Оприлюдено результати міжнародного рейтингу вищих навчальних закладів QS World University Rankings® 2014/15, який визначає результати діяльності університетів світу за основними академічними показниками. Рейтинг World University Rankings виходить одинадцятий рік поспіль та має світове визнання, як інструмент оцінювання якості університетської освіти.

При укладанні рейтингу розробники використовують декілька основних критеріїв діяльності вишу: репутація в академічному середовищі, цитованість наукових публікацій представників університету, співвідношення кількості викладачів і студентів, ставлення роботодавців до випускників, а також відносна чисельність іноземних викладачів та студентів. До рейтинг-листа QS World University включено більше 800 університетів світу. Цього року до рейтингу включено 6 українських вищих навчальних закладів.

Зокрема, за результатами рейтингу World University Rankings-2014 першим у його списку українських університетів став Київський національний університет ім. Шевченка, який отримав місце у категорії 421-430 (минулого року: 441-500), розташувавшись в компанії з німецьким Leibniz Universität Hannover та північноамериканським Tulane University.

Ще одним українським університетом, що включено до Тор-500 престижного світового рейтингу, вперше в своїй історії став Харківський національний університет ім. Каразіна, отримавши позицію від 481 до 490. Компанію українському вишу склали американські University of South Florida, University of Vermont та Білоруський державний університет.

Національний технічний університет "Київський політехнічний інститут" також поліпшив власні позиції в QS World University Rankings – його діяльність оцінена категорією 551-600 (торік - 601-650).

Вперше рейтингом враховані показники діяльності Сумського державного університету, який розташувався у категорії (651-700).

Також до QS World University Rankings-2014/15 увійшли Донецький національний університет та НТУ "Харківський політехнічний інститут", який вперше включено до світового рейтингу. Ці навчальні заклади розташувалися у категорії 701+.

Перше ж місце у світовому рейтинг-листі, як і минулого року отримав американський Massachusetts Institute of Technology. Друге місце в глобальній десятці посів британський University of Cambridge, третє – Imperial College London.

За трійкою лідерів розташувалися Harvard University, University of Oxford, University College London, Stanford University, California Institute of Technology, Princeton University та Yale University.

Загалом, світовими лідерами за показниками університетської освіти традиційно залишаються американська та британська освітні системи, що мають 28 та 19 своїх представників у Тор-100 світового рейтингу.

За матеріалами osvita.ua

Дата події