Рік, що минув, став знаковим на шляху становлення Київської політехніки як дослідницького університету. Підписання Президентом України Закону “Про науковий парк “Київська політехніка” на рівні держави закріпило формування правових, економічних і організаційних відносин, пов’язаних зі створенням і функціонуванням інноваційного середовища на базі НТУУ “КПІ”.

Розпорядженням КМ України від 18 липня 2007 р. затверджено план заходів із виконання Закону України “Про науковий парк “Київська політехніка”. Цим документом передбачені можливості виділення земельних ділянок для будівництва і розвитку інфраструктури, виробничих комплексів наукового парку практично на всій території нашої держави. Ще одним розпорядженням КМ України – від 19 вересня 2007 р. – схвалено інноваційну програму наукового парку “Київська політехніка” на 2007–2011 роки. Цим документом визначено доцільність фінансування 40 проектів за такими пріоритетними напрямами інноваційної програми:

  • енергетика сталого розвитку;
  • розвиток інноваційних складових інформаційного суспільства;
  • комплексний аналіз і стратегічне планування розвитку систем життєзабезпечення великих міст і регіонів України;
  • біотехнічні системи і технології;
  • системи спеціального і подвійного призначення.

Постановою КМ України від 21 листопада 2007 р. затверджено Статут Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”. Цим документом, зокрема, визначено, що відповідно до Указів Президента України та Закону України “Про науковий парк “Київська політехніка” наш університет є вищим навчальним закладом дослідницького типу.

Редакція газети “Київський політехнік” звернулася до проректора з наукової роботи члена-кореспондента НАН України проф. М.Ю.Ільченка з проханням розповісти про наукову та інноваційну діяльність університету.


– Михайле Юхимовичу, наприкінці минулого року наказом ректора введено в дію Положення про пілотний проект “Дослідницький університет Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”. Яка мета цього проекту?

– Метою цього проекту є створення в Україні нової моделі вищого навчального закладу дослідницького типу з відпрацюванням механізмів функціонування сучасних форм інтеграції науки, освіти та інноватики, підготовки нового покоління дослідників і висококваліфікованих фахівців для наукоємних галузей вітчизняної економіки, здійснення інноваційної діяльності в ринкових умовах, розвитку економіки, побудованої на знаннях.


– Розкажіть, будь ласка, про основні результати наукової та інноваційної діяльності університету в 2007 р.

– Розпочну з напрацьованого досвіду у формуванні змісту дослідницького університету за такими напрямами:

  • підготовка кандидатів і докторів наук;
  • інтеграція наукових досліджень з навчанням студентів;
  • виконання наукових досліджень і їх основні результати;
  • інноваційна діяльність;
  • забезпечення наукової та інноваційної діяльності.


– Певно, статус науковців, з яких Ви почали перелік, має відчутно зрости.

– На сьогодні в НТУУ “КПІ” існує конкурс серед вступників до аспірантури, що свідчить про підвищення інтересу до навчання після отримання вищої освіти. Загальна чисельність тих, хто навчається сьогодні в аспірантурі (ад’юнктурі) університету, становить 504 особи (404+31 іноземець + 28 ННК “ІПСА” + 27 ад’юнктів + 14 аспірантів ІСЗЗІ). У питомих показниках лідерами по кількості аспірантів є ІПСА і ФБТ. Особливо низькі показники мають ММІФ, ФЕА, ФЛ, ФП.

Ефективність випуску з аспірантури становить 33 % (захист + представлення дисертації до захисту). 82 % випускників денної форми 2007 р. залишились працювати в нашому університеті як викладачі чи наукові працівники. Минулого року співробітниками, здобувачами та випускниками аспірантури університету захищено 91 кандидатську дисертацію, серед них 69 (76 %) – випускниками аспірантури та ад’юнктури нашого університету. У питомих показниках щодо захистів кандидатських дисертацій найкращі результати мають ФПМ, ФІОТ, ІТС, ПБФ. Відсутні захисти на ММІФ і ФЛ. Помітно відстають РТФ, ФЕА, ФЕЛ, ФММ.

Сьогодні в університеті є 18 докторантів. Співробітниками, здобувачами та випускниками докторантури університету захищено 16 докторських дисертацій, серед яких 7 (44 %) – випускниками докторантури університету, 2 – здобувачами. Особливо хочеться відзначити цього року ММІ – 5 докторських дисертацій. У питомих показниках кращі результати мають ММІ, а також ЗФ, ІФФ, ІТС.

