Спочатку цукерки з ромом, потім ром з цукерками, а наостанок ром без цукерок, але з цирозом, депресією та діареєю.

В сучасних умовах людина керує складними машинами і автоматами, користується мобільним зв'язком, володіє комп'ютером, приймає важливі рішення в складних економічних та політичних ситуаціях. Саме тому людина мусить знати як впливає на її поведінку та здоров'я ті продукти, які вона вживає і як вони можуть позначитися на надійності професійної діяльності, розумовому та фізичному розвитку особистості.

Здоров'я, активність, розумову та фізичну працездатність, оперативне мислення, увагу, пам'ять легко втрати. За кухлем чи келишком...

Вживання алкогольних напоїв викликає у людини стан ейфорії, душевного задоволення, зняття стресу. Це пояснюється дією алкоголю на мозок – гальмуються його центри, пов'язані з формуванням емоцій. Оп'яніння організму викликає етиловий спирт С2Н2ОН (етанол). Частина випитого алкоголю виводиться із організму через шкіру, а частина надовго залишається в організмі. В мозковій тканині алкоголь затримується 15 днів. Він негативно впливає на функції і структуру всіх органів і систем.

Спиртні напої можуть містити такі отрути, як метиловий спирт, ефіри, фурфурол, сивушні масла. Метиловий спирт дуже токсичний. Має такий самий запах і смак, як і винний, розчиняється у воді горить синім полум'ям. Метил викликає оп'яніння з головокружінням, втратою свідомості, може викликати втрату зору. Ефіри – це наркотичні речовини з гірким неприємним запахом. Фурфурол паралізує дихальні шляхи людини, а сивушні масла викликають отруєння з головними болями і станом пригніченості.

Алкогольним оп'янінням називають грубе порушення нормальної функції головного мозку. Спочатку оп'яніння порушує діяльність кори великих півкуль головного мозку, яка забезпечує всіх психічні функції, а потім і інші відділи центральної нервової системи.

Вживання навіть невеликих доз спиртного, затруднює передачу нервових імпульсів, призводить до розладу активного мислення.

Алкоголізм ідентичний такому захворюванню, як цукровий діабет, тобто хвороба може бути спадковою і набутою. Як свідчать останні дослідження, схильність організмів до алкоголізму дуже висока (зі 100 юнаків, що почали вживати алкоголь, 20 стали алкоголіками, причому лише 5% “зійшли на пси”, ставши підпарканними “синюшниками”, решта ж залишилася у сім'ях, нещадно тероризуючи своїх рідних і близьких).

Ознаки алкоголізму

  1. Здатність випити велику кількість алкоголю
  2. Потреба в частому вживанні спиртних напоїв
  3. Втрата контролю над дозою
  4. Виникнення вторинного потяга до алкоголю
  5. Алкогольна амнезія - провали пам'яті
  6. Похмільний синдром - відмова заради чергової випивки від виконання обов'язків
  7. Бажання випити
  8. Нездатність усвідомлювати ступінь свого сп'яніння
  9. Нездатність контролювати свої вчинки і дії
  10. Утрата захисного рефлексу - блювоти
  11. Підвищення несприйнятливості до алкоголю
  12. Стан сп'яніння уже вважається "нормальним", і виникають труднощ у придушенні виниклої потреби в алкоголі.

У будь-якій країні світу якщо нарколог знаходить дві ознаки — він ставить діагноз «хронічний алкоголізм, перша стадія». Якщо шість і більше — друга стадія.

Алкоголь - серйозна загроза вашому здоров'ю

Алкоголь - це отрута, і тому присутність його в організмі шкодить вашому здоров'ю. Алкоголь підвищує ризик розвитку багатьох захворювань. Дослідження довели, що пияцтво може завдати непоправної шкоди організму:

  • Мозок: у хронічного алкоголіка руйнується, відмирають його клітки. Страждає пам'ять, інтелект, алкоголік поступово деградує.
  • Печінка: присутність в крові алкоголю порушує роботу печінки викликаючи небезпечне захворювання - цироз, що у свою чергу може привести до раку печінки.
  • Шлунок: алкоголь може викликати сильну кровотечу і постійні розлади шлунка.
  • Психіка: алкоголь одна з причин депресії. Підраховано, що близько 65% спроб самогубств відбуваються під впливом алкоголю.

Можна продовжувати нескінченно...