Про київські ялинки від XIX століття – до сьогодення

Дива трапляються, якщо в них вірити. Особливо на Різдво чи під Новий рік. Здійснити мандрівку у часі – одночасно опинитися в позаминулому, минулому і нинішньому століттях пропонують в Музеї історії Києва. Тут відкрили виставку "Київська ялинка від XIX cт.

Туристи з КПІ отримали визнання від Книги рекордів України

Рекорд України в номінації "Найбільша кількість розписаних гарячим воском писанок на Говерлі" встановили влітку представники турклубу КПІ "Глобус". Ці вироби-обереги будуть реалізовані на благодійному аукціоні, а виручені кошти переказано на потреби ЗСУ.

Міжнародний день музеїв у ДПМ 2023

Щороку 18 травня Державний політехнічний музей імені Бориса Патона при КПІ ім. Ігоря Сікорського відзначає Міжнародний день музеїв. Свято це засновано ще 1977 року Міжнародною радою музеїв і тепер відіграє важливу роль у формуванні історичної пам'яті народу та його національної ідентичності.

КПІшники щедрують

Талановиті курсанти ІСЗЗІ заспівали щедрівку «Ой, чи є, чи нема?».

КПІшники вкотре підтвердили свої талановитість і артистизм. Віддячували щедрувальникам традиційно — смаколиками.

💙💛 Приєднуємося до побажань перемоги та миру. Працюємо разом на перемогу!

Не буває святок без вертепу

Дванадцять днів від Різдва й до Водохреща – "від зірки до води" –  тривають у християн святки. Упродовж століть чи не найголовнішими їхніми дійствами є колядування та вертепи – вуличні костюмовані вистави.

Київське сухе варення: красиво, смачно і корисно

Тривають новорічні свята, і на наших столах не переводяться різноманітні смаколики. Новинкою для киян стала поява наприкінці року "смачного" сувеніру – художньо оформлених металевих баночок та ошатних пакуночків з сухим київським варенням (цукатами).

Неймовірні зимові свята

Зимові календарні свята українців поєднують у собі язичницькі та християнські риси. Різдво та старий Новий рік – Свято Василя супроводжуються обрядовими піснями, побажаннями, частуваннями, театральними іграми та розвагами.

Новорічна ялинка

Зелена пухнаста ялинка – чи не найголовніший символ новорічно-різдвяних свят. Вбрана перед Новим роком у міській квартирі, сільському будинку або просто на відкритому повітрі хвойна красуня здається нам абсолютно природною і само по собі зрозумілою.

В очікуванні свята: адвент-календар

За вікном – снігова казка, відривний календар зовсім схуд, живемо новорічними клопотами й готуємо подарунки "під ялинку". Цього року діти подарували адвент-календар.

Звідки мчить до нас синій Кінь?

Звичайно, головний клопіт хазяйки в метушливі передноворічні дні – це як краще накрити стіл, що подарувати  рідним, чим зустріти гостей, або з чим завітати до друзів. А проте, не лише цим обмежуються передсвяткові турботи.

Підписка на Традиції