У листопаді 2013 р. Європейська комісія відібрала для фінансування проект  "New Model of the Third Cycle in Engineering Education due to Bologna Process in BY, RU, UA" – NETCENG, в якому наш університет є  головним координатором від України. Проект розрахований на 3 роки і діятиме в 2014–2016 рр.

Новий проект ТЕМPUS факультету авіаційних і космічних систем NETCENG фінансується в рамках Міжрегіональної програми Європейського сусідства та партнерства і має своїм пріоритетом побудову та реформування навчальних програм нової моделі третього рівня інженерної освіті  у відповідності з Болонським процесом в Україні, Білорусі, Росії. Партнерами проекту NETCENG стали 22 організації та  університети з України, Росії, Білорусі, Великобританії, Німеччини, Литви: Університет Брунеля (Лондон,  Велика Британія), Берлінський ТУ  (Берлін, Німеччина), Офіс проектування, консалтингу і управління (Берлін, Німеччина), Білоруський НТУ та Білоруський ДУ, Акціонерне товариство "Інженерне бюро Камертон" (Мінськ, Білорусь), Полоцький ДУ (Новополоцьк, Білорусь), Далекосхідний федеральний університет (Владивосток, Росія), Казанський національний дослідницький ТУ ім. Туполєва (Казань, Росія), Омський ДТУ (Омськ, Росія),  Рязанський державний радіотехнічний університет (Рязань, Росія), Уральський федеральний університет (Єкатеринбург, Росія), Державний космічний науково-виробничий центр (Самара, Росія), Асоціація технічних університетів (Москва, Росія), Черкаський державний технологічний університет (Черкаси, Україна), Національний авіаційний університет (Київ, Україна), НТУУ "КПІ", Державне підприємство "Конструкторське бюро "Південне" (Дніпропетровськ, Україна).

На стартовій конференції проекту, яка відбулася 3-4 березня цього року в Литві, у стінах Вільнюського ДТУ ім. Гедемінаса, кожен з учасників проекту презентував свій університет та взяв участь в обговоренні ключових питань стосовно наповнення нових аспірантських і докторських програм. На завершення конференції учасники проекту ухвалили стартову резолюцію, план організаційних дій і заходів та бюджет проекту.

Зазначена нова модель третього рівня в інженерній освіті призначена для аспірантів, випускників, викладачів, дослідників та адміністративного персоналу університетів і має на меті введення в цільових університетах пілотних програм з докторантури в інженерії відповідно до Болонського процесу, згідно з принципами Зальцбурзького та Бухарестського форумів.

Більш конкретно така модель зосереджена на розробці, впровадженні й акредитації нових навчальних програм, включаючи застосування європейської системи переведення і накопичення кредитів стосовно програм підготовки вітчизняних аспірантів і докторантів. Для досягнення такої мети в рамках проекту планується встановити нові структуровані докторські та аспірантські програми в цільовій сфері відповідно до вимог ринку праці і розробити інноваційні середовища для викладання та навчання  згідно з такими програмами. Планується створення навчально-технічного середовища для інноваційного викладання та вивчення дисциплін, що відповідатимуть новим програмам навчання. Таке інноваційне середовище включатиме спільні веб-платформи, навчальні аудиторії, лабораторії та проведення наукових літніх шкіл. Усі ці заходи будуть спрямовані на підтримку майбутніх дослідників, аспірантів та докторантів на внутрішньому й міжнародному ринках праці, що сприятиме досягненню нових якісних результатів у науці й техніці.

У нашому університеті робота над проектом розпочалася задовго до його офіційного старту з розробки пропозиції та головних ідей проекту. У лютому 2014 р. було видано наказ по університету та розпорядження по ФАКС, якими призначені координатори й затверджена робоча група проекту, визначено та прийнято план заходів щодо виконання проекту. До складу робочої групи увійшли: декан ФАКС О.В.Збруцький – головний координатор проекту від НТУУ "КПІ"; доцент кафедри теоретичної механіки О.П.Мариношенко  – координатор проекту; інженер 1-ї категорії кафедри теоретичної механіки Л.В.Стецюк; асистент кафедри приладів та систем керування літальними апаратами Р.В.Карнаушенко; аспірант кафедри приладів та систем керування літальними апаратами А.С.Міщук.

25 березня 2014 р. відбулася робоча нарада по проекту, на якій були розглянуті питання аналізу структури та наповнення діючих аспірантських навчальних програм. Інформацію  про проект та його новини можна знайти на web-сторінках проекту: http://netceng.kpi.ua та http://netceng.eu.

О.П.Мариношенко, доц. кафедри теоретичної механіки, координатор проекту