У 2007 р. до вчених звань було представлено 45 осіб, з них до вченого звання професора – 16 осіб (з них 3 сумісники), доцента – 29 осіб (з них 3 сумісники).

За результатами роботи в 2007 р. слід відзначити плідну роботу з підготовки наукових кадрів через аспірантуру і докторантуру професорів М.Д. Гомелі, Л.С. Глоби, В.Г. Колобродова, В.Б. Струтинського, а також науково-педагогічні колективи кафедр ММСА, виробництва приладів, обчислювальної техніки, прикладної математики, ММІ і ФІОТ в цілому.


– Які основні завдання щодо підготовки наукових кадрів стоять перед колективом нашого університету?

На порядку денному в підготовці наукових кадрів стоять питання щодо:

  • виконання рішення колегії Міністерства освіти і науки України від 22.11.2006 р. “Про поглиблення інтеграції науки і освіти в сучасних умовах”; а також з 1 березня 2008 р. проведення Міністерством освіти і науки в національних вищих навчальних закладах експерименту, пов’язаного з підготовкою кандидатів наук за індивідуальними науково-навчальними програмами і спрямованого на забезпечення зв’язку теоретичної і дослідницької роботи аспірантів з проведенням реальних наукових досліджень ВНЗ. Індивідуальні науково-навчальні програми повинні враховувати теоретичний і дослідницький компоненти у роботі аспіранта над дисертаційним дослідженням, відображати докладні поетапні плани їх виконання і передбачати ретельний контроль за їх проведенням;
  • виконання у повному обсязі рішення нашої Вченої ради від 12 листопада 2007 р.; до речі, зважаючи на те, що на 2008 р. нашими кафедрами було замовлено 202 бюджетних місця до аспірантури університету проти 136 бюджетних місць у 2007 р., це рішення Вченої ради не залишилося непоміченим структурними підрозділами нашого університету. Також на виконання пункту 3 рішення Ради факультетом лінгвістики напрацьовані і практично реалізуються конкретні заходи, спрямовані на підвищення якості підготовки аспірантів з іноземних мов;
  • збільшення прийому до аспірантури університету зі збереженням високоякісного складу абітурієнтів, додержанням вимог законодавства України щодо працевлаштування випускників, які проходили підготовку за державним замовленням, а також залучення до навчання в аспірантурі випускників магістратури, молодих викладачів інших технічних ВНЗ України, керівників виробничих підприємств і науково-дослідних колективів вищої та середньої ланки, випускників нашого університету минулих років.

Дослідницький університет має перевищувати щорічні середні значення для вітчизняних технічних університетів за показниками (із розрахунку на 100 науково-педагогічних і наукових працівників університету за рік).

Бути кращим в цілому наш університет зможе тільки тоді, коли кращими будуть кожний наш науковий керівник, науковий консультант, аспірант і докторант.

– В умовах роботи університету дослідницького типу навчання студентів ґрунтується на результатах наукових досліджень. Як ці положення реалізовано в НТУУ “КПІ”?

– Магістерська підготовка має реалізувати свої освітньо-професійні програми, що базуються на проведенні наукових досліджень. Магістр повинен уміти переводити одержувані знання в інноваційні технології, перетворювати нові знання в конкретні пропозиції, демонструвати творчість та гнучкість у застосуванні знань.

Сьогодні науковий компонент магістерської програми становить третину навчального часу і має наблизити освіту до її сучасного рівня наукових знань у відповідній галузі, до формування компетенцій самостійного здійснення наукових досліджень та отримання нових знань. Магістерська дисертація має являти собою закінчену науково-дослідну роботу, пов’язану з вирішенням актуальних завдань, обумовлених специфікою певної спеціальності. За результатами виконання магістерської дисертації має бути не менше двох публікацій, в тому числі одна у фахових виданнях. Тому одним із першочергових завдань університету є створення умов для публікації результатів магістерських дисертацій у наукових виданнях, у тому числі й в електронних.

Наукова діяльність у нашому університеті є неодмінною складовою частиною процесу підготовки фахівців і нерозривно пов’язана з навчальним процесом. При виконанні держбюджетних і госпдоговірних науково-дослідних робіт здійснюється широке залучення до досліджень викладачів і студентів.

Отримані в результаті реалізації робіт нові наукові результати збагачують лекційний матеріал основних курсів, використовуються у нових навчальних курсах і дозволяють зберегти високий науковий рівень викладання.

