У Малому залі ЦКМ 3 грудня пройшов Відкритий фестиваль авторської пісні НТУУ “КПІ” “Точка зору”, організаторами якого були НТУУ “КПІ”, департамент навчально-виховної роботи, Клуб авторської пісні “ЕХО” ЦКМ НТУУ “КПІ”. Фестиваль зібрав піснярів з київських університетів: НАУ, МАУП, НМУ ім. О.О.Богомольця, КНУ ім. Т.Г.Шевченка, Відкритого міжнародного університету розвитку людини “Україна”, НТУУ “КПІ”, а також з Волинського національного університету ім. Лесі Українки (м.Луцьк).

Фестиваль був конкурсним. Творчу майстерність співаків оцінювало досвідчене журі. Заслужений артист України Ігор Слободський оцінював артистизм та сценічний образ конкурсантів; відомі київські барди Микола Чернявський, Володимир Семенов та Інна Труфанова визначали музичний та поетичний рівень виступаючих; студент ХТФ Георгій Торяник визначав кращу студентську пісню на молодіжну тематику.

Згідно з положенням про фестиваль, виступи були виключно під акустичний супровід. Всі учасники конкурсу пройшли відбіркові тури у своїх ВНЗ та попереднє прослуховування в організаторів фестивалю. Тому рівень поезії та акомпанементу був дуже високим. Доброю традицією, успадкованою від конкурсу НТУУ “КПІ” “Наше літо”, були виступи на фестивалі “абсолютних” авторів (текст, музика та виконання). Виступали солісти, дуети, тріо та акустичні гурти – всього 18 номерів. Недаремно фестиваль називається “Точка зору”, бо кожен університет (в особі автора-виконавця) приніс свою, лише йому притаманну точку зору.

Зі своїми номерами виступали також члени журі та запрошена гостя – лауреат міжнародних музичних конкурсів Євгенія Сахарова. Їх виступи були своєрідним творчим камертоном, на який рівнялись конкурсанти. Концерт був настільки яскравою музичною та поетичною подією, що глядачі (а їх у залі було понад сто п’ятдесят) протягом чотирьох годин, затамувавши подих, слухали все пісенне дійство.

Підводячи підсумки цього музичного свята, журі радилося півгодини. І ось результати. Звання лауреата отримав медик –майбутній хірург – Емін Самед-Заде з піснею “Дуй-дуй”, що в перекладі з азербайджанської – “Почуйте”. Темпераментне фламенко на гітарі зі співучими південними обертонами його голосу були дійсно відкриттям фестивалю. Емін викликав шквал овацій глядачів.

Перше місце журі вирішило не присуджувати. Дуже запеклі суперечки і симпатії викликали в нього двоє претендентів на це звання – Єгор Буцигін (КНУ ім.Т.Г.Шевченка) та тріо “STVOL”: Костянтин Величковський (до речі, соло на трубі в його виконанні, що не так часто зустрічається на фестивалях, теж є одною з приємних несподіванок), Любов Лебедєва і Артем Кучін (НТУУ “КПІ”). Обидва претенденти отримали два других конкурсних місця фестивалю. Третє місце здобув дует гітаристів “Радіо Африка”: Дмитро Піжик та Канівець Ігор (НТУУ “КПІ”) з чудовим двоголоссям в пісні “Не абиякий актор”.

Дипломи ще отримали: кращий дует – Кирило Бажин та Олександр Буравльов (НТУУ “КПІ”), краща лірична пісня – Світлана Патра (ВМУРоЛ “Україна”), краща патріотична пісня – Олександра Суворова (КНУ ім.Т.Г.Шевченка), краще музичне рішення – тріо “Глорія” (МАУП), за артистизм виконання – гурт “Поколение Луны” (НАУ), краща студентська пісня – Галина Йовенко (НТУУ “КПІ”), кращий вокаліст – Валерія Осінцева (ДУФМТ), кращий сценічний образ – Любов Лебедєва (НТУУ “КПІ”).

А ще хочу відзначити кращий гурт фестивалю – ВОДА (ВНУ ім. Л.Українки) – лауреата фестивалю “Дикий мед” (м. Сколе, 2009). Глядачі та журі були заворожені майстерністю та музичними незвичайними творчими засобами – від хлюпотіння води у звичайних ночвах до сипання рису на тарілку (Володимир Купріков) під акомпанемент гітари (Сергій Мінаєв) та фортепіано (солістка Ольга Орловська) в їх пісні “Спогад”. Гурт ВОДА планує в наступному році приїхати до нашого університету з сольним концертом.

Також дипломами за участь та вагомий внесок у фестиваль були нагороджені Ірина Павленко (НАУ), Дмитро Петренюк (Університет “Україна”), Антон Козлов (НТУУ “КПІ”) і Олена Савченко (МАУП). Конкурсантам вручили призи та подарунки від організаторів.

У наступному році, в лютому-березні, у нашому університеті планується проведення фестивалю “Співоче джерело”, куди запрошуємо студентів-авторів та гостей-бардів з усієї України, які пишуть і співають українською.

Усі, хто любить авторську пісню і бажає взяти участь у фестивалі, телефонуйте 406-82-26.

Володимир Пушкін, керівник клубу “ЕХО”, директор Відкритого фестивалю авторської пісні НТУУ “КПІ” “Точка зору”

Дата події