Цього літа студенти та співробітники КПІ мали можливість цивілізовано – комфортно та безпечно – відпочити на базі "Політехнік", що на Київському морі. За останні два роки територія навколо капітально відремонтованих спальних корпусів отримала гідне облаштування. З'явилися квітники, нові доріжки, елементи паркового дизайну.  Для дітлахів побудували ігровий майданчик, до будиночків підвели воду та створили зони відпочинку. І нарешті збудували пляж. Саме збудували, бо сьогодні це не смужка піску, яку граючись змиває вода при першому-ліпшому штормі. Це повноцінна гідротехнічна споруда із захисною дамбою, намитим піском, вишкою для рятувальника, сходинками до води, лежаками, парасольками, літнім душем, питною водою, біотуалетом, кабінками для переодягання та точкою продажу прохолодних напоїв. На початку літа укріпили фарватер, почистили дно, рятувальник пройшов навчання. Одним словом, керівництво бази виконало всі вимоги МНС та санслужб до таких об'єктів та отримало необхідні документи ще до початку відпускного сезону. До речі, з 22 баз відпочинку, розташованих на Київському морі, лише 4 мають дозвільні документи на експлуатацію пляжів, серед них – база КПІ.

Розмовляємо з директором студентського оздоровчого табору "Політехнік" Ігорем Павловичем Кучерявим (на фото). База відпочинку – це вже друге його дітище в КПІ, якому він намагається дати раду. Спочатку був турклуб "СКІФ", який тепер своїми молодіжними заходами відомий не лише серед політехніків, а й серед міських туристів. Ігор Павлович нині його почесний президент. Людина у минулому військова, хоча й педагог за освітою, він звик ставити перед собою та підлеглими чіткі завдання і своєчасно й відповідально їх виконувати. "Хай кроки будуть маленькими, але стояти на місці неможна. Поки людина розвивається, є рух, тобто життя", – каже він. І слова не розходяться з ділом. Приміром, у першій декаді серпня, як і передбачалося, запрацював Wi-Fi, що вельми потішило відпочивальників.

За період з 29.06 (відкриття першої зміни) по 8.09, коли відбулася наша зустріч, на базі відпочили 250 осіб – за профспілковими путівками та у вихідні дні. За три зміни від реалізації путівок на місці до каси університету надійшло 35 тис. грн. "Правда, – зізнається директор, – ми самі ж їх і "проїдаємо". Застаріле енергоємне обладнання на кухні та в котельні потребує першочергової заміни, тоді й рахунки на оплату електроенергії зменшаться". Тут постійно працюють над покращенням стану бази, за 2 роки мріють зробити її рентабельною. Адміністрація університету та студмістечка підтримує ті починання. У найближчих планах – розрідити підлісок, почистити озеро та запустити туди рибу.

Хто не знає, озеро – то оаза незайманої природи на території бази. Після кількох несприятливих зим сюди повернулися бобри, з'явився борсук Боря та кабан Яша (який більше полюбляє частування з кухні), два єноти; білки, кажани та зайці тут і не переводилися. З часом для відвідувачів створять зоокуточок. А ще мріє директор, щоб ветерани та заслужені працівники КПІ мали пільги для оздоровлення на базі.

Колектив тут працездатний і працьовитий. "Як ти до людей, так і вони до тебе", – впевнений керівник, який за потреби не цурається й фізичної праці. Найкраща його помічниця – Альона Кравченко, адміністратор табору, аспірантка ФАКС. Вона опікується усіма внутрішніми питаннями життєдіяльності бази. Судячи з того, як привітно вітаються з нею відпочивальники та стають до розмови, робота в неї ладиться. "От тільки, – бідкається Альона, – в КПІ мало знають про наш табір, його можливості. Мабуть, треба збирати тут на різноманітні заходи не лише студентів, а й, приміром, заступників деканів тощо, щоб вони на власні очі переконалися у перевагах відпочинку тут".

Серед співробітників "Політехнік" відомий як місце сімейного відпочинку. "Тихе полювання", прогулянки мальовничими лісовими стежками, збирання грибів та ягід, риболовля – усе це доступно на базі. Цього року навіть уклали угоду з Держрибнаглядом, відповідно до якої з човнів, внесених до реєстру, можна на вудку рибалити в акваторії водосховища.

У "Політехніку" регулярно проходять університетські та міські студентські спортивні змагання. Влітку тут відпочивають студентські збірні команди університету з різних видів спорту. На третій зміні в таборі жили члени збірної НТУУ "КПІ" з регбі. Сказати "відпочивали" якось не з руки. Бо щоденні триразові тренування, відповідно до програми підготовки, під наглядом Л.В.Денбновецького, старшого тренера команди, старшого викладача кафедри спортивного вдосконалення, та О.С.Сабітова, тренера, викладача цієї ж кафедри, не вельми сприяли розслабленому безтурботному відпочинку. Але спортсмени не ремствували. Навпаки, їм до вподоби навколишня природа, облаштоване житло, якісне харчування, можливість відновитися від спортивних навантажень у сауні чи на пляжі. Вдячні адміністрації табору, профкому студентів та департаменту навчально-виховної роботи за підтримку їх підопічних і наставники команди. Вони переконані, що спортивні збори, проведені тут, сприятимуть розвитку фізичних і технічних здібностей регбістів. "От тільки стадіон трішки замалий для наших хлопців, – напівжартома-напівсерйозно каже О.С.Сабітов. – Збільшити б трохи розміри поля – взагалі було б чудово".

Помітні зміни на краще в роботі табору відзначає й Л.В.Денбновецький. Він задоволений, що є така зручна, з гарними умовами для проживання та тренувань база, де його досвідчені й молодші вихованці живуть однією родиною. Старші передають досвід молодим, останні прагнуть наслідувати своїх досвідченіших колег. Тому й виступає команда результативно. На ІІІ Всеукраїнських студентських спортивних іграх з регбі-7, що проходили влітку і в яких змагалися 12 команд, політехніки посіли ІІІ місце.

Табір "Політехнік" очікує гостей будь-якої  пори року: тут можна не лише відпочити, а й провести навчання, тренінги, семінари тощо. Цьому сприяє і зручне розташування – якихось півгодини їзди від міста. Тож сподіваємося, що амбітні плани керівництва бази втіляться у життя і ми із задоволенням будемо приїздити в це соснове царство.

Н. Вдовенко