Дискусійний клуб Наукового товариства студентів та аспірантів НТУУ “КПІ” відновив свою діяльність у цьому навчальному році, але вже з деякими змінами – обговорення проходять англійською мовою. Це, з однієї сторони, ефективна практика ораторського мистецтва, а з іншої, підготовка до міжнародних дискусій. До клубу запрошуються всі зацікавлені темою, яка обирається завчасно, і є актуальною для молоді. На дискусії часто присутні гості з інших країн, завдяки чому спілкування ведеться англійською.

На першій зустрічі ми вирішували питання: “Чому люди мають погану звичку смітити та плювати на землю?” Тема дискусії мала назву “Цивілізація сміття”, але в термін “сміття” вкладався ширший зміст, тому говорили і про марне гаяння часу на комп’ютерні ігри, і про споживання нездорової їжі, і про стан культури взагалі. На цій дискусії учасники мали нагоду поспілкуватися з відомим австралійським мандрівником Тімом Коупом, який нещодавно завершив свою трьохрічну подорож на конях з Монголії до Угорщини, і повернувся в Україну відвідати своїх друзів (колись він уже виступав у кіноклубі НТСА з розповіддю про свою мандрівку; демонстрував власні фільми та фотографії). Жартуючи, що коні – найекологічніший вид транспорту, він розповів багато цікавих фактів про життя і менталітет різних народів. Його брат Джон розказав нам про австралійські закони: виявляється, що за клаптик, який ви ненароком викинули на вулиці, можна отримати штраф 100-150 австралійських доларів. І не обов’язково це має побачити поліція, отримати звинувачення можна навіть від свого сусіда. Дві німки Кароліни запевняли, що в Німеччині навіть є спеціальна охоронна служба “Green bottom”, яка слідкує за чистотою та порядком громадян. Тому німці, наприклад, ніколи собі не дозволять покласти пластмасу у відділення для сміття, де намальований папір. Англієць Алістер Мекнеїр, викладач та керівник книжкового клубу в Британській раді Києва поділився із нами своїми роздумами щодо дивної тенденції – молодь Англії також може плювати на землю, але дорослі люди не мають такої гидкої звички; а також про те, що в лондонському метро дійсно брудно на противагу вулицям, які блищать охайністю. Китайські студенти розповіли про те, що в їхній країні час від часу влаштовуються волонтерські заходи, де молоді люди залучаються до збирання сміття по місту. На такі акції приходить досить багато людей. Звичайно, проблема українців не в тому, що мало смітників навколо, а в тому, що потрібно постійно підвищувати мораль, і може спершу це дійсно робити за допомогою законів та штрафів...

На другій цьогорічній зустрічі дискусійного клубу учасники обговорювали взаємозв’язок нашої освіти з майбутньою роботою – чи достатньо студентам знань, умінь та досвіду для того, щоб знайти достойну роботу після закінчення вузу. Поговорили і про неформальну освіту та самоосвіту, які на сьогоднішній день є бажаним доповненням до диплома. Адже участь у різних недержавних організаціях, студентських асоціаціях тощо – величезний внесок для повноцінної реалізації здібностей молоді. Крім того, це стає надійною основою для СУ і має неабиякий вплив на потенційного роботодавця. Голландець Брам Порч, який проходить у НТУУ “КПІ” свою магістерську практику, наголосив, що для студентів також важливо брати участь у міжнародних програмах мобільності під час свого навчання. А ось харківчанка Наталія, яка вже здобула свою спеціальність, поділилася власним досвідом: виявляється, що в резюме потрібно обов’язково вказувати і про свої хобі. Вона, наприклад, отримала роботу у змаганні з іншими претендентками тільки завдяки тому, що у своїй анкеті написала про захоплення катанням на сноуборді, до того ж ще й не раз отримувала призові місця у змаганнях. Директор компанії (француз), як виявилось, обожнює цей вид спорту.

Але, звичайно, хотілося б, щоб наша освіта поменше залежала від роботодавців, і побільше була направлена на всебічний гармонійний розвиток. Цьому також намагається сприяти і наш клуб. Дискусійний клуб НТСА, який проходить по п’ятницях другого тижня, має на меті розвивати ораторські здібності, давати волю думкам та ідеям. Кожен має можливість запропонувати і свою тему для обговорення, тому залишається лише сказати: “You are very welkome here!”

Dec 27, 2007 || Автор: Ірина Рудь, член НТСА НТУУ “КПІ”