З 5 по 8 липня в нашому університеті пройшла Шоста відкрита міжнародна студентська олімпіада з програмування імені С.О. Лебедєва та В.М. Глушкова "КРІ-ОPEN 2011". Співорганізаторами "КРІ-ОPEN 2011" виступили Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України й Група розвитку Івана Плотнікова (vanopl.com).

"КРІ-ОPEN" – найбільший в Україні і один з найбільших у Європі та світі турнір молодих програмістів. Цього року в ньому взяли участь 87 команд.  Студентів для участі в олімпіаді делегували 65 вищих навчальних закладів (Україна – 41, Російська Федерація – 19, Польща – 2, Білорусь, Угорщина і Грузія  – по одному) з 37 міст (України – 21, Російської Федерації – 11, Польщі – 2, Білорусі – 1, Угорщини – 1, Грузії – 1).

4 команди виставили факультети та інститути Київської політехніки. Тож кількість учасників, які зголосилися взяти участь у змаганнях, була рекордною – більше 360. А загалом, за шість років існування олімпіади, кількість команд-учасниць перевищила 400, а кількість учасників – 1500. Масштаб олімпіади, географія учасників, її популярність серед майбутніх фахівців у галузі інформаційних технологій та можливості, які вона відкриває перед ними, роблять "КРІ-ОPEN" унікальним явищем на освітніх теренах Східної Європи.

Олімпіада вже традиційно проводилася за оригінальними правилами, гармонізованими з міжнародними. Головною метою, яку поставили перед собою організатори, було сприяти піднесенню професійного рівня обдарованих молодих людей, які здобувають освіту в галузях інформаційних технологій, розвитку міжуніверситетських зв'язків і встановленню особистих контактів між студентами різних країн. А ще – створити умови для передачі  досвіду лідерів ринку IT молодшим колегам, для чого в програмі були передбачені не лише студентські змагання, але й лекції їх старших колег з відомих компаній, які працюють в Україні. І, звичайно, "КРІ-ОPEN" стала для її учасників гарною нагодою продемонструвати власні можливості й таланти потенційним роботодавцям.

Цього року окрім Групи розвитку Івана Плотнікова олімпіаду підтримали компанії Inline Group Захід, Яндекс, Sea Sonic Electronics та інші. Завдяки спонсорам усі учасники олімпіади отримали річну ліцензію на безкоштовне використання українського антивірусу Zillya.

Після напруженої триденної боротьби перемогу в олімпіаді здобула команда Київського національного університету ім. Тараса Шевченка "DDragons". Друге місце розділили ще одна команда Київського національного університету ім. Тараса Шевченка "Exploitless" та команда "Ifdqd" з Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут", третє – команди "BSUIR #1" з Білоруського державного університету інформатики і радіоелектроніки та "VNTU [wRabbits]" і "VNTU [IOTeam]" з Вінницького національного технічного університету.

"Ці змагання вкотре продемонстрували високий рівень їх учасників. І це вселяє надію, що цим  молодим людям вдасться відродити славу вітчизняної науки", – заявила на церемонії нагородження переможців спеціальна гостя олімпіади, старший науковий співробітник Інституту  кібернетики НАН України ім. В.М.Глушкова Віра Глушкова – донька В.М.Глушкова, ім'я якого носить цей турнір.

Варто зауважити, що учасники "KPI-OPEN 2011" не лише змагалися в розв'язанні задач, більшість з яких, до речі, склав недавній випускник фізико-технічного інституту НТУУ "КПІ", а нині – аспірант Інституту математики НАН України, сам багаторазовий переможець і призер кількох всесвітніх, європейських і всеукраїнських студентських турнірів з математики і програмування Олександр Рибак. Вони ознайомилися з визначними пам'ятками Києва, здійснили невеличку мандрівку на теплоході по Дніпру. І до фінішу прийшли не лише збагачені новим професійним досвідом, але й сповнені новими враженнями і знайомствами. Попереду в них – робота над помилками і підготовка до наступної олімпіади – "КРІ-ОPEN 2012"!

Інф. “КП”

Дата події