Годинник КПІ. Історія #5

Розетка, марш київських політехніків і радянська спецпсихушка — й це ще далеко не все, що приховує цей електромеханічний пристрій.

Дивись проєкт «Легенди КПІ» з новою захопливою розповіддю про старовинну родзинку головного корпусу.

Літній час закінчується!

КПІшники, нагадуємо, що у ніч з 29 на 30 жовтня о 4-й годині ранку стрілки всіх годинників України переведуть на годину назад.

Літній час закінчується: не забудь перевести годинник!

КПІшники, нагадуємо, що у ніч проти 31 жовтня Україна перейде на зимовий час. І хоча більшість систем і цифрових годинників переводять «стрілки» автоматично — звертаємо увагу: в неділю о четвертій ранку годинник треба перевести на годину назад.

Сніжинка. Годинник. Свічка...

Цього разу редакція газети «Київський політехнік», видання дослідницького університету НТУУ «КПІ», вирішила помістити короткі розповіді про три новорічні атрибути – сніжинки, годинник, свічку. Розповіді незвичайні. Їх автори – всесвітньо відомі вчені, класики природознавства Йоганн Кеплер, Християн Гюйгенс, Майкл Фарадей. Пропонуємо увазі читачів фрагменти їх творів – «Про шестикутні сніжинки» (1611), «Маятниковий годинник» (1673), «Історія свічки» (1861).

Невідомий київський годинник з найбільшим циферблатом

Запитання, запропоноване політехнікам в останньому номері газети за минулий рік, що стосувалося розташування київського годинника з найбільшим циферблатом, чи то не зацікавило, чи то не дійшло до наших читачів. Відгуків було мало (а надто правильних).

Сонячний годинник на Конт­рактовій площі

Сонячні годинники - найдавніші механізми для визначення часу. Механічні годинники прийнято вважати досить складним пристроєм. Інша справа сонячні годинники: проста палиця, тінь на плоский диск. І все ж, як і багато механізмів давнини, сонячний годинник набагато складніший за механічні.

Київ. Годинник Свято-Троїцького (Іонинського) монастиря

Свято-Троїцький Іонінський монастир — православний чоловічий монастир у Києві УПЦ Московського патріархату. Знаходиться у історичній частині Києва Звіринець на території Національного Ботанічного саду ім.М.М.Гришка

Найвідоміші годинники Києва

Давним-давно мудрий винахідник циферблату, хтось безіменний, замкнув по колу минуле, теперішнє і майбутнє, щоб воно ніколи не втекло і щоб його ніхто не зміг торкнутися. І стрілки, неспішно пересуваючись від поділки до поділки, рухають потік часу.

Підписка на Годинники