У 2007 р. до виконання наукових досліджень у рамках держбюджетних і госпдоговірних тем залучалося 2140 осіб. Загалом у 2007 р. результати науково-дослідних робіт знайшли відображення в 91 новому курсі та оновленні 185 дисциплін. Знайшли застосування результати наукових досліджень у циклах лабораторних і практичних робіт більш як 85 дисциплін.

У 2007 р. науковою роботою займались 2807 студентів, з яких 360 – з оплатою. У питомих показниках найкращі результати стосовно участі студентів у виконанні НДР мають ММІФ, РТФ, ІФФ, ФБТ, ФМФ, ХТФ.

За відмінну навчальну та науково-дослідну діяльність студенти університету отримали у 2007 р. 18 стипендій Президента України, 175 іменних стипендій, премій та грантів, 121 наукова робота відзначена нагородами. Всього протягом 2007 р. впроваджено в організаціях і на підприємствах України більше 30 студентських робіт.


– В університеті виконуються як фундаментальні науково-дослідні роботи, так і прикладні дослідження, спрямовані на здійснення інноваційних розробок. Наведіть, будь ласка, цифри і результати таких досліджень.

– У 2007 р. виконувалось 167 держбюджетних науково-дослідних робіт, які фінансуються Міністерством освіти і науки України, в тому числі:

  • по фундаментальних дослідженнях – 108 робіт,
  • по прикладних – 59 робіт.

Торік в університеті отримали гранти Державного фонду фундаментальних досліджень 17 НДР з математики, фізики, хімії та інших напрямків. Згідно з Державним замовленням на науково-технічну продукцію з пріоритетних напрямків розвитку науки і техніки торік виконувалось 15 проектів.

У 2007 р. фінансувались Державні науково-технічні програми. Переможцями конкурсу пропозицій на виконання Державних науково-технічних програм стали такі проекти університету:

  • Державної програми “Інформаційні та комунікаційні технології в освіті і науці на 2006–2010 роки”;
  • Державної науково-технічної програми “РЕСУРС”.

Значну увагу приділяють науковці університету поширенню та розвитку госпдоговірних наукових робіт. У 2007 р. загальна кількість госпдоговірних робіт становила 281 роботу. Підприємств замовників – 175. Порівнянно з 2006 р. при зменшенні кількості замовників на 30 % збільшився плановий річний обсяг госпдоговірних робіт на 30 %. Серед замовників – підприємства та організації різних форм власності. Для підприємств м. Києва виконувалось 212 госпдоговірних робіт з річним обсягом 12,5 млн грн.

При формуванні наукової тематики університету Департамент науки та інноватики керувався програмно-цільовим методом організації наукової діяльності з орієнтацією на прискорене вирішення загальнодержавних проблем з напрямів розвитку науки та інноваційної діяльності в Україні. Такий підхід дозволяє сконцентрувати кошти на вирішенні проблем, які мають загальнодержавне значення, та створенні розробок, які конкурентоспроможні на внутрішньому і зовнішньому ринках. Для забезпечення керівництва кожною програмою були сформовані по кожній з них координаційні ради на чолі з координатором (співкоординаторами), які є досвідченими вченими і мають достатній досвід для такої роботи.

У 2007 р. виконувалися дослідження і розробки за такими програмами університету.

  1. Інформаційні технології (координатор програми М.З.Згуровський);
  2. Енергетика та енергозбереження (співкоординатори: А.В.Праховник, Є.М.Письменний, О.С.Яндульський);
  3. Космічна техніка і робототехніка (співкоординатори: В.І.Костюк, О.В.Збруцький);
  4. Екологія (співкоординатори: Я.М.Корнієнко, М.Д.Гомеля, В.А.Свідерський);
  5. Ресурсозбереження (співкоординатори: М.І.Бобир, Є.М.Панов);
  6. Нові матеріали і прилади (співкоординатори: П.І.Лобода, В.Я.Жуйков, Г.С.Тимчик);
  7. Сталий розвиток (співкоординатори: Н.Д.Панкратова, В.П.Яценко);
  8. Спецтехніка (координатор М.Ю.Ільченко).

При організації виконання цільових науково-технічних програм актуальною є системна координація досліджень і розробок за окремими проектами з метою досягнення вагомого кінцевого результату за програмою в цілому. Прикладом успішної координації може бути програма “Сталий розвиток”.

Основні результати наукових досліджень і інформація про їх впровадження детально представлені у другому розділі збірки «Наука КПІ – 2007». Наведу декілька прикладів.

