З 7 по 9 квітня в НТУУ «КПІ» було проведено ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з теоретичної механіки. Олімпіада проводилась для двох груп вищих навчальних закладів: технічних та класичних університетів. У ІI турі взяли участь 78 студентів – переможці І туру університетських олімпіад, з них 62 учасники з 34 технічних ВНЗ та 16 – з семи класичних університетів з усіх куточків України.

Першого дня гості знайомилися з НТУУ «КПІ», його здобутками і традиціями, оглянули територію, студмістечко, побували в ДПМ. Наступний день розпочався урочистим відкриттям, де учасників привітали заступник першого проректора проф. І.О.Мікульонок та декан ФАКС проф. О.В.Збруцький.

Опівдні 8 квітня у Великій фізичній аудиторії розпочались змагання. Для розв’язання було запропоновано 6 задач різної складності: по 2 з трьох розділів механіки (статики, кінематики, динаміки). На виконання завдань було відведено три години. Роботи оцінювало досвідчене журі, сформоване з 30 провідних викладачів різних ВНЗ України. Вимоги до учасників олімпіади були достатньо високими. Всі учасники олімпіади в міру своїх знань і можливостей впоралися із поставленими завданнями і з хвилюванням очікували рішення журі.

А тим часом в Українському інституті інформаційних технологій в освіті (ауд. 258-1) розпочалась нарада-семінар механіків України. Викладачі різних ВНЗ обмінялися робочими навчальними планами, контактами, розповіли про свої методичні напрацювання. Особливо зацікавили присутніх розробки і методика проведення лабораторних робіт у Національній металургійній академії України (м. Дніпропетровськ) – доповідач доц. С.Р.Рахманов; досвід використання курсів дистанційного навчання з теоретичної механіки в НТУУ «КПІ» – розробники доц. К.Г.Левчук, ас. С.Г.Степаненко, які продемонстрували можливості використання анімації та моделювання механізмів у математичних пакетах у теоретичній механіці.

Викладачі зазначили, що активізувати інтерес студентів до вивчення технічних дисциплін  допоможуть інноваційні підходи до викладання традиційних навчальних курсів, безпосередній контакт викладача зі студентом з використанням сучасних технологій через форуми, електронну пошту, дружню бесіду та цікаву дискусію. На закінчення всі учасники отримали CD-диски з методичними розробками і презентаціями авторів.

Уранці 9 квітня були оголошені підсумки олімпіади. В особистому заліку переможцями олімпіади стали: серед технічних університетів: Ха Мінь Зунг (Івано-Франківський НТУ нафти і газу) – І місце; Фам Дай Нян (з цього ж університету) – ІІ місце; Оксана Пильтяй (НТУУ «КПІ») – ІІІ місце; серед класичних університетів: Павло Книш та Олександр Землич (Дніпропетровський НУ ім. О.Гончара) – І місце; Микола Баб’як  (Львівський НУ ім. І.Франка) – ІІ місце; Олександр Трунов (КНУ ім. Т.Шевченка) – ІІІ місце. Того ж дня відбулося нагородження переможців грамотами та подарунками з логотипами КПІ, всі конкурсанти були відзначені заохочувальними грамотами.

Загалом Всеукраїнська олімпіада з теоретичної механіки продемонструвала достатньо високий рівень фахової підготовки майбутніх механіків з тих розділів, що залишено в навчальних програмах. Підготовка учасників, завдань, робота в оргкомітеті і журі олімпіади вимагала багато часу і зусиль. Хочу відмітити наполегливу роботу доцентів О.В. Чкалова, Л.М. Шальди, К.Г. Левчук, ас. С.Г. Степаненко.

В.Г. Савін, голова журі, професор, зав. кафедри теоретичної механіки НТУУ «КПІ»

Дата події