Дружні стосунки та співробітництво між НТУУ «КПІ» й освітніми і науковими установами Республіки Польща мають давні традиції та багату історію. Польські студенти навчались у КПІ від дня його заснування, вихованці Київської політехніки плідно працювали для процвітання наших держав, науковці й студенти брали участь у виконанні спільних проектів, програм обміну тощо. Останнім часом творчі зв'язки між польськими та українськими партнерами пожвавлюються на основі як двосторонніх, так і багатосторонніх угод.

Зокрема, вже другий рік діє Українсько-польський центр НТУУ «КПІ», який очолює проректор з міжнародних зв'язків проф. С.І.Сидоренко. Центр сприяє посиленню академічної мобільності науковців і студентів – тобто виходу КПІ на європейський освітній і дослідницький простір. Старт діяльності Українсько-польського центру НТУУ «КПІ» відбувся у червні 2008 р. з підписання низки угод за його участю. Тоді гостями політехніків були Надзвичайний і Повноважний Посол РП Його Високоповажність Яцек Ключковський, президент Польської освітянської фундації «PERSPEKTYWY» п. В.Сівінські, віце-президент Пултуської гуманітарної академії ім. О.Гейштора проф. К.Островський та ін.

Нині за участю Центру триває співробітництво за широким спектром питань, що охоплюють, зокрема, науково-технічні й інноваційно-дослідницькі напрями, співпрацю за тематикою сталого розвитку, сприяння у взаємодії бібліотек, проведення виставок та міжнародних заходів у сфері освіти, науки, культури і спорту, розширення студентських обмінів тощо. Проекти Центру дозволяють залучити до співпраці як науковців зі світовими іменами, так і студентів, які зможуть приєднатися до наукової діяльності на міжнародному рівні.

Нещодавно проф. С.І.Сидоренко відвідав Республіку Польща з діловим візитом. 10-11 лютого він мав зустрічі з ученими у Вроцлавській політехніці. З цим навчальним закладом КПІ поєднує багате минуле. Чимало нинішніх викладачів і співробітників НТУУ «КПІ» свого часу побували там на практиці чи у складі студентських будівельних загонів. Г.І.Денисенко – ректор КПІ у 1971-87 рр. – Почесний доктор Вроцлавської політехніки.

Матеріально-технічне оснащення Вроцлавської політехніки, рівень наукових досліджень, міцні зв'язки з національною і регіональною промисловістю дозволили їй успішно інтегруватися до європейського науково-освітнього простору. Спільність інтересів, наукових і педагогічних шкіл, бажання польських колег відновити ділові зв'язки з НТУУ «КПІ» (про що було парафовано угоду) дозволять нашому університету брати участь у виконанні програм, запроваджених ЄС для країн Центральної і Східної Європи і скерованих, зокрема, на підвищення конкурентоспроможності товарів і послуг цих регіонів. Особливо перспективними видаються напрями діяльності, що стосуються розвитку комплексних технологій на стику інженерних спеціальностей з інформатикою.

Також відбулися зустрічі проф. С.І.Сидоренка з науковцями у Варшавській політехніці (12-13 лютого), у Польській освітянській фундації «PERSPEKTYWY» – співзасновнику Українсько-польського центру, з керівниками Секції вихованців КПІ в Польщі та ін. Йшлося, зокрема, про сприяння діяльності Центрально-Східно-Європейського університету сталого розвитку з підготовки кадрів за напрямом «Сталий розвиток» та залучення факультетів, інститутів НТУУ «КПІ» до участі в проектах польських учених у 7-й Рамковій Програмі з науки і технологій Євросоюзу. На сьогодні ІФФ має прямі творчі зв'язки з факультетом матеріалознавства Варшавської політехніки. ФАКС, ІХФ, ХТФ, ВПІ вийшли на підготовку спільних проектів з польськими партнерами. Нині вчені НТУУ «КПІ» готують пропозиції для польських колег за перспективними напрямами співробітництва з консорціумами європейських університетів.

За інформацією Українсько-польського центру

Дата події