У ФТІ вивчено нові практично значимі односторонні процеси, які адекватно описуються варіаційними нерівностями і вирізняються некласичними властивостями.

На ТЕФі проведено теоретичний аналіз особливостей гідродинаміки й теплообміну при конденсації пари і паротворенні в плівці рідини на поверхнях, що обертаються, в полі дії відцентрової сили.

На ФЕЛі (НДІ прикладної електроніки) розроблено наукові засади телевізійної пірометрії, що забезпечує підвищення достовірності контролю температурних полів і розширення сфери застосування телевізійних пірометрів.


– Видавнича діяльність університету залишається одним із важливих чинників сприяння забезпеченню якісного, на сучасному рівні навчального процесу та підготовці наукових кадрів. Які позитивні зміни відбулися у цій сфері діяльності?

– У 2007 р. (порівняно з минулим, 2006 р.) істотно (на 13 %) збільшилась кількість підготовлених підрозділами монографій, значно – майже в 1,5 разу – зросла кількість підготовлених підрозділами публікацій у наукових виданнях, у тому числі в зарубіжних – більше ніж удвічі. Оскільки навіть достатньо велика кількість фахових видань університету не в змозі забезпечити своєчасне опублікування статей майбутніх випускників університету, нагальною стає потреба в заснуванні навчально-науковими підрозділами університетів нових, у тому числі й електронних, видань.


– Хотілося б дізнатися про результати співпраці з установами НАН України та про виконання міжнародних проектів.

– Тісна співпраця університету з академічними інститутами є традиційною для нашого університету. В університеті сьогодні працюють 9 академіків і членів-кореспондентів НАН України. Сьогодні університет співпрацює з 35 установами НАН України. Організаційними формами співпраці є спільні лабораторії, відділи, філії кафедр університету, навчально-наукові комплекси та ін. 19 грудня 2007 р. адміністративна рада університету ухвалила рішення про започаткування діяльності “Відділення цільової підготовки НТУУ “КПІ” та НАН України” в рамках фізико-технічної моделі на засадах дослідницького університету.

Кількість та обсяги робіт на замовлення іноземних фірм і за міжнародними грантами у 2007 р. зросла – виконувалися роботи за 14 міжнародними програмами і 21 проектом з іноземними замовниками. Найкращі питомі показники мають ФТІ (ОКБ “Шторм”), ІТС (НДІ телекомунікацій), ФАКС (НДІ АЕД). Організація виконання науково-технічних робіт за міжнародними контрактами є одним із важливих завдань як Департаменту науки та інноватики, так і Департаменту міжнародного співробітництва.


– Які переваги для інноваційної діяльності університету надає науковий парк “Київська політехніка”?

– Виконання інноваційних проектів наукового парку дозволить напрацювати вітчизняний досвід науково-освітньо-інноваційної діяльності структур такого типу, механізми ефективної співпраці освіти, науки, виробництва та якнайшвидшого проходження інноваційного циклу: наукова ідея – дослідний зразок – патентування – впровадження у виробництво – ринок.

Інноваційна діяльність і комерціалізація інноваційних розробок в науковому парку в рамках недержбюджетної діяльності здійснюється незалежно від тендерних обмежень і вимог державного казначейства. Ми маємо змістовні договори про співпрацю з високотехнологічними підприємствами – ДКБ “Південне” та НВО “Арсенал”, Міністерством промислової політики. У 2007 р. НТУУ “КПІ” спільно з КП ЦКБ “Арсенал” створено науково-освітній комплекс “Корпорація “Науково-виробниче об’єднання “Арсенал”. До його складу входять ПБФ, РТФ і ФАКС. Наприкінці 2007 р. підписано договір про співпрацю між НТУУ “КПІ” і Авіаційним науково-технічним комплексом (АНТК) ім. О.К. Антонова. Останнім часом розширилася співпраця з міністерствами та відомствами, що опікуються захистом державних інтересів.

Лідерами, які мають кращі питомі показники із впровадження своїх розробок у виробництво, є ТЕФ, ФТІ (ОКБ “Шторм”), ФЕА, ПБФ, ІЕЕ.

Було підготовлено і затверджено наказом ректора пакет документів щодо визначення порядку створення, регулювання відносин, оформлення прав на результати інтелектуальної (творчої) діяльності. Зокрема, було розроблено та затверджено “Положення про об’єкти права інтелектуальної власності, створені в НТУУ “КПІ”. Розроблені та затверджені нові форми контрактів з науково-педагогічними працівниками, деканами факультетів, директорами інститутів.

