24 листопада в залі засідань Вченої ради НТУУ “КПІ” в рамках “Днів німецької науки в Україні – 2009” відбувся інформаційний захід “Дослідження в Німеччині: партнери для майбутнього”.

Відкриваючи зібрання, ректор НТУУ “КПI” академік НАН України М.З.Згуровський відзначив важливість поєднання зусиль науковців для вирішення глобальних проблем у сучасному світі. І вибір НТУУ “КПІ” для здійснення цієї мети закономірний, адже тут існують відомі наукові школи механіків, хіміків, енергетиків, електрозварювальників та інші, розвивається потужна технологічна інфраструктура, створено Українсько-німецький центр. Наостанок М.З.Згуровський побажав усім присутнім плідної роботи, а німецьким партнерам – приємного перебування в м. Києві.

Після цього виступив д-р Ганс-Юрґен Гаймзьот, Надзвичайний та Повноважний Посол Німеччини в Україні. Він також підкреслив необхідність співпраці науковців різних країн, зазначивши українською мовою, що наука і дослідження – це майбутнє, і закликав будувати це майбутнє спільно.

Далі учасників заходу вітали проф. М.В.Стріха – заступник міністра освіти і науки України, Міхаель Шліхт – керівник відділу “Співробітництво з Росією, Україною та СНД” Федерального міністерства освіти і наукових досліджень Федеративної Республіки Німеччина, А.Г.Наумовець – академік НАН України, віце-президент НАН України.

Проф. Петер Шарф – ректор Технічного університету м. Ільменау зробив доповідь на тему “Німецько-український центр з нано- та біотехнологій – приклад успіху двосторонньої кооперації”.

Після цього розпочались презентації німецьких дослідницьких організацій.  Про Товариство ім. Макса Планка як об’єднання міжнародної співпраці з фундаментальних досліджень розповіла Хрістіна Шмюкер. З дослідницьким портфоліо, пропозиціями щодо післядипломної освіти та міжнародним співробітництвом Центрів ім. Гельмгольца ознайомив д-р Мартін Шандхоп, керівник представництва Співтовариства німецьких дослідницьких центрів ім. Гельмгольца в Російській Федерації. Про товариство ім. Фраунгофера під час презентації “Прикладні дослідження для глобальних викликів завтрашнього дня” розповів д-р Хеннінг Хоер, керівник напряму “Електроніка, мікросистемотехніка, нанотехнології” (Інститут ім. Фраунгофера з неруйнівного контролю).

Наступний блок інформаційного заходу “Дослідження в Німеччині: партнери для майбутнього” складали презентації німецьких організацій з підтримки та посередницьких організацій. Д-р Хрістіан Шаіх представив Німецьке наукове співтовариство (DFG), з доповіддю “Надання підтримки академічній величі по всьому світу: Україна та програма дослідницьких стипендій Фонду ім. Александера фон Гумбольдта” виступив проф. Сергій Овсієнко (Клуб ім. Гумбольдта/ Київський національний університет ім.Тараса Шевченка). Керівник Київського інформаційного центру Німецької служби академічних обмінів DAAD  д-р Зігберт Клеє розповів про Програми сприяння DAAD для німецько-української співпраці. Науково-технічне співробітництво Німеччина-Україна та діяльність Міжнародного бюро Федерального міністерства освіти та дослідження Німеччини висвітлив його представник д-р Еріх Рацке.

Окремою частиною заходу стали доповіді-презентації щодо кооперації в європейських та міжнародних рамках. Це “Україна в 7-й Рамковій дослідницькій  програмі – результати та перспективи” Олени Коваль, директора Національного інформаційного центру зі співробітництва з ЄС у сфері науки і технологій, а також “Український науково-технологічний центр – український науково-технологічний розвиток” Віктора Корсуна, виконавчого віце-директора (США), УНТЦ.

На закінчення відбулась дискусія, яка ще раз підтвердила: українсько-німецькій співпраці бути і буде вона лише вдалою.

Дата події