В.М. Писаренко народився 18 березня 1947 року в м. Києві. Після закінчення із золотою медаллю київської середньої школи №51 вступив на механіко-технологічний (нині – інженерно-фізичний) факультет КПІ за спеціальністю “Фізика металів”.

Після закінчення з відзнакою інституту в 1971 р. був залишений на кафедрі для роботи інженером. У 1973-1976 рр. навчався в аспірантурі, у 1977 р. успішно захистив кандидатську дисертацію.

З 1976 року – асистент, старший викладач, доцент, і, по сьогоднішній день, професор кафедри металознавства та термічної обробки ІФФ НТУУ “КПІ”.

За роки роботи в НТУУ “КПІ” брав активну участь у діяльності громадських організацій, виконував адміністративну роботу: був членом комітету комсомолу КПІ, профоргом кафедри, членом профбюро факультету, протягом 18 років був головою профбюро ІФФ, головою робочої групи з металознавства при Міністерстві освіти і науки України з розробки державних стандартів освіти, членом президії Асоціації “Вища металургійна освіта України”, заступником голови вченої ради ІФФ, членом Вченої ради НТУУ “КПІ”, членом Спеціалізованої ради із захисту дисертацій.

У 1983–2000 роках – заступник завідувача кафедри МТО ІФФ.

У 1981–1983 рр., 1988–2000 рр., з 2001 р. по нинішній час – заступник, перший заступник декана ІФФ НТУУ “КПІ”. У 2000–2001 рр., 2005 р. виконував обов’язки декана цього факультету.

Як викладач, професор В.М.Писаренко, безперечно, висококваліфікована та ерудована особистість, його вирізняє принциповість і, одночасно, чуйне ставлення до студентів, він завжди переймається їхніми проблемами.

На посаді декана, заступника декана факультету відповідально та вимогливо ставиться до дорученої справи, користується заслуженою повагою співробітників і студентів.

Як провідний викладач кафедри, зберігає та продовжує кращі традиції металознавців Київської політехніки, докладає багато зусиль до розвитку факультету.

Професор В.М.Писаренко – автор і співавтор більше 80 друкованих праць, у тому числі першого українського підручника “Металознавство”, його другого переробленого і доповненого видання, трьох навчальних посібників, 7 авторських свідоцтв, патенту України, нагороджений знаком “Изобретатель СССР”.

У 2004 р. отримав почесне звання “Заслужений викладач НТУУ “КПІ”.

Тож побажаємо шановному Володимиру Миколайовичу ще довгих років творчої праці, здоров’я та успіхів.

Ю. Москаленко