Що відчувають люди, коли знайомляться з КПІшником? Зазвичай в очах зароджується цікавість, бажання поспілкуватися та долучитися до чогось значного. Наш університет високо тримає планку освіти, тож про випускників-політехніків можна говорити з гордістю. Одним з таких  є студент шостого курсу фізико-математичного факультету Асіман Мамедов. Зовсім недавно його було удостоєно іменної стипендії ректора НТУУ "КПІ". Юнак люб'язно розповів про себе.

Дитинство. Асіман народився і виріс у Києві. Батьки змалечку пробудили в ньому цікавість до всього нового,  любов до точних наук, іноземних мов, жагу нових знань та звершень. Тож на сьогоднішній день хлопець вільно володіє чотирма мовами. Ще школярем, навчаючись у ліцеї "Лідер", Асіман займав призові місця в різноманітних олімпіадах. Завдяки цьому хлопець зрозумів, що  хоче досягнути фахових висот і стати професіоналом своєї справи. Та вже тоді спорт почав конкурувати із заняттями.

Вибір. Якийсь час хлопцеві вдавалося поєднувати навчання з ігровими видами спорту – футболом і баскетболом, пристрасть до яких не згасла й донині. Та після закінчення школи потрібно було зробити чи не перший важливий вибір: обрати ВНЗ, в якому навчатиметься наступні шість років. Рішення прийшло не відразу, та оскільки батько Асімана закінчив КПІ, здобув ступінь кандидата технічних наук і деякий час викладав у Політехніці, документи вирішили подати до НТУУ "КПІ". З факультетом довго не вагався: ще дошкільням умів додавати й віднімати шестизначні числа та множити двозначні, а в ліцеї полюбив фізику, тож обрав Фізико-технічний інститут.

Навчання. Але доля й тут вирішила випробувати юнака. Провчившись три роки, Асіман вирішив відкрити нову сторінку свого життя – разом із фізико-математичним факультетом. ФМФ радо прийняв його до своєї сім'ї: адміністрація й викладачі усіляко  допомагали  та підтримували ініціативи нового студента. Незабаром Асіман успішно виступив англійською на XI Міжнародній студентській конференції "Інновації в науці та техніці". Доповідь присвятив дослідженню 3D принтера, здатного відтворювати об'ємні об'єкти.

Спорт. Ще навчаючись у фізико-технічному, Асіман входив до збірної КПІ з баскетболу. На провокаційне запитання тренера, що більше любить: себе в баскетболі чи баскетбол у собі, хлопець незмінно відповідав: "Баскетбол у собі". Мабуть, така цілеспрямованість та працьовитість сприяли запрошенню спортсмена до професійних спортивних клубів. І не дивно, що на ФМФ він створив і очолив баскетбольну команду. Нині природна енергійність та життєздатність дозволяють йому поєднувати навчання з баскетболом і роботою. Він практикувався в журналістиці, будучи спортивним репортером на сайті Sport.ua, та в організаторській сфері, працюючи на кадетському Євробаскеті та на щорічному музичному фестивалі OstrovFestival.

Наставники. Асіман дуже тепло говорить про людей, які допомогли йому стати тим, ким він є: батьків, друзів, викладачів. Особливо пишається, що виконує магістерську під керівництвом професорів Ю.І.Горобця та О.Ю.Горобець, які є улюбленцями студентів, уміють зацікавити роботою та чітко подати матеріал. Разом вони працюють над темою "Ефект Гуса-Хенхена: дослідження явища відбиття спінової хвилі від анізотропної границі розділу між двома феромагнетиками". Зі слів студента, наставники  показують приклад, як потрібно працювати, щоб досягти мети, вчать аналізувати та приходити до кінцевого результату. Професіоналізм, упевненість, розуміння, жага пізнання – ці якості гармонійно поєднані у його викладачах. "Хочеться працювати, коли бачиш приклад успішних людей, та заряджатися від них енергією", – говорить він. У майбутньому магістрант планує продовжувати відкривати загадки таємничої фізики, тому бачить себе в науковій сфері.

Пріоритети. Підсумовуючи нашу бесіду, Асіман поділився основними життєвими правилами, які він визначив для себе, щоб досягати поставлених цілей:

  1. Ніколи не говорити ніколи.
  2. Ніколи не зупинятися на півдорозі.
  3. Працювати на повну силу. Ставити реальні цілі і досягати їх, а не вірити в утопію.

Катерина Васильченко, студентка ФМФ