Перед від’їздом у Німеччину на урочисті заходи з приводу посадки дослідницького зонду на комету 67/P Чурюмова-Герасименко, відкривач комети Клим Іванович Чурюмов дав інтерв’ю для НТУУ «КПІ». Основна тема – місія «Розетта», її особливості і значення дослідження комет для пізнання світу.

12 листопада вперше в історії автоматизований спускний модуль «Філи» («Philae») з міжпланетного зонду Європейського космічного агентства ЄКА/ESA «Розетта» («Rosetta») здійснить посадку на ядро комети Чурюмова - Герасименко і розпочне дослідження, передбачені програмою. За їх допомогою астрономи сподіваються наблизитися до розкриття таємниць формування Сонячної системи та утворення планет.

Клим ЧурюмовЦю комету в 1969 році відкрили молоді астрономи – наші співвітчизники (нині член-кореспондент Національної академії наук України, професор, директор Київського планетарію) і Світлана Герасименко (тепер науковий співробітник Інституту астрофізики Республіки Таджикистан).

Міжпланетний зонд Європейського космічного агентства ЄКА/ESA «Розетта» був виведений у космос 10 років тому з космодрому Куру у Французькій Гвіані. Назва зонда походить від знаменитого Розеттського каменя, за допомогою якого вчені змогли розшифрувати давньоєгипетські ієрогліфи; посадкового модуля – від назви острова Філи на річці Ніл, де був знайдений обеліск з написами, що допомогли розібрати письмена Розеттського каменю.

За час свого польоту «Розетта» подолала 6 мільярдів кілометрів космічного простору. 12 листопада космічний зонд перебуватиме на відстані 22,5 кілометри від ядра комети. Ця відстань дозволятиме здійснити маневри, необхідні для безпечної посадки модулю «Філи». Його відділення від зонду розпочнеться о 10 год 42 хвилини за київським часом. Посадка на ядро комети – приблизно о 18-00. За допомогою апаратури, встановленої на борту модулю «Філи» і міжпланетного зонду «Розетта», хід посадки транслюватиметься в прямому ефірі.

Більше інформації про місію «Розетта» див. на http://www.dlr.de/en (головна сторінка Німецького аерокосмічного центру DLR англійською мовою) та http://www.dlr.de/dlr/en/desktopdefault.aspx/tabid-10394/ (сторінка, присвячена місії «Розетта», англійською мовою). Зближення зонду «Розетта» з ядром комети, спуск і посадка на нього модуля «Філи» наживо – на каналі http://www.livestream.com/dlrlive (мови трансляції англійська та німецька).

Дата події