення надає можливість оцінювати одержані результати передбачення вбудованими у середовище інструментами, зокрема, за допомогою гістограм та кумулятивних функцій розподілу а також їх експорт у зовнішні середовища для подальшого аналізу. Цикл лабораторних робот включає як теоретичну частину, в якій наведено основні відомості щодо ПС «Атол», так й практичні вправи, зокрема, створення проекту, роботу з цифровими мапами, установку та аналіз роботи базової станції, розробка мережі базових станцій для найкращого охоплення заданого району обслуговування. Зокрема, на рис.1 представлено покриття за сигнальним рівнем групи базових станцій, що охоплюють район НТУУ «КПІ». Для додаткового аналізу отриманих даних пропонується використання програмного середовища Matlab. Студентами розроблено відповідні програми імпорту даних з ПС «Атол» для порівняння споріднених характеристик, отриманих за різних умов. Зокрема, на рис.2 показано порівняння результатів передбачення площі покриття для базової станції з різною шириною діаграм спрямованості антен у горизонтальній площині (синій колір – ширина 33°, зелений – 65° ). Цикл лабораторних робіт на тему «Територіальне планування радіомереж мобільного зв’язку в програмному середовищі «Атол»

Arduino для студентів коледжу

Новини сайту РТФ - Пт, 06/04/2018 - 10:26
Цього тижня до нас в гості завітали студенти Київського електромеханічного коледжу. Крім загальної інформації про факультет та вступ до нас на прискорену програму підготовки вже традиційно для них було проведено заняття Arduino для початківців. The post Arduino для студентів коледжу appeared first on РТФ.

Нелинейные эффекты в реконфигурируемой антенне

Современные телекоммуникационные системы, работающие с различными стандартами передачи данных, часто строятся на основе использования реконфигурируемых антенн. Включение в излучающую структуру антенны нелинейных радиоэлементов позволяет получить не только расширение функциональных возможностей антенны (переключение рабочей частоты, изменение формы диаграммы направленности, изменение поляризации, входного импеданса и т. п.), но и может вызывать ряд нелинейных эффектов, искажающих характеристики антенны и передаваемые данные. В связи с этим актуальными являются вопросы, рассмотренные в данной работе. А именно: описана методика численного анализа нелинейных эффектов в реконфигурируемых антеннах, рассмотрены особенности применяемых в антеннах нелинейных коммутационных радиоэлементов, проведены численные исследования влияния вольт-фарадной характеристики коммутатора излучающей структуры и мощности возбуждения на характеристики антенны. Выполненные оценочные исследования позволяют получать общие представления и осуществлять прогнозирование нелинейных искажений в реконфигурируемых антеннах, вызванных присутствием в них коммутаторов различных типов.

Режим роботи у зв’язку з травневими святами

До уваги студентів та викладачів! Згідно наказу №7-21 від 21.03.2018р. та службовій записці від 03.04.2018. Перенести та провести  заняття для студентів 1, 2 та 5 курсів  згідно розкладу: В суботу 14 квітня 2018р. за понеділок 30 квітня (по 1тиж.) В суботу 21 квітня 2018р. за понеділок 7 травня (по 2тиж.)         В суботу 19 травня 2018р. за вівторок 8 травня (по 2тиж.)            Для студентів 2 курсу (прискорене навчання) та 3, 4 курсів можливе внесення змін до розкладу занять (за 30.04; 7.05 та 8.05) та їх перенесення за окремим графіком, погодженим з деканатом (службова записка від викладача). Тобто вихідними днями є 28-30.04, 1.05 та 5-9.05 (за умови перенесення занять при потребі), а 2-4.05 – працюємо у звичному режимі! Деканат РТФ  

Територіальне планування радіомереж мобільного зв’язку

Новини сайту РТФ - Ср, 04/04/2018 - 12:11
Студенти групи РА-61м Верченко О. С. та Єзерський Н. В. під керівництвом професора кафедри РОС Калюжного О. Я. розробили в рамках виконання своїх магістерських робіт методичні вказівки для циклу лабораторних робот на тему «Територіальне планування радіомереж мобільного зв’язку в програмному середовищі «Атол». ПС «Атол» забезпечує виконання задач частотно-територіального планування мереж мобільного зв’язку та візуалізацію їх […] The post Територіальне планування радіомереж мобільного зв’язку appeared first on РТФ.

