Цієї події на Спільному українсько-німецькому факультеті машинобудування чекали 6 років. Чекали з надією, сумнівами, сподіваннями, піднесенням, розчаруванням. Поступово крок за кроком підвищували планку з якості навчання, рівня оволодіння німецькою мовою, уміння складати екзамени, як це прийнято в Німеччині. Нарешті, на 5-му році навчання перші студенти пішли на випробування європейськими стандартами оцінювання, вони, 6 студентів, спільного факультету, склали іспит з німецької в Лінгвістичному центрі університету ім. Отто-фон-Геріке м. Магдебург, отримавши при цьому лише добрі і відмінні оцінки. А далі навчання в загальних потоках з німецькою молоддю, складання іспитів з фахових дисциплін і, нарешті, наукова робота для німецької промисловості під час підготовки магістерської дисертації. І фінал – захист цієї дисертації перед Державною комісією машинобудівного факультету університету м. Магдебург. Першою цей нелегкий шлях пройшла студентка ІФФ і Спільного факультету машинобудування Вероніка Щирська.

І ось 4 лютого 2008 р. на загальних зборах студентів і викладачів Спільного та інженерно-фізичного факультетів відбулося урочисте вручення німецького диплома магістра В.Щирській. Диплом вручив проректор НТУУ “КПІ” проф. Г.Б.Варламов у присутності головного координатора Спільного факультету з німецької сторони проф. Л.Дюбнер, керівника служби ДААД д-ра З.Клеє та інших відповідальних осіб.

Cтудентка ІФФ Вероніка Щирська у 2003 р. вступила на щойно створений Спільний українсько-німецький факультет серед 19 інших студентів-першокурсників. І пішли трудові будні – зранку навчання на факультеті, а ввечері тричі на тиждень по 4-5 годин німецької мови, а потім ще поїздка додому до м. Бучі пізніми електричками, виконання завдань, підготовка до лабораторних і практичних занять, курсові проекти, роботи тощо. Завдяки сумлінному навчанню протягом 4-х років, допомозі родини, друзів, викладачів ІФФ вона отримує диплом бакалавра з середнім балом вище 4,5, що повністю відповідає вимогам Німецького університету і складає іспит DSН-2 у Німеччині, що відповідає знанню німецької на оцінку “добре”. Ще 5 студентів – всі, що залишились з 19 осіб, – продовжили навчання у Магдебурзі. Захист їх магістерських робіт планується 23-24 березня 2009 р.

kpi images

Наукову роботу, присвячену отриманню вогнетривких матеріалів методами порошкової металургії, В.Щирська вела під керівництвом проф. М.Хейлмайєра. За свою наукову працю вона отримувала заробітну плату 160 евро/міс, яка була невеликою, але помітною надбавкою до 450 євро стипендії. Захист 18 грудня 2008 року проходив на кафедрі матеріалознавства Отто-фон-Геріке університету. Добре підготовлена магістрантка через хвилювання, з яким не впоралась до кінця, відповідала протягом 30 хвилин на запитання комісії. Після захисту, який тривав 1 год. 10 хв., голова комісії оголосив оцінку “2”, що означає “добре”, і привітав з успішним захистом. За рекомендацією з Німеччини Вероніка Щирська отримала призначення на роботу до українсько-німецької фірми Тіссен-Крупп у Києві, але до цього вона ще має скласти заліки і іспити згідно з навчальним планом НТУУ “КПІ” і захистити магістерську атестаційну роботу на кафедрі високотемпературних матеріалів і порошкової металургії.

В.М.Яворовський, декан Спільного українсько-німецького факультету машинобудування, к.т.н., доц.

Дата події