Почалася ця історія з незапам'ятних часів, коли ще не була пішохідною вулиця Політехнічна, а факультет електроніки був факультетом електронної техніки. У далекому 1980-му році у гуртожиток №13 заселили студентів тодішнього ФЕТу. Енергійні та дієві – вони вирішили облаштувати у підвальному приміщенні справжній студентський клуб. Кажуть, перші гроші для відновлення приміщення були «зароблені» здаванням порожних пляшок, знайдених у тому ж таки підвалі. На отримані гроші невтомні студенти купили фарби, пензлі і завдяки цим нехитрим знаряддям перетворили приміщення на трюм.

Назва «підводного човника» напрошувалася сама собою: ну не може Клуб проігнорувати таке магічно-таємниче число «13», що ним нумерується гуртожиток по вул. Металістів, 8.

Потужна хвиля створення Клубу почалася у 1989 – 1990-х роках. До неї активно долучилися представники адміністрації НТУУ «КПІ» та факультету електронної техніки (у ФЕЛ факультет перейменували у 1996 році): це тодішній декан ФЕТу Ю.І.Якименко, заст. декана О.Л.Бойченко (нині покійний), О.В.Борисов, Л.Д.Писаренко, а також тодішній ректор КПІ П.М.Таланчук. А основною рушійною силою були студенти ФЕЛ – небайдужі, дієві, активні. У той нестабільний для країни та людей час спільними зусиллями Клуб «13» вже міг похвалитися єдиною на той час стаціонарною світловивідною підлогою, руку до створення якої доклали самі ФЕТівці – знавці електронної техніки.

З того часу немало штормило маленький човник під номером 13 (чи не відбилася назва на його долі?). І ось влітку 2007 року почався, мабуть, уже завершальний етап відновлення приміщення Клубу «13», і, як завжди, – силами студентів. Основну фінансову допомогу цього разу надали випускники ФЕЛу, не залишилася осторонь адміністрація факультету на чолі з деканом В.Я.Жуйковим, підтримала починання дирекція студмістечка в особі О.А.Іщенка. І ось на День Святого Миколая, 19 грудня 2008 року, Клуб «13» святкував своє відкриття. Його керівником став працівник ФЕЛу, голова ТСОУ при факультеті електроніки – Дмитро Іванович Клєтченков. Його батько – Іван Іванович Клетченков – заслужений викладач НТУУ «КПІ», професор кафедри мікроелектроніки ФЕЛу, протягом багатьох років працював у профспілковому комітеті НТУУ «КПІ». Як вважає сам Дмитро Іванович, саме спадкоємність поколінь дає йому сили і натхнення боротися за свою мету: він поруч з Клубом «13» від самого дня його заснування. А за підсумками роботи у 2008 році ТСОУ при ФЕЛ було відзначено Київською міською організацією ТСОУ дипломом за перше місце серед факультетів НТУУ «КПІ». А згодом Дмитро Іванович був нагороджений відзнакою за вагомий внесок у військово-патріотичне виховання студентської молоді і підготовку її до служби в армії і на флоті.

kpi images

Його плани щодо утвердження Клубу «13» масштабні. Почнімо з того, що це не клуб у нинішньому розумінні цього слова, а майданчик для розвитку творчих студентів, для об'єднання молоді. Це можливість цікаво і весело організувати своє дозвілля, починаючи від перегляду заходів, що проходять у Клубі «13», і закінчуючи участю в них. Нові, кольору морської хвилі стіни клубу вже бачили і репетиції КВК, і підготовку до «Міс ФЕЛу», спектакль до Масниці зі справжніми млинцями, конкурси «Нумо, козаки!» (до Дня захисника Вітчизни) та «Нумо, дівчата!» (до 8 Березня).

Дмитро Іванович наголошує, що Клуб «13» не просто приміщення, це великий проект, і його найвища точка – це створення Центру організації культурно-творчого дозвілля студентської молоді на базі студентського клубу «13» при ФЕЛ. Так-так, клуб перебуває на балансі факультету електроніки, однак, безперечно, усі бажаючі КПІшники можуть долучатися до його заходів.