Вітаємо переможців олімпіади!

Колектив кафедри щиро вітає наших студентів з успішним виступом на Другому етапі Всеукраїнської студентської олімпіадти 2017/2018 навчального року зі спеціальності «Радіоелектронні апарати та засоби». А пишатися справді є чим, адже у підсумку маємо: Барабаш Дмитро Петрович завоював 3 місце індивідуальне місце! Проскурченко Роман Сергійович отримав грамоту за кращі знання в галузі вимірювальної техніки; Герус Анастасія Михайлівна отримала грамоту за кращі знання в галузі CAD/CAM; Черненко Андрій Олександрович отримав грамоту за кращі знання в галузі Industry Engineering; Азарх Лев Павлович отримав грамоту за кращі знання в галузі схемотехнічного моделювання. Бажаємо успіхів у навчанні та нових здобутків!

Гості з Вінницького технічного ліцею

Новини сайту РТФ - Вт, 03/04/2018 - 18:10
Нещодавно до нас завітали гості з Вінницького технічного ліцею у складі учнів та вчителів! Зустрічали їх та проводили перше знайомство з факультетом Сушко І. О. та Захарченко О. С. Після якого вчителі проводили перемовини з адміністрацією факультету з приводу розширення співпраці та організації курсів довузівської підготовки, а учні знайомилися з курсом Arduino для початківців. Заняття […] The post Гості з Вінницького технічного ліцею appeared first on РТФ.

Анализ влияния расширенной конфигурации n-МОП транзистора на параметры 4x1 мультиплексора

В статье приведен анализ потребляемой мощности и величины задержки 4x1 мультиплексора на базе расширенной конфигурации n-МОП транзистора AT-NMOS (Augmented Transistor NMOS). Рассмотрено влияние различных уровней общей ширины канала транзистора на характеристики мощности утечки и задержки в случае 45 нм технологии. Установлено, что параметр эффективности улучшается в предлагаемой конструкции на основе расширенной конфигурации p-МОП транзистора с закороченным участком затвор–исток и n-МОП структурой ASG-S PMOS-NMOS (Augmented Shorted Gate-Source PMOS with NMOS) по сравнению с 4x1 мультиплексором на основе конфигурации расширенного n-МОП транзистора со статическим порогом ST-ATNMOS (Static Threshold AT-NMOS). При этой комбинации получены желаемые параметры рабочей характеристики проектируемой схемы. В работе рассмотрено два типа моделей для 4x1 мультиплексора. Показано, что мощность утечки существенно сокращается. Характеристика задержки также улучшается до 5% при источнике питания 1 В в случае рассмотрения многоуровневой ширины канала транзистора для оценки моделей 4x1 мультиплексора на основе различных конфигураций расширенного n-МОП транзистора AT-NMOS. Моделирование осуществлялось при использовании моделирующих программ Cadence Analog Virtuoso и Spectre Simulator применительно к 45 нм КМОП-технологии.

Школа абітурієнта 17.03.2018. Відеозвіт

Новини сайту РТФ - Сб, 31/03/2018 - 18:52
17 березня 2018 в BelkaSpace відбулася вже сьома Школа абітурієнта КПІ ім. Ігоря Сікорського! Школа абітурієнта – це серія коротких, ненудних лекцій від крутих КПІшників. Радіотехнічний факультет представив доктор наук, c.н.с кафедри радіоприймання та оброблення сигналів Степанов Микола Михайлович з доповіддю “Радіолокація – це просто”. Також в Школі абітурієнта брав участь випускник Радіотехнічного факультета Олександр […] The post Школа абітурієнта 17.03.2018. Відеозвіт appeared first on РТФ.

Обслуживание самоподобного трафика в СМО G/M/1 с распределением Вейбулла

Рассмотрена система массового обслуживания G/M/1, которая моделирует обслуживание самоподобного трафика базовой станцией NodeB (e-NodeB) сети мобильного оператора. Характерной особенностью нахождения характеристик качества QoS самоподобного трафика, описываемого распределением Вейбулла, является решение, основанное на преобразовании Лапласа–Стилтьеса. Найдено преобразование Лапласа для бесконечного числа слагаемых при условии использования распределения Вейбулла. Показано, что этот ряд равномерно сходится в некоторой области сходимости. Получены следующие характеристики качества обслуживания самоподобного трафика QoS: значения среднего времени ожидания заявки в СМО, среднего количества заявок в очереди СМО и средней длины очереди заявок. Результаты на этапе частотно-территориального планирования, проектирования и дальнейшей эксплуатации сетей 3G/UMTS и 4G/LTE позволяют учитывать реальные значения трафика, обслуживаемого базовой станцией NodeB (e-NodeB) для их оптимального распределения на обслуживаемой территории.

