19–21 квітня 2016 р. у НТУУ "КПІ" пройшла XXXIV Міжнародна науково-технічна конференція "Електроніка і нанотехнології" (ELNANO). Головними організаторами виступили НТУУ "КПІ" (спільно з іншими кафедрами ФЕЛ – кафедра фізичної та біомедичної електроніки, кафедра мікроелектроніки, кафедра промислової електроніки), Національний авіаційний університет та Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАНУ. З 2013 р. конференція відбувається за підтримки Інституту інженерів з електротехніки та електроніки – The Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) – поважного професійно-технічного товариства, що об'єднує понад 400 тисяч науковців зі 160 країн. До програмного та організаційного комітетів конференції увійшли  відомі вчені – професори В.Я.Жуйков, Ф.Й.Яновський, О.Й.Носич, Klaus-Jurgen Wolter та ін. Конференцію ELNANO засновував ще в 1980 р. відомий учений у галузі теорії електронних кіл професор КПІ Віталій Петрович Сігорський.

Як повідомив у своєму вітальному слові до учасників конференції ELNANO–2016 голова оргкомітету, перший проректор НТУУ "КПІ" академік НАН України Ю.І.Якименко, цього року конференція зібрала відомих дослідників і наукову молодь з Вірменії, Білорусі, Канади, Естонії, Франції, Грузії, Німеччини, Великої Британії, Канади, Італії, Іспанії, Литви, Мексики, Чорногорії, Нідерландів, Польщі, Туреччини, Сполучених Штатів Америки та України.

Традиційно конференція пройшла у форматі пленарних засідань та по трьох секціях: "Мікро- та наноелектроніка", "Біомедична електроніка та обробка сигналів", "Електронні системи", за матеріалами яких було опубліковано збірник праць англійською мовою. Робочою мовою конференції також була англійська.

У роботі секцій конференції та у трьох науково-практичних семінарах  взяли участь понад 150 учасників. Семінар з сучасних мікро- і нанотехнологій пройшов за ініціативою  проф. Martin Kirchner (Дортмунд, Німеччина). Інші були організовані кафедрою конструювання електронно-обчислювальної апаратури (завідувач – проф. О.М.Лисенко) і були присвячені проблемам розвитку сучасних засобів телекомунікацій та електронним системам на кристалі. Спеціальну секцію з рентгенівських і томографічних систем очолив проф. С.І.Мірошниченко, який представляв компанію з розробки медичної техніки та інформаційно-алгоритмічного забезпечення в системах діагностики – НПО "Телеоптик", одного із спонсорів конференції. Підтримку конференції забезпечили також спонсори: IEEE Ukraine Section, IEEE Central Ukraine Joint Chapter, IEEE KPI Student Branch.

У ході конференції було заслухано доповіді про розвиток сучасних нанотехнологій, компонентів мікро- і наноелектроніки, методів проектування електронних схем і систем, про новітні розробки щодо систем обробки сигналів та зображень, електронних систем, перспективи розвитку засобів і біомедичних приладів та систем, використання нанотехнологій у біомедичній електроніці. Відбулися плідні наукові дискусії, обговорення можливостей міжнародного співробітництва  та реалізації спільних наукових проектів із залученням широкого кола вітчизняних та міжнародних наукових організацій.

Відбір статей до збірника наукових праць конференції відбувся за участю більш ніж 80 експертів з 15 країн світу (не менше трьох на статтю), що відповідає умовам проведення конференцій під егідою IEEE і передбачає  включення збірника статей до бази даних IEEE XPLORE DIGITAL LIBRARY, що індексується у міжнародних наукометричних базах даних SCOPUSE, GOOGLE SCHOOLAR та інших.

В.І.Тимофєєв, проф., зав. кафедри фізичної та біомедичної електроніки

Завершила роботу 36-а Міжнародна конференція «Електроніка та нанотехнології (ELNANO-2016)»
21 квітня в НТУУ «КПІ» завершила свою триденну роботу 36-а Міжнародна конференція «Електроніка та нанотехнології (ELNANO-2016)» (голова оргкомітету конференції – академік НАН України Ю.І.Якименко).

У роботі 3-х секцій конференції, а також у трьох науково-практичних семінарах взяли участь понад 120 учасників з 19 країн світу. Серед них США, Німеччина, Франція, Іспанія, Італія, Велика Британія, Канада, Нідерланди, Туреччина, Естонія, Литва, Польща, Вірменія і ін. Було заслухано більше 90 доповідей, які супроводжувались науковими дискусіями з актуальних проблем розвитку сучасної електроніки та нанотехнологій. По результатах конференції видано збірник наукових статей, який включено до електронної бази даних Інституту інженерів з електротехніки та електроніки (The Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE), яка індексується у Scopus.

Find out more: http://www.elnano.kpi.ua/

Дата події