Місце проведення практичних занять: дельтадром «Кругле Городище» біля села Ходосовка на південь від Києва
Час проведення практичних занять: кожну неділю року при відсутності мокрих опадів (дощу, зливи, дуже мокрого снігу).

Клуб дельтапланерного спорту НТУУ “КПІ” “Альтаїр” був заснований більше 30 років тому. За цей час через нього пройшли сотні студентів, випускників і викладачів нашого ВНЗ. Ініціаторами створення дельтаклубу КПІ були брати Першини. У 1975 році в корпусах КПІ з'явилися написані ними об'яви: "Бажаючі будувати дельтаплан, об'єднуйтесь!". І ті, хто жадав польоту, зібралися. І почали діяти. На складі в Жулянах придбали жердини для стрибків у висоту — з них було створено каркас першого клубного апарата. Болонью синього та рожевого кольорів купили на Володимирському ринку, а шили парус у гуртожитку на звичайній машинці. Труди завершилися у вересні 1975 року польотом першого апарата з новонародженого клубу КПІ. У 1976 році до клубу прийшло перше поповнення, четвірка з них лишила помітний слід в подальшій історії клубу, це: В.І. Зубчук, М. Лучкін, І. Шевчук, Ю. Примак. Викладач ФЕТу В. Зубчук був першим офіційним керівником клубу і "узаконив" його існування. (Розповідає пілотінструктор клубу Л. Гунько (1998 рік))

Під опікою М. Лучкіна минули найяскравіші та найзоряніші часи клубу "Альтаїр", а сам він — одна з помітних і неординарних особистостей не просто в історії клубу, а й серед пілотів України. При ньому в клубі панував особливий спортивний дух, що допомагав переборювати труднощі й непогано літати, незважаючи на вічні проблеми із нестачею техніки, матеріалів і т. ін. Тієї пори, та й пізніше, капеїшників на дельтапланах називали "китайцями" — люду багато, а техніки обмаль. Дельтаклуб КПІ був передусім клубом пілотів, а не конструкторів. Власних конструкцій тут не розробляли, за винятком, хіба, двомісного "Супера" О. Муравейника (до цього часу єдиний у місті). Щоосені до клубу записуються 40-60 новачків.

Але навчальний марафон дельтаклубу долає ледь десята частина прибулих: нелегко пережити те, що передує польотові — нескінченні тренування на рівнині з дельтапланом на плечах.

Перспективним напрямком для подальшого розвитку дельтапланеризму є аеробуксирування за мотодельтапланом. Пригадаймо, що на світанку планеризму все так само починалося стартами з гори, а тепер планеристи про неї і не згадують. Спеціальний літак "витягує" планер на належну висоту, там планер відчеплюють і він прямує далі сам. Так зараз і з дельтапланом, тільки роль спецлітака виконує дельтаплан з мотором.

Сьогодні робота клубу проходить у тісній співдружності з факультетом авіаційних і космічних систем. Зараз тут 50 активних пілотів та курсантів, причому кількість бажаючих вчитися літати постійно зростає.

Під керівництвом інструкторів, які є колишніми випускниками клубу, студенти опановують мистецтво вільних польотів. Звичайно, льотне навчання потребує від курсантів значних зусиль, але вони того варті. Досвідчені пілоти клубу беруть участь у змаганнях масштабу міста та країни, а також міжнародних. Деякі з них навіть виступають на закордонних чемпіонатах та кубках, причому можливість участі обмежується не кваліфікацією, а лише фінансовими можливостями. Серед найбільш вагомих спортивних досягнень можна назвати титул чемпіона СРСР, завойований Олексієм Судаком у 1989 р., триразову перемогу Сергія Семенова на чемпіонаті України в 2000, 2001, 2002 роках, бронзовий кубок Юлії Бурлаченко на відкритому чемпіонаті Словакії 2004 р., перше командне місце на чемпіонатах України 2001 і 2002 років і багаторазові перемоги на інших змаганнях.

Упродовж 2006 р. члени клубу взяли участь у п’яти змаганнях з дельтапланерного спорту, основні спортивні досягнення були отримані в командних першостях. На відкритому чемпіонаті України, перший етап якого проводився на дельтадромах Івано-Франківської області, наші команди показали дуже щільні результати: КПІ-1, КПІ-2002 (до неї входили пілоти, що почали заняття у 2002 році), КПІ-2 посіли відповідно 3, 4 і 5-те місця. Винятково несприятливі весняні погодні умови змусили проводити другий етап чемпіонату влітку, використовуючи аеробуксирувальний спосіб старту. Через неодноразове перенесення його строків багато провідних пілотів клубу не змогли виступити і повністю реалізувати свої можливості. Але ті, хто брав участь, продемонстрували високий рівень спортивної підготовки та володіння новою технікою. Вони боролися нарівні з провідними спортсменами з України, ближнього та далекого зарубіжжя, іноді демонструючи результати кращі, ніж у досвідчених майстрів спорту.

Через організаційні проблеми Кубок України, що проводився у квітні 2006 р., зібрав відносно невелику кількість спортсменів, але навіть у скороченому складі представники “Альтаїру” змогли вибороти третє командне місце. Особливо слід відзначити успіхи в опануванні аеробуксирувального способу старту та дуже перспективні спортивні досягнення випускника ФАКС Григорія Єгошина та випускника ФЕЛ Євгена Лисенка.

Традиційний Кубок Криму ім. Є. Гриненка, що проводився протягом першого тижня серпня під патронатом Кримського Республіканського дельта-клубу на легендарній горі Клємєнтьєва біля селища Коктебель, зібрав більше 30 спортсменів з України і Росії. Ці змагання стали дуже важливими для початківців: вони отримали безцінний досвід спортивної боротьби і змагального стилю польотів. Призові досягнення: друге місце Олексія Судака в особистому заліку і третє команди КПІ-2002.

Одночасно із змаганнями у Криму проводились навчально-тренувальні збори для курсантів клубу. У цей час пілоти мають змогу значно підвищити рівень своєї підготовки, ступаючи на нові сходинки льотної майстерності. Так, студенти КПІ Тарас Кондратюк та Олександр Локоть пролетіли свої перші маршрути, вони напрацювали досвід польотів до намічених цілей з поверненням до точки старту. Серед початківців найкращі результати продемонстрували студенти КПІ Максим Краснокутський, Дмитро Піщела, Максим Ткаченко. Вони займаються ще менше двох років, але вже опанували навички тривалих польотів у динамічних висхідних потоках і перейшли до наборів висоти у терміках.

Під час церемонії закриття Кубка ім. Є. Гриненка також було проведено урочисте святкування 30-річчя дельтапланерного спорту в Україні. В заході брали участь багато ветеранів, які на своєму ентузіазмі та любові до польотів започаткували цей спосіб польотів. Спілкування з ними було дуже цікавим та корисним початківцям і вже досвідченим пілотам. А в жовтні 2006 р. клуб “Альтаїр” святкував 30-ту річницю із дня заснування. Незважаючи на всі перепони і негаразди, що чинять справі польотів негода та відсутність зовнішнього фінансування, колектив з ентузіазмом дивиться у майбутнє, присвячуючи себе улюбленій справі – польотам!

КПІ. Перше століття. Іст.огляд/Авт.упоряд.: В.І.Лиховодов та ін. - К.:Такі справи, 2007. - 384 с.:іл.
Автор: Володимир Марчук, керівник клубу “Альтаїр”, випускник ФАКСу