Самовоздействие сильных миллиметровых волн в волноводах с интегральными p-i-n-структурами

Теоретически исследовано нелинейное взаимодействие миллиметровых (мм) электромагнитных волн высокого уровня мощности с кремниевыми интегральными p-i-n-структурами, помещенными в металлический волновод. Проведена оценка уровня двойной инжекции носителей заряда вследствие детектирования электрического поля высокого уровня интенсивности миллиметрового диапазона в p-i-n-структурах. Сформулировано математическую модель взаимного влияния электромагнитных волн и инжектированных носителей зарядов в активной области p-i-n-структур. Найдено численное решение нелинейного уравнения Гельмгольца, дополненного надлежащими граничными условиями на границе активной области. Влияние электромагнитной волны высокого уровня мощности приводит к избыточной инжекции носителей в активную область полупроводника между p+-i, n+-i инжектирующими контактами и перераспределению электрического поля внутри структуры. Коэффициенты отражения и прохождения резко изменяются с изменением входной амплитуды электромагнитной волны. Это приводит к бистабильности этих коэффициентов. Бистабильность более выражена в низкочастотной части мм диапазона.

Двухдиапазонная e-образная унипланарная печатная антенна с ACS питанием для современных приложений беспроводной связи

Предложена печатная е-образная унипланарная антенна малых размеров (12х16,5 мм) с питанием от асимметричной копланарной полосковой линии ACS (asymmetric coplanar strip), которая предназначена для двухдиапазонных систем. Многополосные рабочие характеристики реализованы путем интегрирования е-образных излучающих полосков в ACS-фидер с импедансом 50 Ом. Два одновременно работающих широких диапазона частот формируются путем использования оптимизированных излучающих полосков для многополосных систем. С целью сокращения размеров и расширения полосы пропускания, определяемой по входному импедансу, в предлагаемой конструкции антенны выбраны е-образные меандровые элементы. Предлагаемая конструкция имеет полосу пропускания (КСВН < 2 и коэффициент отражения ниже –10 дБ), составляющую 100 МГц, в диапазоне 2,4–2,5 ГГц и 2100 МГц в диапазоне 4,0–6,1 ГГц. Разработанная многополосная антенна может использоваться для различных приложений беспроводной связи, например, системы 2,4 ГГц Bluetooth/RFID, WLAN (2,4/5,2/5,8 ГГц), WiMAX (5,5 ГГц), системы для диапазона частот служб безопасности США (4,9 ГГц), диапазона ISM (промышленный, научный и медицинский), а также систем, основанных на аккумулировании энергии высокой частоты и использовании технологии интернет вещей IoT.

Школа абітурієнта 10.02.2018. Відеозвіт

Новини сайту РТФ - Сб, 31/03/2018 - 18:24
10 лютого 2018 у просторі Belka відбулася Школа абітурієнта КПІ ім. Ігоря Сікорського! Школа абітурієнта – це серія коротких цікавих лекцій від кращих викладачів КПІ про те, чим вони займаються професійно. Радіотехнічний факультет представив старший викладач кафедри радіоконструювання та виробництва радіоапаратури Новосад Андрій Анатолійович з доповіддю “Как сделать коррозиметр?”. Доповідь підготовлена разом з асистентом кафедри […] The post Школа абітурієнта 10.02.2018. Відеозвіт appeared first on РТФ.

Фестиваль «IT-Puzzle»

Новини сайту РТФ - Чт, 29/03/2018 - 21:28
Шкільне життя кипить і на весняних канікулах! Так в Спеціалізованій школі №61 з поглибленим вивченням інформаційних технологій пройшов фестиваль “IT-Puzzle”, на який запросили і представників радіотехнічного факультету! Тож профорієнтаційний десант 26 березня вирушив на зустріч з учнями та вчителями різних шкіл міста. В той же день, старший викладач каф. КіВРА Адаменко Володимир провів воркшоп для вчителів інформатики за темою […] The post Фестиваль «IT-Puzzle» appeared first on РТФ.
x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій