Відповідно до наказу НТУУ “КПІ” від 18.04.2000 р. № 1-62 у вересні-листопаді 2007 року було проведено конкурс на кращу магістерську дипломну роботу в університеті.

На конкурс були подані роботи з 82 спеціальностей від 14 факультетів та 5 інститутів. Експертизу провели експерти-викладачі університету за єдиними критеріями оцінювання якості магістерських дипломних робіт. Методична рада затвердила лауреатів конкурсу, враховуючи пропозиції експертної комісії. По університету видано наказ №1-168 від 30.11.07 р., в якому передбачено вручення дипломів лауреатів переможцям конкурсу – магістрам та їх науковим керівникам, які також отримають премії.

На засіданні Вченої ради університету ректор М.З.Згуровський вручив переможцям конкурсу дипломи лауреатів.

І місце одержала магістерська дипломна робота «Розробка і модифікація алгоритмів МГУА для визначення макроекономічних показників», виконана магістром Олександром Виноградовим на кафедрі автоматизованих систем обробки інформації і управління ФІОТ під керівництвом професора кафедри В.М.Томашевського.

Дипломна робота присвячена актуальній темі – створенню якісних прогнозів макроекономічних показників для малих вибірок і зашумлених даних. Автор запропонував новий підхід до вирішення задачі побудови адекватних моделей прогнозування макроекономічних показників. Також було розроблено архітектуру програмного забезпечення, що дозволяє значно скоротити період розрахунку шляхом використання паралельних обчислень.

Розроблений модуль розподілених прогнозних показників за методом адаптивного МГУА використовується для автоматизації бюджетного процесу в комплексі ІАС «Місцеві бюджети» в НДІ системних технологій НТУУ «КПІ».

За результатами роботи зроблено доповідь на міжнародній науковій конференції (Євпаторія – 2007), опубліковано статтю в «Наукових вістях» НТУУ «КПІ» ( 2007р.).

ІІ місце поділили дві магістерські дипломні роботи:

1. Магістерську дипломну роботу «Фізико-технічні основи функціонування магнітних очищувачів робочої рідини гідросистем гірничних машин з урахуванням ефекту Пашена-Бака» виконала магістр Олена Можаровська ІЕЕ під керівництвом доцента кафедри електромеханічного обладнання енергоємних виробництв О.М.Терентьєва.

Робота присвячена підвищенню якості робочої рідини гідросистем гірничих машин шляхом якісного очищення водного середовища і виконувалася на замовлення ТОВ «Центр науково-технічних інновацій Української нафтогазової академії».

Автором розроблено методику розрахунку та вибору параметрів магнітної системи на основі розробленої фізико-математичної моделі, яка відрізняється від існуючих тим, що враховано ефект Пашена-Бака, сили взаємодії: магнітного поля з зарядженою часточкою, заряджених часточок між собою та дії потоку на часточки. Підготовлено рекомендації щодо проектування магнітного очищувача робочої рідини гідросистем гірничих машин.

На підставі проведених досліджень розроблено, виготовлено та впроваджено у виробництво фільтраційну установку для очищення води на підживлення Південно-Західної котельні ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «Центр науково-технічних інновацій Української нафтогазової академії» для комунального теплопостачання м. Кіровоград.

За результатами роботи опубліковано статтю у «Наукових вістях НТУУ «КПІ», зроблено доповідь на 6-му Міжнародному конгресі ЕТЕВК-2007р. (м.Ялта), отримано диплом першого ступеня серед молодих учених у номінації «Екологія в енергетиці».

2. Магістерську дипломну роботу «Особливості механізму утворення та міцності характеристики зварних з’єднувальних деталей для полімерних трубопроводів» виконала магістр Катерина Ніконова на кафедрі хімічного, полімерного і силікатного машинобудування інженерно-хімічного факультету під керівництвом доцента кафедри В.В.Гончаренка та наукового консультанта доцента І.В.Коваленка.

Робота присвячена актуальній темі – дослідження особливостей механізму утворення та міцнісних характеристик зварних з’єднувальних деталей для полімерних трубопроводів.

Автор здійснила обґрунтування і реалізацію математичної моделі повного факторного експерименту для залежності міцності зварної конструкції від технологічних параметрів зварювання і механіко-фізичних характеристик полімеру, а також математичної моделі для оптимізації процесу стикового зварювання полімерних труб. На основі результатів розрахунку розроблено пристрій для зварювання труб з термопластів, на який отримано патент на корисну модель. Результати досліджень були використані при розробці конструкції зварних з’єднувальних деталей з поліетилену і впроваджені у виробництво ТОВ «Укрпластпереробка». За результатами проведеної роботи зроблено доповідь на трьох науково-практичних та науково-технічних фахових семінарах (є тези доповіді).

