Є люди, які доживають до поважного віку, та згодом їх імен ніхто не пам’ятає. Інші можуть прожити два чи три десятки років, і їх імена знатиме кожен. Деякі імена мають велике значення для певного кола людей. Для студентів  ПБФ таким є ім’я Олександра Давидовича Трубенка. Він відомий не лише як фундатор і перший декан нашого факультету та викладач кафедри точної механіки, але й як людина, пам’ять якої вшанували наданням іменної стипендії кращим студентам факультету.

На нашому факультеті стипендіатів імені О.Д.Трубенка шестеро: Олеся Артеменко (гр. ПМ-61), Володимир Кучер (гр. ПГ-41), Людмила Мисливець (гр. ПК-61), Олександр Муха (гр. ПО-61), Михайло Німчук (гр. ПН-42), Олена Новгородська (гр. ПБ-62). Дозвольте познайомити з кожним із них.

Олеся Артеменко, представниця кафедри приладів точної механіки, не лише гарно вчиться, а  й бере активну участь у житті факультету, є головою профбюро ПБФ. Дуже любить спілкуватися з людьми, дізнаватися щось нове, невідоме, цікаве. Серед переваг, чому вибрала саме КПІ, називає: престижність вузу, чесно заслужений диплом, проживання в Києві. Дівчину завжди вабило студентське містечко. Їй було цікаво побачити і відчути принади самостійного та невідомого, свого і багатьох інших людських життів, об’єднаних однією ідеєю – веселе студентське буття. Олеся радить кожному студенту бути більш активним, вірити у свої сили і пам’ятати, що студентські роки – це можливість самовираження та втілення своїх ідей у життя, яке потрібно прожити так, щоб завжди було що згадати.

Людмила Мисливець, представниця кафедри приладів та систем неруйнівного контролю, дуже гарно вчиться, бере активну участь у фахових наукових конференціях, відстоюючи честь факультету.  Вона захоплюється іноземними мовами – оволодівати новими знаннями, це для неї як потреба дихати. Маючи гарну фахову підготовку та вільно володіючи англійською, дівчина успішно реалізує своє бажання участі в міжнародних наукових заходах. Люда ще в дитинстві зрозуміла, що точні науки – це її коник, тож зупинила свій вибір на НТУУ “КПІ” і не помилилась. Високий рівень знань, які отримують студенти, уважне, відповідальне ставлення викладачів до своїх підопічних, визнання досягнень студентів – усе це спонукає гарно вчитися і прагнути стати обізнаним фахівцем. Люда вірить, що досягти своєї мети можна лише щоденною сумлінною працею, не зважаючи на перешкоди. 

Володимир Кучер, представник кафедри приладів і систем орієнтації та навігації, дуже веселий і життєрадісний. Девіз його життя: “Ніколи не жалкуй про те, чого вже не зможеш змінити”. З дитинства він цікавиться баскетболом та автомобілями. Коли вибирав місце навчання, довго вагався, та жодного разу за 5,5 років не пожалкував, що став студентом КПІ. Адже отримав усе, чого можна бажати: гарну освіту, море друзів та величезну кількість приємних моментів, пов’язаних із студентськими буднями. Він бере активну участь у житті своєї кафедри. А ще подав заявку на патент “Спосіб визначення магнітних девіацій”, корисна модель може використовуватись у літакобудуванні. Володимир упевнений, що кожен, хто відчув смак студентського життя в КПІ, є  щасливою людиною.

Михайло Німчук – представник кафедри наукових, аналітичних та екологічних приладів і систем – обожнює спорт. Футбол, баскетбол, волейбол, туризм – сенс його життя. Він не лише слідкує за чемпіонатами, а й активно бореться за першість своєї кафедри з футболу. КПІ цікавив його ще з дитинства, адже тут навчались його старші друзі та розповідали про велич, красу і могутність нашого університету. За свої здобутки в навчанні Мишко вдячний викладачам кафедри НАЕПС та батькам, які підтримали його вибір. Після закінчення навчання мріє працювати за спеціальністю, щоб отримані знання застосувати для розбудови нашої країни. Бажає  всім студентам радіти кожному дню, кожній парі, яку проспав, і сподіватися на “шару”.

Людина, для якої наш факультет не лише спосіб здобути вищу освіту, а й можливість отримати від життя все по максимуму – це Олена Новгородська. Вона живе ПБФом, їй тут усе цікаво і в радість. Усі, хто бере участь у житті факультету, гуртожитку, випуску  газети “ПБФормат”, є її сім’єю. Олена – це нестримний вулкан енергії, вона ніколи не зупиняється на досягнутому, завжди тільки вперед – “крізь терени до зірок”. Участь у конференціях, відмінне навчання і бажання працювати за спеціальністю – це все Олена з кафедри виробництва приладів. Вона обожнює писати про все, під настрій, у різних стилях, у будь-який час. Незабаром Олена візьме участь у науковій конференції, виступатиме з доповіддю на тему “Біомедичні прилади”. Вона вдячна всім, хто її підтримує та допомагає в починаннях.

У своїй сім’ї він продовжив традицію батька – пішов навчатися до КПІ. Це його світ: математичні формули, фізичні явища, оптичні прилади та програмування. Тут він знає все, тут він упевнений у собі та щасливий. Це Олександр Муха з кафедри оптичних та оптико-електронних приладів. Активна життєва позиція, відмінне навчання та веселі студентські роки – ось його сьогодення. Він один із найрозумніших студентів своєї кафедри, жодна олімпіада з математики не пройшла без нього. Обожнює викладачів, які терпляче відповідають на його численні “чому?” У майбутньому Олександр бачить себе викладачем своєї кафедри, він мріє навчати студентів не лише технічним премудростям, а й бажанню творити щось нове, необхідне та досконале.

Наталія Мишук, студентка ПБФ