Не номінальний, а реальний статус студентського Клуб «13» має завдяки тому, що в його управлінні беруть участь самі студенти. Звичайні хлопці й дівчата вчилися будівельних та малярських робіт, облаштовуючи це приміщення. Тут не було професійних робітників, студенти отримали це звання тоді, коли висохла остання крапля фарби на стіні. Усі вони складають Раду Клубу «13». На пост голови було обрано Дениса Прибитого, студента 3-го курсу ФЕЛ. Рада Клубу «13» нині розробляє Статут для оформлення своєї діяльності.

За метою своєї діяльності Клуб «13» виконує програму департаменту навчально-виховної роботи з посилення уваги до виховної роботи серед студентів.

Усе дивуюся, скільки різних організацій зав'язав на собі Клуб «13» – це адміністрації ФЕЛ та НТУУ «КПІ», Асоціація випускників НТУУ «КПІ», Асоціація випускників ФЕЛ, дирекція студмістечка, профспілковий комітет студентів, туристично-оздоровчий клуб «СКІФ», і кожен з очільників цих організацій заслуговує слів подяки за допомогу у відновленні Клубу «13».

Клуб «13» вже діє і відкритий для всіх, хто бажає себе проявити. Нехай ще не до кінця добудовано вхід, це аж ніяк не зменшує задоволення від заходів, що проходять у клубі під щасливим номером «13».

kpi images

Конкурсна програма «Нумо, козаки!», що передбачала змагання за типом «Богатирських ігор», ознаменувалася такими переможцями: перше місце здобула команда гуртожитку №11, друге – гуртожитку №13, а третє посіла команда гуртожитку №10.

11 березня у Клубі «13» віншували чарівних дівчат. Конкурс «Нумо, дівчата!» був організований студмістечком КПІ (заступником директора М.М.Стасенко) та соціальними працівниками гуртожитків (О.В.Строменко – гурт. №19, Л.Г.Татієвська – гурт. №15). У конкурсі брали участь 7 команд з різних гуртожитків: «Враги тишины» (гурт. №1), «Воительницы упячки» (гурт. №4), «За кадром» (гурт. №8), «Высшая лига» (гурт. №10), «Дикие кошки» (гурт. №13), «Стиляги» (гурт. №15), «Силиконовые бабки» (гурт. №20). Дівчата змагалися у 4-х конкурсах: вокальному, хореографічному, з арм-реслінгу та кравецькому, в якому дівчата мали пошити чоловічі труси. Кожен конкурс – згусток сміху та енергії, коли азарт і захоплення наповнює як конкурсанток, так і вболівальників, і у залі стає надзвичайно спекотно. Дівчата не намагалися довести, що вони кращі одна за одну, вони просто дарували своїми усмішками і красою приємний настрій. Однак переможниць усе ж було визначено: у вокальному конкурсі перемогу здобула Людмила Данилюк (гурт. №20), у хореографічному – Аліна Шангіна (гурт. №13), «Залізною леді» стала Катерина Боженко (гурт. №15), а звання «Золотої голки» отримала Інна Булік (гурт. №4). Командою-переможцем стали «Стиляги» з гуртожитку №15. Суворими суддями були молоді соціальні працівники Ганна Гончарук та Араксія Алеян; керівник туристично-оздоровчого клубу «СКІФ» І.П.Кучерявий та представник адміністрації студмістечка В.О.Сташенко Яскраві дівчата в українських костюмах, грецьких туніках, спідничках у горошок залишали імпровізовану сцену задоволені своїм виступом, поверталися додому глядачі, а Клуб «13», попрощавшись з усіма, чекав нових заходів та нових усмішок.

Валерія Добривечір
Фото з конкурсу “Нумо, дівчата!” О.В.Строменко

Дата події