З 30 червня по 4 липня 2009 року в НТУУ «КПІ» пройшла Четверта міжнародна відкрита студентська олімпіада з програмування ім. С.О.Лебедєва – В.М.Глушкова «KPI-open 2009». Щороку цей студентський турнір набуває все більшої популярності, адже не лише привертає увагу суспільства до інтелектуальних змагань студентів, заохочує інтелектуальне лідерство та популяризує командний дух, а й сприяє підвищенню професійного рівня талановитої молоді, розвитку міжвузівських зв'язків і встановленню особистих контактів між студентами різних країн, передачі знань лідерів ринку інформаційних технологій студентам, наданню переможцям можливості підвищити свій професійний рівень на базі успішних IT-компаній, які працюють в Україні.

Олімпіада проводилася за оригінальними правилами, гармонізованими з міжнародними, за підтримки Міністерства освіти і науки України і Кібернетичного центру НАН України. Для забезпечення роботи олімпіади фахівцями кафедри обчислювальної техніки НТУУ «КПІ» створено програмний комплекс із застосуванням новітніх технологій програмування. Комплекс працює на сервері, наданому компанією БМС Консалтинг.

Вітаючи присутніх на відкритті олімпіади, проректор НТУУ «КПІ» з навчально-виховної роботи Г.Б.Варламов зазначив, що «КПІ приділяє багато уваги інтелектуальному зростанню своїх вихованців, сприяє становленню їх як сучасних фахівців та плекає надію, що нинішні студенти здобудуть собі ім'я у світі й прославлять свій ВНЗ і країну». Він подякував базовим факультетам, які активно працюють по організації й забезпеченню змагань (ФІОТ – декан О.А.Павлов, ФПМ – декан І.А.Дичка, ФТІ – директор О.М.Новіков). Академік НАН України О.А.Летичевський побажав учасникам успішно ввійти до кола молодих інтелектуалів, які знають, що таке мистецтво програмування та напружено працюють для самоусвідомлення і самоствердження себе в цій царині. Адже, за його словами, «програмування – це загальна грамотність ХХІ століття».

Участь в олімпіаді взяли 68 команд (не більше двох з одного вишу) з шести країн світу, зокрема з 11 міст України. Олімпіада проходила в два тури: 30.06 – перший (чотири задачі за чотири години) та 2.07 – другий (шість задач за шість годин).

Важливу роль у проведенні олімпіади відіграла підтримка партнерів: компаній БМС Консалтинг, СИТРОНІКС Інформаційні Технології (Квазар-Мікро), ASUS, Infopulse, Мастер-Класс, Wnet. Команди-переможці (одне перше, два других і три третіх місця) отримали сертифікати на безкоштовне проходження авторизованих навчальних програм і право складання сертифікаційних іспитів в Академії БМС Консалтинг і Навчальному центрі компанії СИТРОНІКС, призи від компаній ASUS, БМС Консалтинг, Infopulse; абонементи на спеціалізовану періодику, а також, що стало вже традицією, пам'ятні сувеніри НТУУ «КПІ». Усі, хто мірявся силами упродовж змагальних днів, отримали гарно оформлені дипломи учасників.

Підтримка з боку інформаційних спонсорів – аналітичного щотижневика «Компьютерное обозрение» і порталу ITC Online та інформаційних партнерів – журналів «Мій комп'ютер», Mobility, Gameplay, «Мій ігровий комп'ютер», «Домашній ПК», «Комп'ютерна газета», E-mobile, MIXER, телеканалів «24», «1+1», а також інформаційного агентства УНІАН – значною мірою вплинула на висвітлення ходу олімпіади, укріплення статусу заходу, підвищення іміджу КПІ та залучення команд із різних регіонів.

Інф. «КП»

Дата події