Дедалі міцнішають творчі зв'язки між політехнічними університетами Києва та Варшави, які є ровесниками, адже понад сто років тому були засновані одним указом царя Миколи ІІ. Нещодавно делегація кафедри фізики металів Київської політехніки повернулася з Польщі. Представники НТУУ «КПІ» 21-23 вересня взяли участь у ІV Міжнародній конференції аспірантів та молодих учених «Young scientists towards the challenges of modern technology», яка проходила у Варшавському технологічному університеті. Делегація КПІ складалася з шести старшокурсників, двох аспірантів та двох викладачів. Взагалі в роботі конференції взяли участь понад 90 учасників з різних країн.

Робота конференції проходила у 8 секціях: природничі науки, біомедична інженерія, механіка, автоматика та робототехніка, міське та промислове планування, архітектура і будівельна інженерія, прикладна математика, електроніка та інформаційні технології, нанотехнології та матеріали, соціальні науки в технологіях та пленарних лекціях. Від НТУУ «КПІ» було представлено дві доповіді, які підготували к.т.н. С.О. Замулко та студентка 6-го курсу А. Олешкевич, і сім постерів у секції «Нанотехнології та матеріали». Приємно відмітити, що доповідь Анни Олешкевич була відзначена Почесною грамотою.

Делегація НТУУ «КПІ» відвідала також факультет інженерного матеріалознавства, де ознайомилася з матеріально-технічним забезпеченням лабораторій, організацією наукових досліджень і навчального процесу. Під час цього візиту к.т.н. С.О. Замулко на науковому семінарі представив свою доповідь, присвячену використанню баз даних у матеріалознавстві та інформаційних технологій для комп'ютерного дизайну нових матеріалів.

Зустрічі польських та українських студентів, обмін думками, участь у конференції, а також підписання договору про співробітництво між студентською радою спеціальності «Фізика металів» та науковим товариством Wakans факультету матеріалознавства Варшавської політехніки дає підстави сподіватися, що студентська спільнота кафедри фізики металів ІФФ розпочинає активну міжнародну співпрацю зі студентами споріднених спеціальностей технічних університетів Європи.

Хотілося б подякувати за надану можливість взяти участь у роботі конференції та поближче познайомитися з Варшавською політехнікою департаменту міжнародного співробітництва нашого університету та проректору з наукової ро боти Варшавської політехніки проф. Тадеушу Куліку, заступнику декана з наукової роботи факультету інженерного матеріалознавства проф. М. Левандовській та заступнику декана проф. К. Сікорському.

І.Смоліна, Н.Франчік, студенти ІФФ

Дата події