Молоді люди – нинішні студенти КПІ – народилися і виросли в незалежній державі. Вони розкуті, допитливі, мобільні й, переважно, талановиті та самобутні. Через соціальні мережі не лише спілкуються з однодумцями, а й мають можливість заявити про себе. Так ми познайомилися з Максимом Шереметом – третьокурсником ФАКС. На відміну від однолітків, які постять безтурботні фото, на його сторінках рясніють знімки незвичних конструкцій з коментарями: юнак, переважно, презентує свої винаходи – жартівливі й серйозні.

У технічній сфері фантазери називаються винахідниками

"До сьомого класу я навчався в англійській спецшколі, – розповідає хлопець. – Потім в Економіко-правовому ліцеї, який закінчив із золотою медаллю. Та вже тоді зрозумів, що не гуманітарними науками хочу займатися в майбутньому. До того ж мама – інженер-технолог".

У дитинстві, згадує Максим, уся підлога в його кімнаті була усіяна елементами LEGO. Він із захопленням збирав неймовірні конструкції, вдосконалював та переробляв їх.  Саме це вплинуло на майбутній вибір професії, впевнений юнак. Чоловіки в родині не цуралися роботи руками, тож вправлятися з інструментами та працювати з деревом хлопець навчився у батька, а зварювального ремесла – у дідуся. Тепер із задоволенням майструє простенькі дерев'яні речі, ремонтує дрібну побутову техніку та електроніку. "А ще люблю трактори і мотоцикли. І риболовлю", – зізнається він.

Спілкування з колегами та викладачами дало новий поштовх аматорській творчості.  На першому курсі Максим захопився авіамоделюванням. Копітка робота зі створення БПЛА (монокрила) триває й досі. Хоча найближчим часом розробники сподіваються випробувати його у спорткомплексі "Чайка".

Моделі створює вдома. На запитання щодо наукового керівника відповів, що не раз звертався за порадами та консультаціями до викладачів ФАКС і завжди отримував вичерпні відповіді.

У технічній справі відсутність фантазії нічим не можна замінити

Яскравою подією на першому курсі стала участь у змаганнях "Red Bull Gravity Challenge". Потрібно було створити креативний пристрій, який би "перехитрив" силу гравітації. Завдання нескладне: з 15-метрової висоти скинути куряче яйце, щоб воно не розбилося. Хлопці придумали простенький спосіб транспортування крихкого тіла, схожий на приземлення спускового апарату ракети – у "воланчику", підвішеному до парашута. Сподівалися, що після приземлення  "воланчик" ляже на бік і яйце викотиться. "Яйце ми не врятували", – згадували потім конструктори, – але залікових балів таки назбирали. Та й досвід – річ наживна".

Зазвичай, важливі технічні вдосконалення мають характер несподіваний

Другий курс для винахідника ознаменувався захопленням квадроциклами. Він сконструював і зібрав баггі. "Всього на реалізацію проекту, – розповідає хлопець, – пішло два місяці щоденної ненормованої праці та 11 кг електродів". І далі ділиться технічними подробицями (можливо, комусь стане у пригоді). Двоциліндровий двигун – з мотоцикла "Дніпро"; передні осьові – від "Запорожця", задні – від трактора і "копійки"; передня підвіска – із задніх амортизаторів "Дніпра", задня – з передньої вилки, спареної з кронштейнами. Газ – у вигляді ручки збільшення обертів, вихлопні труби виведено на бокову частину рами. "Усе – від креслень і до кінцевого продукту – зроблено власноруч без сторонньої допомоги, – з гордістю говорить винахідник. – На випробуваннях апарат показав швидкість до 130 км/год. Поки що стоїть у бабусиному гаражі".

У винахідників дуже розвинена фантазія, і цим вони схожі на вчених

Були й інші шалені пристрої: гармата, що стріляла картоплею (далеченько, судячи з відео),  ручний на тринозі гранатомет для страйкболу тощо.

Та не лише конструювання приваблює студента. Захоплень багато: грав  у факультетській команді КВК; розповідав на "антинауковій" конференції, як створити сонячну панель у домашніх умовах; самотужки навчився грати на гітарі й фортепіано та виступав перед друзями; організовує факультетські походи вихідного дня, конкурси та змагання; пробує себе в автостопі (поки що внутрішньому); здійснив кілька стрибків з парашутом; працює у фаст-фуді на НСК "Олімпійський"; за добу збудували з друзями дерев'яний  пліт і випробували його на Дніпрі (про цю та інші пригоди юнак розповідав на одній із клубних зустрічей у "Вежі"). Сподівається, що наступні справи будуть більш масштабними та такими ж успішними. Як вдається організувати друзів на незвичні пригоди? Достатньо кинути заклик у КПІшний чат чи друзям у соцмережах. Головне, працювати самому, не командувати і не критикувати.

Винахідники повинні створити безліч конструкцій, кожна із них своєрідна, доки, перепробувавши їх, не отримають придатну

Цього року авто-авіа-творчість поступилася музичній. Жартома, в рамках конкурсу "Світ мистецтв" (номінація "Своїми руками"), створив і продемонстрував публіці гітару-лопату, за що отримав першу премію в сумі 7 тис. грн. А до наступного етапу конкурсу вже підготував гітару-скейт (можна поглянути і навіть музикувати на ній в тій же "Вежі"). Звучить круто, кажуть місцеві знавці. У планах – гітара-граблі та бас-лопата.  "Краще більше уваги приділяти навчанню, аніж псувати ужиткові речі", – зауважив якось мій колега, розглядаючи фото "музичних витворів".  Можливо. Але, погодьтеся, це не найгірший спосіб заробити кілька тисяч грн та похизуватися перед дівчатами.

Серед іншого Максим Шеремет повідомив, що є членом всеукраїнської громадської організації "Українська націоналістична самооборона", працює в штабі громадського формування з охорони громадського порядку в НТУУ "КПІ".  "Хочу, щоб у нас на факультеті все було спокійно. Різні бувають випадки, але поки що все добре", – каже активіст. 

У технічній справі відсутність фантазії нічим не можна замінити

Своїм одноліткам Максим радить багато читати, самонавчатися, розвиватися, заводити потрібні знайомства, жити самостійно, кохати, творити та знайти справу, якою залюбки займатиметеся й надалі. Жоден викладач не навчить вас любити вашу майбутню професію. "Я проживаю в КПІ свої кращі роки, – каже Максим. За освітою маю стати інженером. І це чудово!"

Підзаголовками взято фрази із статті В.Л.Кирпичова "Значення фантазії для інженерів".