Ученими університету за сприяння працівників відділу з питань інтелектуальної власності у 2007 р. було подано 234 заявки на об’єкти промислової власності (у 2006 р. – 122 заявки), з них: на винахід – 14 (у 2006 р. – 3); на корисну модель – 218 (у 2006 р. – 119); на товарні знаки – 2 (у 2006 р. – 1). За період з 2005 по 2007 рік отримано 391 патент. З цієї кількості на комерційну перспективу відібрано тільки 34 патенти, тобто 9 % від числа отриманих.

З метою рекламування інноваційних розробок учасників наукового парку департаментом науки та інноватики створено постійно діючу виставка Наукового парку “Київська політехніка”. На виставці розміщено 105 експонатів і 91 плакат.


– Що б Ви хотіли розповісти про забезпечення наукових досліджень і підготовку кадрів в університеті?

– На 1 грудня 2007 р. кількість штатних наукових працівників становить 712 осіб. З них 15 докторів наук, 125 кандидатів наук, тобто кількість науковців вищої категорії становить 5,8 % від загальної кількості працюючих. Серед них близько 8 % – пенсійного віку. Середній вік працюючих докторів і кандидатів наук став меншим ніж у 2006 р., і становить 59,2 року. За 2007 р. прийнято на роботу 28 осіб, які закінчили аспірантуру, і 25 магістрів – усі вихованці кафедр НТУУ “КПІ”. Залучення здібної молоді, яка вже має досвід дослідницької роботи, виховання наукових кадрів мають бути і є одним із стратегічних напрямків діяльності Департаменту науки та інноватики.

Протягом 2007 р. на умовах сумісництва для проведення наукових досліджень було залучено 1450 осіб. Серед них 360 студентів (з оплатою факультетами університету) і 870 викладачів. Таким чином, виконанням науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт у 2007 р. займалося 2140 осіб, з них 254 доктори наук (12 %).

За останні три роки бюджет науки збільшився з 22,639 млн грн у 2005 р. до 38,259 млн грн у 2006 р. і 49,517 млн грн у 2007 р. У минулому році обсяг фінансування фундаментальних досліджень порівняно з 2006 р. зріс на 33,4 %, у тому числі заробітна плата – на 39,5 %, а прикладних розробок за напрямами науково-технічної діяльності – відповідно на 50,2 і 50,7 %. Спеціальний фонд бюджету науки в 2007 р. за рахунок договірних тем становить 28037854 грн. Із загального фонду бюджету науки частина договірної тематики в цілому становила 56,62 %.


– Будь ласка, кілька слів про інформаційно-телекомунікаційні ресурси університету, роботу політехнічного музею та розвиток науково-технічної бібліотеки.

Станом на грудень 2007 р. до кампусової інформаційної мережі підключено 29 навчальних корпусів університету: по високошвидкісних оптичних каналах – 26 корпусів, по мідних каналах – 3 корпуси (4, 23, 24-й). Також до оптичної мережі підключено усі 20 гуртожитків університету. Практично на всіх магістральних оптичних каналах використовується сучасна технологія передачі даних Gigabit Ethernet, яка забезпечує пропускну спроможність магістральних каналів 1 Гб/с.

Зараз центральний серверний парк складається з 20 серверів, які обслуговуються НТО “КПІ-Телеком”. Інші ресурси забезпечують 18 серверів підрозділів.

Однією зі складових телекомунікаційної мережі університету є мережа безпроводового доступу, яку НТО “КПІ-Телеком” розгортає на території кампусу з 2006 р. Протягом 2007 р. встановлено 10 точок безпроводового доступу технології Wi-Fi 802.11 g.

Щодо Державного політехнічного музею (ДПМ), то протягом 2007 р. його відвідало понад 15 тис. осіб, проведено більше 700 екскурсій. Усього за час діяльності музею кількість відвідувачів становить 166400 осіб.

Науково-практичний аспект вивчення історії науки і техніки розглядався на конференціях, що вже стали традиційними і були організовані та проведені за активною участю ДПМ.

Одним із ключових завдань колективу НТБ на 2008 рік є продовження роботи з формування електронної бібліотеки університету.


– Багатьох тем ми ще не торкнулися. Але наостанок – як відзначено досягнення науковців і студентів університету?

