Меморіальну дошку на честь Героя України генерал-майора Максима Шаповала 9 лютого 2018 року урочисто відкрито на фасаді будівлі його Альма-матер – Інституту спеціального зв’язку та захисту інформації КПІ ім. Ігоря Сікорського.

У церемонії відкриття меморіальної дошки взяли участь дружина Максима Шаповала Ірина, ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського академік НАН України Михайло Згуровський, народний депутат України Олександр Данченко, представники керівництва Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України і Головного управління розвідки Міністерства оборони України, а також керівники та курсанти Інституту спеціального зв’язку та захисту інформації, родичі, однокурсники, товариші по службі Максима Шаповала та інші. Ритуал освячення меморіальної дошки Максимові Шаповалу провів настоятель Храму св. Іоанна Хрестителя УПЦ (КП) митрофорний протоієрей Павло Стародуб.

Після відкриття дошки учасники церемонії поклали до неї квіти, а призначені зі складу почесної варти військовослужбовці відсалютували трьома холостими залпами. Під музику військового оркестру пролунав Державний Гімн України, який співав особовий склад Інституту спеціального зв’язку та захисту інформації, а також усі присутні.

Завершилася церемонія урочистим маршем особового складу почесної варти.

Максим Шаповал загинув 27 червня 2017 року внаслідок теракту. Він був одним із найкращих офіцерів нашої держави, очолював підрозділ спецназу Головного управління розвідки Міністерства оборони України. За його плечима була участь у найскладніших операціях на лінії фронту, які випало виконувати військовим спецназівцям. Максим Шаповал входив до числа перших «кіборгів», які захищали Донецький аеропорт. На рахунку очолюваного ним підрозділу і його особисто – ліквідація одного з керівників спецпідрозділу «Вимпел» ФСБ РФ, який займався організацією терористичних актів на території України, успішне виконання цілої низки інших бойових завдань. Президент України Петро Порошенко присвоїв Максиму Шаповалу військове звання генерал-майора посмертно.