Кафедра української мови, літератури та культури нашого університету по-своєму унікальна, адже це перша українознавча кафедра в технічних ВНЗ України. Її було створено 1989 року. Відтоді колектив кафедри забезпечує викладання дисциплін філологічного профілю – української мови за професійним спрямуванням, сучасної української мови, історії української культури, культурології, вступу до мовознавства, загального мовознавства, основ редагування перекладу, культури судової промови. Окрім викладацької діяльності, працівники кафедри активно працюють у науковій сфері.

10 грудня 2014 року відбулася присвячена 25-річчю кафедри науково-практична конференція "Гуманітарні засади національної освіти в технічних навчальних закладах". Участь у ній брали викладачі та студенти Київської політехніки, а також гості з Київського університету ім. Бориса Грінченка, НПУ ім. М.П.Драгоманова, Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського.

Конференцію вступною промовою розпочала завідувач кафедри кандидат філологічних наук Олена Петрівна Онуфрієнко (на фото – перша справа), для якої ця подія особлива: з перших днів створення вона успішно керує кафедрою і є безпосереднім учасником її становлення та розвитку.

Багато теплих слів на свою адресу почули ювіляри від колег та друзів. З вітаннями до колективу звернулась заступник декана факультету лінгвістики Оксана Синекоп. Плідної, радісної праці побажав працівникам кафедри відомий український прозаїк, поет, есеїст Юрій Андрухович. Сповненим поетичної наснаги та артистичної майстерності був музичний дарунок-привітання студенів і випускників Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського.

Після виголошення вітальних промов науковці представили результати досліджень з проблемних питань мовознавства, літературознавства, культурології та історії. Оскільки 2014 рік було оголошено роком Тараса Григоровича Шевченка, більшість доповідей була пов'язана з діяльністю Великого українця. Присутні дізналися про лінгвокраїнознавчий аспект вивчення творчості відомого поета, сучасні тенденції у переосмисленні його образу, роль Тараса Шевченка як феномена української культури в працях Георга Брандеса, Михайла Могильницького, Юрія Шевельова. Приємно вразила студентка першого курсу факультету лінгвістики Ольга Кучеренко, яка ґрунтовно та на високому науковому рівні презентувала аналіз специфічних особливостей ментальності сучасної української молоді.

Науково-практична конференція стала і своєрідним звітом кафедри про роботу за 25 років. Цю подію можна назвати місцем зустрічі кількох поколінь науковців, кожен з яких зробив свій внесок у розширення гуманітарної складової в процесі технічного навчання.

Анна Руссу, викладач кафедри української мови, літератури та культури

Дата події