263 – саме стільки заявок на участь надійшло організаторам навчального курсу «BeCommunicative», організованого локальною групою BEST (Board of European Students of Technology) Ecole Polytechnique в Парижі. Тим приємніше і більш несподівано було побачити своє ім’я у списку 22-х щасливчиків, відібраних при такому величезному конкурсі. Попри досвід участі у внутрішніх подіях BEST, з незвичним хвилюванням очікую подорожі – не дивно, адже я вперше – учасниця навчального курсу.

Нарешті в означений день мій літак сідає в аеропорті Paris Orly. Звідти приміською електричкою добираюся до Losere. Саме там, за 15 км від Парижа, знаходиться новий кампус одного з найпрестижніших університетів Європи – Ecole Polytechnique. Попереду – вісім незабутніх днів.

Мистецтво ведення переговорів – це одна із запорук успішного працевлаштування та професійної діяльності. А ще це вміння дуже корисне у повсякденному житті. Тож два навчальних дні зайняв тренінг, присвячений цьому аспекту спілкування. Кожній парі учасників видавалося завдання, згідно з яким кожен приймав певну сторону із заданими умовами. Мета – підписати якомога вигіднішу для себе угоду. Щоразу одну з пар знімали на відео для подальшого аналізу в групі. Наприкінці другого дня склався сумарний рейтинг за результатами всіх раундів. «Акулою» переговорів несподівано виявилася тендітна та тиха дівчина Марія із Мадрида. Ось вони де – справжні іспанські чари!

Упродовж наступних днів було проведено напружений дебатний турнір, тренінги з публічного мовлення та інтернет-комунікації, а також візит до центрального підрозділу компанії Thales (http://www.thalesgroup.com), що знаходиться безпосередньо на території університету. Вразило те, що студенти Ecole Polytechnique проходять практичні та лабораторні заняття в лабораторіях компанії, що вирізняються надвисоким рівнем технічної оснащеності, оскільки саме там розробляються передові електронні прилади.

Надзвичайно цікаво було спілкуватися із своїми колегами-студентами, дізнатися про особливості навчання у цьому всесвітньовідомому ВНЗ та життя іноземців, яких тут навчається близько третини. Приємно вразило те, що більшість студентів Ecole Polytechnique навчається безкоштовно.

На зустрічі з представниками міжнародного факультету Ecole, окрім презентації університету та напрямів його наукової роботи, ми обговорили студентське бачення вже існуючого договору про співпрацю між Ecole Polytechnique та НТУУ «КПІ» та можливості стажувань і навчання у Франції для наших студентів. Як ще одне втілення співпраці між нашими університетами, локальні групи BEST з Києва та Парижа запланували культурний обмін, що відбудеться в лютому-квітні 2010 року.

І, звісно, Париж… Місто-мрія мільйонів, що лишає враження назавжди. Підйом на Ейфелеву вежу та прогулянки набережними Сени, Нотр-Дам та кафе «Два вітряки», відоме за легендарним фільмом «Амелі», мистецький Монпарнас, Єлисейські поля та фото на фоні Тріумфальної арки. Щойно шасі літака відривається від злітної смуги Шарль-де-Голля, обіцяю собі: «Я неодмінно повернуся!»

Так пройшов один із сотні навчальних курсів BEST, учасниками яких цього року стало близько двох тисяч студентів з 30 країн Європи. Студенти КПІ у 2009 році вперше активно беруть участь у курсах – київська локальна група вже зареєструвала близько сотні заявок.

20 вересня розпочинається подача заявок на курси зимового сезону 2009-2010. Деталі – на сайті http://www.best.eu.org. Наступним везунчиком можеш стати саме ти!

Ірина Збруцька, президент локальної групи BEST Kyiv, студентка ІПСА