Кажуть, коли ми спимо, душа мандрує світами і передає нам космічні послання. Інші вважають сни відображенням повсякдення. Та кожен із нас, засинаючи, мріє про яскраві й цікаві сновидіння. До того ж людям властиво, особливо під Новий рік, вірити в чаклунство і магію.

Діти, та й дорослі, сподіваються, що існують магічні створіння, які оберігають наші сни і пильно стежать за їх втіленням. Ці істоти здатні наслати нам щасливі видіння. Милі невидимі чарівники несуть у домівки радість і задоволення, роблять сни яскравими, кольоровими і приємними. І звуть їх Хранителями снів.

Свого Хранителя Денис Луданов, викладач кафедри нарисної геометрії, інженерної та комп'ютерної графіки ФМФ, буквально викопав із землі. Та все по порядку. Познайомилися ми з Денисом Костянтиновичем на закритті виставки "Таланти КПІ", де було відзначено його роботу з коренепластики "Хранитель снів". Майстер  розповів, що це його перший втілений задум. Вірніше, спочатку ніякого задуму не було. Просто довелося довго і нудно викорчовувати старезну вишню, що могутньо розрослася посеред городу, розгалузивши навсібіч покручене коріння. Витративши чимало часу і зусиль, Денис нарешті взяв до рук видобуте з надр химерне кореневище, що їжачилося численними відростками. За час роботи наче зріднився з ним. Шкода стало віддавати вогню. Погляд сам собою вихопив якусь химерну фігуру, що прагнула життя. 

Відпиляв зайве, зняв кору, зачистив відростки – і врешті-решт отримав виріб, який доречно вписався в інтер'єр квартири. "Призначили" його відповідальним за чаклунство і втілення мрій. Порадувавши відвідувачів на виставці, Хранитель повернувся додому, щоб підготуватися до див Новорічної ночі, яких від нього чекають домочадці.