ІІІ місце поділили три магістерські дипломні роботи:

1. Магістерську дипломну роботу на тему «Адаптивні методи моделювання відновлювальних джерел енергії» виконав магістр Сергій Матях з теплоенергетичного факультету під керівництвом завідувача кафедри автоматизації проектування енергетичних процесів і систем С.О.Лук’яненка.

Робота присвячена актуальній темі підвищення ефективності фундаментальних досліджень щодо перетворення енергії в новій галузі сучасної енергетики України – відновлювальній енергетиці. Розроблений автором програмний продукт забезпечує отримання нових фізичних результатів достатньо простими методами і за більш короткі терміни, що сприяє підвищенню ефективності виконання наукових досліджень щодо перетворення енергії відновлювальних джерел. Розроблене програмне забезпечення прийнято до впровадження в Інституті відновлювальної енергетики НАН України при проведенні науково-технічних досліджень елементної бази фотоелектроперетворювачів та електротехнічних приладів (є акт впровадження). За результатами роботи опубліковано дві статті в науковому журналі, зроблено доповіді на двох міжнародних конференціях.

2. Магістерську дипломну роботу на тему «Дослідження процесу виготовлення трубчастих елементів з різнорідних металів витягуванням» виконав магістр Руслан Борис з механіко-машинобудівного інституту під керівництвом завідувача кафедри механіки пластичності матеріалів та ресурсозберігаючих процесів В.А.Тітова.

Робота виконувалася на замовлення Інституту спеціальних систем і технологій ІМІС (завдання затверджено замовником) і присвячена розробці дослідного технологічного процесу виготовлення біметалевих трубчаcтих елементів методом витягування.

Автором розроблена та реалізована в системі ANSYS кінцево-елементна модель для розрахунку напружено-деформованого стану в циліндричній стінці двошарового елементу при витягуванні. Розроблено оснащення (штамп) для проведення процесу сумісного витягування двох різнорідних матеріалів з використанням нагріву, а також спроектовано та відпрацьовано систему комп’ютеризованого контролю параметрів процесу. За результатами роботи опубліковано дві наукові статті у фахових журналах, зроблено дві доповіді на науково-технічних конференціях.

3. Магістерську дипломну роботу на тему «Система для прогнозування якості готових фармацевтичних препаратів» виконала магістр Алевтина Середа на хіміко-технологічному факультеті під керівництвом доцента кафедри кібернетики хіміко-технологічних процесів Ю.О.Безносика.

Робота присвячена розробці програмного забезпечення для реалізації статистичного аналізу результатів хімічного експерименту за стандартами Державної Фармакопеї України і виконувалась на замовлення ВАТ «Лубнифарм». У хімічній лабораторіїї цього підприємства магістранткою були проведені дослідження та одержані хроматограми для різних лікарських препаратів. Статистична обробка результатів кількісного хроматографічного аналізу була проведена за допомогою розробленого в середовищі Visual Basic 6.0 програмного комплексу PROGNOZ, який впроваджено у виробничу практику ВАТ «Лубнифарм» для аналізу готових лікарських препаратів. Практичним результатом роботи є написання програми для прогнозування загальної невизначеності аналізу готових лікарських засобів методом ВЕРХ та ГРХ на прикладі аналізу «Диклофенак натрію, 2,5% розчин для ін’єкцій».

Заслугою автора є виведення універсальної формули для розрахунку кількісного вмісту компонента в лікарському препараті в будь-якій лікарській формі. Положення роботи викладені у Збірнику праць міжнародної конференції.

За високий рівень наукового керівництва підготовкою магістрів у наказі винесено подяку: професору С.М.Волошко (ІФФ), професору Л.С.Глобі (ІТС), професору В.Ю Горчакову (ФБТ), професору О.П.Губарєву (ММІ), доценту А.І.Замулку (ІЕЕ), професору В.Г.Кравцю (ІЕЕ), професору Ю.М.Кузнєцову (ММІ), професору Н.М.Куссуль (ФТІ), доценту Л.А.Міхеєнку (ПБФ), доценту В.В.Прокопенку (ІЕЕ), доценту І.І.Пуховому (ТЕФ), доценту А.Р.Степанюку (ІХФ), доценту В.І.Супрунчуку (ХТФ), завідувачу кафедри Г.С.Тимчику (ПБФ), завідувачу кафедри Ю.М.Тузу (ФАКС), професору В.О.Фесечку (ФЕЛ), завідувачу кафедри В.Ф.Шинкаренку (ФЕА), завідувачу кафедри О.Г.Юрченку (ХТФ), професору Н.А.Яремчук (ФАКС).

Dec 28, 2007 || Автор: Л.А. Ванчугова, методист навчально-методичного відділу