[20.11.2017 | 14:30] Відкрита лекція відомого німецького вченого - Рольф-Дітер Хойера

Відкрита лекція Рольф-Дітер Хойера

20 листопада 2017 року в КПІ ім.Ігоря Сікорського відбудеться відкрита лекція відомого німецького вченого - Рольф-Дітер Хойера. В даний час він є президентом Німецького фізичного товариства, а також з листопада 2015 року - член Групи наукових консультантів високого рівня (High Level Group of Scientific Advisors - SAM), яка нещодавно була створена Європейською комісією.

Лекція запланована в рамках візиту Рольф-Дітер Хойера до України 20 та 21 листопада 2017 року за сприяння Малої академії наук.

Запрошуються всі зацікавлені.

Початок заходу: 14.30

Місце проведення заходу: зала засідань Вченої ради Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Рольф-Дітер Хойер - видатний німецький фізик, народився 24 травня 1948 року в місті Болль в окрузі Штутгарта; з 2009 по 2015 рік очолював CERN (Європейську організацію з ядерних досліджень); з 2016 року президент Німецького фізичного товариства (Deutsche Physikalische Gesellschaft).

Рольф Хойер вивчав фізику в університеті Штутгарта, а в 1977 році отримав ступінь доктора філософії (PhD) в найстарішому і одному з найбільш престижних навчальних закладів Німеччини - Гейдельбергському університеті.

До 1983 року Рольф-Дітер Хойер працював в експерименті JADE (абревіатура країн-учасниць Японія, Німеччина, Англія) найбільшого в Німеччині дослідного центру DESY.

З 1984 по 1998 рік - співробітник ЦЕРНу в складі експерименту OPAL на Великому електронно-позитронному колайдері (LEP).

З 1994 по 1998 роки Рольф-Дітер Хойер очолював експеримент OPAL, в якому в той час брали участь близько 300 фізиків.

У 1998 році він став професором Гамбурзького університету.

У 2004 році – став директором по науково-дослідній роботі лабораторії DESY.

У 2009 році Рольф-Дітер Хойер змінив Робера Емара на посаді генерального директора CERN.

В даний час він є президентом Німецького фізичного товариства, а також з листопада 2015 року - член Групи наукових консультантів високого рівня (High Level Group of Scientific Advisors - SAM), який нещодавно був створений Європейською комісією.

Нагороди

• 15 червня 2011 р. – почесний ступінь Університету Вікторії;
  • 19 липня 2011 р. – почесний доктор Ліверпульського університету;
  • 16 грудня 2011 року – почесний ступінь Університету Бірмінгема;
  • 13 червня 2012 р. – почесний ступінь Університету Глазго;
  • 12 листопада 2012 р. – присвоєно премію Едісона Вольта;
  • 5 грудня 2013 р. – присвоєно медаль Нільса Бор;
  • У травні 2015 року - удостоєний Великого Хреста 1-го класу німецького ордена "За заслуги";
  • У вересні 2015 р. – почесний доктор Белградського університету;
  • 22 листопада 2016 р. –нагороджений орденом Почесного легіону- найвищою нагородою у Франції.

В 2012 році професор Хойер зробив історичне оголошення про експериментальне відкриття бозона Хіггса в ЦЕРН, яке підтвердило теорію Браута-Енглера-Хіггса і стало одним з найбільших наукових відкриттів 21 ст.