11 вересня НТУУ «КПІ» відвідала делегація Колегії Євразійської економічної комісії на чолі з її головою Віктором Христенко. Після знайомства з історією та сьогоденням КПІ Віктор Христенко прочитав студентам і викладачам університету лекцію «Досвід і перспективи Євразійської економічної інтеграції. Глобальний контекст».

Власне, це була не класична лекція, а, як попередив Віктор Христенко, міркування щодо деяких аспектів інтеграційних процесів, які розгортаються в світі, і, зокрема, на пострадянському просторі.

Виступ викликав надзвичайне зацікавлення серед університетського загалу – у Залі Вченої ради голці не було де впасти. Це й не дивно: протягом багатьох років Віктор Христенко обіймав відповідальні посади в керівництві Російської Федерації, був міністром промисловості та енергетики, міністром промисловості та торгівлі й віце-прем’єром в кількох складах уряду Росії, нині очолює вищий виконавчий орган Євразійської економічної комісії, тож його інформація – це, в буквальному розумінні, інформація з перших вуст.

Спілкуючись зі студентами і викладачами КПІ, Віктор Христенко розповів про мету створення ЄЕК, принципи, на яких ґрунтується діяльність цього наднаціонального органу, структуру і напрями його роботи. Не обійшов він увагою й світові інтеграційні тенденції та проблеми, з якими стикаються економіки різних країн. З огляду на те, що основним завданням ЄЕК є забезпечення умов функціонування і розвитку Митного Союзу та Єдиного економічного простору та розробка пропозицій щодо подальшого розвитку інтеграції його країн учасниць (нагадаємо, що сьогодні членами об’єднання є Республіка Білорусь, Республіка Казахстан і Російська Федерація), Віктор Христенко в своїй лекції розповів про основні етапи інтеграції та її перспективи.

Після доповіді голова Віктор Христенко докладно відповів на запитання слухачів.

Учасники делегації також зустрілися з керівництвом університету та кількох його факультетів і кафедр й обговорили спільні для пострадянських країн проблеми вищої освіти та можливі шляхи їх розв’язання.