18 травня в Центрі інноваційного підприємництва НТУУ «КПІ» відбувся третій випуск Стартап Школи та Форум учасників Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge».

Заходи розпочалися з Форуму. Це цілком логічно, адже Стартап Школа є невід’ємною складовою Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge». Участь у Форумі взяли представники інвестиційних фондів, компаній-партнерів, громадських організацій, університетів, наукових парків, а також бізнес-ангели, випускники, тренери та ментори Стартап Школи, випускники КПІ, інвестори, бізнесмени та науковці з Ізраїлю, США та Азербайджану.

Відкрив Форум виступ ректора НТУУ «КПІ» академіка НАН України Михайла Згуровського, який було присвячено презентації екосистеми «Sikorsky Challenge», та завданням, що їх ставлять перед собою ініціатори та ідеологи її створення.

Подальша робота Форуму проходила у форматі панельних дискусій. На них обговорювалися шляхи підвищення ефективності «вирощування» стартапів; удосконалення механізмів і методики навчання майбутніх підприємців у Стартап Школі; розширення форм партнерських стосунків Бізнес-інкубатора з фондами та компаніями задля підтримки створюваних стартап-компаній; підвищення ролі і результативності Конкурсу стартапів «Sikorsky Challenge», який традиційно проводиться у жовтні в рамках щорічного Фестивалю інноваційних проектів «Sikorsky Challenge», юридичної підтримки стартаперської діяльності шляхом, насамперед, створення нормативного підґрунтя інноваційно-інвестиційної діяльності в масштабах усієї країни тощо.

Активну участь у дискусіях узяли Олександр Лобанов (Венчурний фонд USP Capital Ventures), Андрій Фіалковський (Прогрестех-Україна), Андрій Євтушенко (Фонд сприяння розвиткові інноваційній екосистемі «Смарт Фьюжн Фанд»), Євген Шульгін (London Issuing), Давид Ар’є («Transfotech», R&D (Израиль)), Джойс Ултз (США), Русиф Хусйенов (Азербайджанський державний університет нафти і промисловості), Михайло Рябоконь (СОО Noosphere (США)), Олександр Тулько (USP Capital Ventures), Петро Корогодов (KALININ invention fund), Віктор Теслюк (Науковий парк НУБіП України) та інші.

Завершенням обговорень стала третя панель Форуму, на якій його учасникам були презентовані нові можливості Стартап Школи. Вони з’явилися завдяки заснуванню в її структурі інженерних лабораторій, обладнаних 3-D принтерами та іншою сучасної технікою. Тут учасники екосистеми «Sikorsky Challenge» зможуть створити об’ємні макети своїх розробок. Варто зауважити, що за допомогою 3-D принтерів можна «друкувати» об’єкти найскладніших форм (окремі зразки були продемонстровані учасникам в лабораторії 3-D макетування). Використовуватися вони можуть як для подальшої роботи над проектами і проведення низки випробувань нових виробів, так і для їх презентацій перед інвесторами та потенційними споживачами. Тож тепер ланцюжок від ідеї до її реалізації у вигляді прототипу та його доведення, з наступним створенням бізнес-проекту та стартап-компанії став повним. Координувати діяльність цих лабораторій буде завідувач кафедри інтегрованих технологій машинобудування Механіко-машинобудівного інституту НТУУ «КПІ» професор Віталій Пасічник. До речі, він є координатором ще одного відомого університетського проекту – створення гоночного автомобілю «Формула «Студент КПІ».

А вже після закінчення Форуму відбулася і церемонія третього випуску слухачів Стартап Школи. Вони продемонстрували аудиторії здобуті знання і навички, провели презентації своїх бізнес-проектів, розроблених під час навчання. Цього року їх було 26, причому з найрізноманітнішої тематики. Після презентацій та їх обговорення випускникам було вручено сертифікати про закінчення Стартап Школи і традиційні «шляпи Сікорського».

[18.05.2016] Форум інноваційної екосистеми «Sikorsky challenge»

18 травня в експозиційному залі Наукового парку «Київська політехніка» (корпус №6) відбудеться форум учасників Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge» та 3-й випуск Стартап Школи.

У форумі візьмуть участь представники інвестиційних фондів, компаній-партнерів, громадських організацій, університетів, наукових парків, а також бізнес-ангели, випускники, тренери та ментори Стартап Школи, випускники КПІ.

На форумі обговорюватимуться шляхи підвищення ефективності «вирощування» стартапів; удосконалення механізмів і методик навчання майбутніх підприємців у Стартап Школі; розширення форм партнерських стосунків Бізнес-інкубатора з фондами та компаніями задля підтримки створюваних стартап-компаній; підвищення ролі і результативності Конкурсу стартапів «Sikorsky Challenge», який традиційно проводитиметься у жовтні в рамках щорічного Фестивалю інноваційних проектів «Sikorsky Challenge».

Однією з головних подій форуму стане відкриття лабораторії прототипування, обладнаної 3-D принтером та іншою сучасної технікою.

У програмі заходу також вручення сертифікатів про закінчення навчання випускникам Стартап Школи КПІ та представлення їх кращих бізнес-проектів.

Початок форуму – о 10-00.

Програма форуму і реєстрація для участі в ньому – на сайті Інноваційної системи НТУУ «КПІ».

Дата події