Серед переможців конкурсу НТУУ “КПІ” в номінації “Молодий викладач-дослідник – 2009” є й представниця ІФФ – к.т.н. Тетяна Володимирівна Лоскутова.

“Кафедра металознавства і термічної обробки мені як рідна, – ділиться Тетяна Володимирівна. – Тут я навчалась, тепер викладаю. Як і мій батько, який був професором цієї кафедри, займаюсь підвищенням надійності деталей машин. На сьогодні маю близько 75 публікацій, 13 патентів, одну монографію. Разом із колегами тісно співпрацюю з кафедрою електрохімії, зокрема вивчаю проблеми корозії. Останнім часом зацікавилася багатокомпонентними дифузійними покриттями”.

Серед наставників – людей, яким зобов’язана своїм професійним зростанням, Т.В.Лоскутова найпершим називає свого батька, який прищепив доньці зацікавленість і любов до фаху, а згодом і до роботи. Також вона вдячна науковому керівникові її кандидатської роботи д.т.н., проф. В.Г.Хижняку та нинішньому завідувачеві кафедри проф. Я.В.Зоологічному.

Тетяна Володимирівна багато і плідно працює зі студентами. Особливо приємно, коли підопічні успішно презентують кафедру на фахових змаганнях – конкурсах чи олімпіадах. “Ірина Медова, Ірина Смакович, Олександр Серьга – люди, які прагнуть багато досягти, постійно підвищують свій професійний рівень, ідуть уперед не зупиняючись на досягнутому”, – характеризує своїх вихованців викладач.

Вона завжди хотіла працювати в КПІ. “Не знаю іншого такого знаного, з поважною історією ВНЗ, як наш, – ділиться Тетяна Володимирівна. – Звідси виходять сильні фахівці, тут гарний колектив”. Існує стереотип, що в технічному ВНЗ та ще й у чоловічому колективі жінці вельми непросто зайняти помітне місце. “Як не дивно, – розмірковує Т.В.Лоскутова, – у нас на кафедрі жінок і чоловіків п’ятдесят на п’ятдесят. Загалом, для мене не принципово, у якому колективі – чоловічому чи жіночому – краще працювати”.

Колегам та підопічним з нагоди свята Тетяна Володимирівна шле теплі весняні вітання та бажає бути природними, не зраджувати себе – і тоді все вийде.

Підготувала А.Камонгар