4 жовтня в НТУУ «КПІ» відбулася зустріч студентів, молодих дослідників та викладачів нашого університету з Вавою Бачинською – координатором Програми Фулбрайта в Україні.

Програма Фулбрайта, одна з найстаріших і найвідоміших програм наукових обмінів у світі, існує з 1946 року. За цей час понад 176 000 іноземців читали курси або займались дослідницькою діяльністю в США, а 270 000 американців ознайомилися з досвідом 140 інших країн світу.

Нині Програма Фулбрайта передбачає навчання, проведення досліджень або читання лекцій в університетах США на період від чотирьох до десяти місяців. З 2007 року до пріоритетних галузей спеціалізації окрім гуманітарних та соціальних наук, включено точні, технічні та природничі дисципліни.

Пані Бачинська розповіла про історію створення Програма Фулбрайта, про умови подання заявки на стипендію імені Фулбрайта та критерії відбору кандидатів. Ця програма відкрита для молодих викладачів та дослідників, які мають відповідати трьом основним вимогам: мати українське громадянство, вільно володіти англійською мовою, зобов’язатися виконувати вимоги для отримання візи J-1, за якою після проходження програми учасники повинні повернутися на Україну мінімум на 2 роки. Пані Бачинська наголосила, що комісію перш за все цікавить мотивація кандидатів на отримання гранту – що саме і чому заявники хочуть вивчати в США і які практичні результати матимуть після закінчення програми. Треба переконливо обгрунтувати, що лише в Америці (в певному університеті за певною спеціальністю) заявник зможе отримати необхідні знання, які важко чи неможливо здобути на батьківщині чи в інших університетах світу. У разі отримання гранту учасники матимуть: квиток в обидва кінця, щомісячну стипендію, додаткові гроші на придбання професійної літератури, медичне страхування.

Щорічний термін подання документів молодими викладачами і дослідниками – 16 травня, а старшими викладачами – 15 жовтня.

Наостанок Вава Бачинська побажала успіху студентам і молодим дослідникам НТУУ «КПІ» та запросила всіх, хто хоче поглиблювати свої знання в США, спробувати сили для отримання стипендії імені Фулбрайта. Докладну інформацію про організацію Пргорами Фулбрайта в Україні можна знайти на www.fulbright.org.ua

Майя Заховайко