– Щорічно здобутки нашого університету високо оцінюються на державному і міжнародному рівнях.

Лауреатами Державної премії України в галузі науки і техніки стали завідувач кафедри ФМФ Ю.І.Горобець та проф. ФБТ Горбик П.П.

Премію Президента України для молодих учених за роботу “Електрохімічні сенсори нового покоління для моніторингу екологічної безпеки повітряного середовища” присуджено:

  • О.І.Букету – кандидату технічних наук, старшому викладачу;
  • О.В.Косогону – асистенту.

Перший проректор член-кор. НАН України Ю.І.Якименко нагороджений орденом “За заслуги” ІІ ступеня та нагрудним знаком “За сприяння розвитку науки” НАН України.

Звання “Заслужений діяч науки і техніки” отримали директор ВПІ П.О.Киричок, зав.кафедри ФІОТ Г.М.Луцький, професор В.І.Гур.

Всього нагородами МОН України, КМДА, НТУУ “КПІ” та ін. відзначено 113 наукових та науково-педагогічних працівників. Студенти університету на олімпіадах отримали 107 нагород.

Премії НТУУ “КПІ” в “Конкурсі на кращий підручник, навчальний посібник, монографію” у 2006/2007 навчальному році отримали:

  • першу премію:
    • В.Б.Струтинський за комплект із двох підручників: “Математичне моделювання процесів та систем механіки”; “Тензорні математичні моделі процесів та систем”;
  • другі премії:
    • С.М.Константинов за комплект із трьох книг: підручник “Технічна термодинаміка”; підручник “Теплообмін”; навчальний посібник “Збірник задач з технічної термодинаміки”.
    • В.В.Ванін, В.В.Перевертун, Надкернична Т.М. за навчальний посібник “Комп’ютерна інженерна графіка в середовищі AutoCAD” тощо.


– Що б Ви хотіли сказати нашим читачам, підсумовуючи розмову та визначаючи пріоритети на майбутнє?

– У 2007 р. відбулися системні зміни в статусі НТУУ “КПІ” – ми маємо статус дослідницького університету. Розпочав свою діяльність Науковий парк “Київська політехніка”.

У 2007 р. майже на третину зросли кількісно показники підготовки докторів і кандидатів наук та обсяги наукової тематики.

За більшістю показників наукової діяльності, за якими порівнюється група ВНЗ “Політехнічні університети” МОН України, НТУУ “КПІ” має кращі результати. Це ствердження відноситься до таких питомих показників (з розрахунку на 100 штатних науково-педагогічних та штатних наукових працівників):

  • загальний фонд;
  • спеціальний фонд;
  • кількість впроваджених розробок у виробництво і навчальний процес;
  • кількість проведених семінарів та конференцій;
  • кількість експонатів на виставках;
  • кількість опублікованих статей за участю студентів.

Серед структурних підрозділів, які суттєво покращили показники наукової діяльності за 2007 р., порівняно з 2006 р., необхідно назвати ІТС, ІФФ, ФТІ, ЗФ, ФБТ, ФЕА.

З метою забезпечення сучасної організації робіт щодо охорони прав інтелектуальної власності розроблено та затверджено відповідний пакет документів: “Положення про об’єкти права інтелектуальної власності, що створені в НТУУ “КПІ”, нові форми контрактів з науково-педагогічними працівниками, деканами факультетів, директорами інститутів.

Вагомих результатів у забезпеченні діяльності університету досягли Науково-технічна бібліотека та НТО “КПІ-Телеком”, Центр суперкомп’ютерних обчислень, Українська філія Світового центру даних ІПСА НТУУ “КПІ”.

Водночас маємо зазначити, що за підсумками року з’ясувалися слабкі місця в організації наукової та інноваційної діяльності. Зокрема, є недостатніми для масштабів КПІ обсяги підготовки наукових кадрів. Ми маємо активізувати, особливо на рівні підрозділів, зв’язки з високотехнологічними підприємствами, насамперед з тими, з якими укладені комплексні договори про співпрацю. Ми тільки розпочинаємо ефективно працювати у сфері інтелектуальної власності. Потребує розширення інформаційно-рекламна діяльність про власні розробки і досягнення.

Основним завданням нашого колективу у 2008 р. є наповнення реальним змістом ознак і засад діяльності, визначених статусом дослідницького університету, та нових можливостей в інноваційній діяльності, які визначені Законом України “Про науковий парк “Київська політехніка”.

Підготувала Н.Вдовенко