Кафедра прикладної гідроаеромеханіки і механотроніки ММІ вже шість років поспіль проводить Всеукраїнську студентську олімпіаду "Механотроніка в машинобудуванні".

Особливістю завдань цієї олімпіади є те, що їх виконання потребує  поєднання теоретичних знань, логіки та інженерних здібностей студентів. На основі знання теорії учасники розробляють принципове рішення задачі і реалізують його на практиці. Учасники можуть навіть без суддівської перевірки переконатися у правильності свого рішення, перевіривши,  працює система чи ні. Змагання проходять у декілька етапів, які включають завдання з пневматики або електропневматики, а також програмування контролера для задач гідроавтоматики або пневмоавтоматики. Конкурсне завдання обирається шляхом жеребкування в присутності всіх команд, коли вирішується, якої складності будуть задачі, у якій послідовності їх необхідно буде розв'язувати, які команди будуть сусідами по підгрупах змагань.

Перемогу отримують команди, які пройшли чотири іспити на кожному етапі – від теоретичного розв'язку завдання на папері до втілення і налагодження його на стендах Фесто. Для перемоги важливо вміти працювати в команді – правильно розділити задачу між членами команди, взаємодіяти при вирішенні окремих завдань, а потім об'єднати все у розв'язок задач автоматизації для промисловості. Велике значення має час виконання завдання, отже злагодженість і спритність у деяких випадках можуть мати вирішальне значення для завоювання перемоги.

Щороку на олімпіаді бувають "першачки", які у своїх вишах не мали змоги ознайомитися з обладнанням механотронних систем, і лише після змагань отримують уявлення про те, яким чином втілити свої теоретичні знання в практичні результати. Для викладачів-ентузіастів є вдячним обов'язком надання такої можливості студентам та підготовка команд до участі в різноманітних механотронних змаганнях.

Кожного року зростає кількість команд-учасниць олімпіади. Спостерігається цікава тенденція – керівники команд, які хоча б одного разу побували на олімпіаді, приїздять знову і знову – в них прокидається азарт змагання, прагнення до перемоги. Ще одна тенденція спостерігається останнім часом –  з'являються керівники команд, які раніше бували тут як учасники.

До речі, керівники команд входять до складу суддівської комісії і повинні оцінювати результати своєї команди так само об'єктивно, як і  команд своїх колег.

Мені, як учасниці першої олімпіади з механотроніки, цікаво було спостерігати за олімпійцями. Я добре розумію переживання кожного з учасників як переможців, так і переможених. Шість років тому ми так само жваво та азартно вирішували конкурсні завдання, разом переживали за свою перемогу.

Цього року, на етапі підведення підсумків змагань, студенти-учасники запропонували внести зміни до наступної олімпіади – додати етап змагання керівників команд, таким чином щоб студенти були суддями, а їх керівники – учасниками, обіцяючи, у свою чергу, таку ж підтримку та переживання, яку вони надають своїм підопічним.

Перше місце в командному заліку здобула збірна команда Донецького та Донбаського університетів у складі студентів Юрія Шенка,Євгена Ліпінського, Олександра Чупріна під керівництвом Т.О.Устименко.

Друге місце отримала команда НТУУ "КПІ" у складі студентів Юрія Корнієнка, Олега Глущенка, Олега Кравчука під керівництвом О.С.Ганпанцурової.

Уперше призером стала команда Національного університету харчових технологій (кафедра інтегрованих автоматизованих систем управління) у складі студентів Володимира Полупана, Ярослава Шепеля, Дмитра Сюмаченка під керівництвом Ю.Б. Бєляєва.

Вітаємо переможців! Успіху всім учасникам олімпіади в подальшому навчанні та в особистому розвитку! Сподіваємось, що участь в олімпіаді стане для них важливим етапом у становленні як професіоналів і надихне на створення не тільки інтелектуальних, але і мудрих механотронних систем! До зустрічі в 2015 році!

А.М. Муращенко,

асистент каф. прикладної гідроаеромеханіки і механотроніки ММІ

Дата події