Вже майже три роки я працюю в картинній галереї, а здається ніби все життя. Рідні стіни Центру культури та мистецтв, а особливо картинної галереї, оздоблені творами заслуженого художника України Григорія Івановича Синиці, вселяють гордість за надану честь оберігати самобутні скарби видатного митця, передані в дар наступним поколінням.

Сподіваюсь, наша картинна галерея відіграє значну роль у культурно-естетичному вихованні студентів університету. Принаймні ми, співробітники, разом з творчими особистостями намагаємось робити все від нас залежне. Протягом року тут експонувалися твори різних митців. Серед них були як професійні художники, так і художники-аматори.

Не залишила байдужими виставка живопису Володимира Оникійовича Мусієнка та виставка Йосипа Борисовича Осташинського “Архітектура в мініатюрі”. Другий рік поспіль свої чудові роботи представляють художники-аматори об'єднання “Творчість” і сподіваюсь, що ми ще не раз з ними зустрінемось.

Намагаємось приділяти увагу і фотографії, яка є дуже актуальною серед студентства. Фотовиставки “Школи сучасного мистецтва” щоразу приємно дивують своїми роботами творчу молодь університету. На початку року відбулась тематична фотовиставка Валерія Петровича Тихонова “Місто Лева”, а навесні до нас завітала Наталія Перегудова зі своїми яскравими фотоколажами. До Міжнародного дня захисту дітей та до Дня Святого Миколая в картинній галереї відбулися незабутні свята: виставка авторських робіт з кераміки на теми народних казок, ексклюзивних іграшок, авторських ляльок, витонченої вишивки, фантастичних гобеленів, розкішних прикрас та рідкісних моделей національного одягу. Це було неперевершено! А нещодавно творче об'єднання “Палітра флори” презентувало виставку творів “Живопис без пензля і фарб”, де було представлено роботи виключно з природного матеріалу без використання штучних фарб, а саме: картини з пресованих рослин (ошибана), березової кори, тополиного пуху, соломки, флоромозаїки у виконанні майстрів народного мистецтва та художників-флористів. Кожна робота вирізнялась жанровою та технічною неповторністю, фантазією та великою майстерністю кожного автора. І дійсно, індивідуальні та колективні заявки на зустріч з авторами робіт ми приймали майже не щодня. З невдаваною цікавістю студенти цілими групами відвідували виставку, а деякі навіть по кілька разів. І це дуже важливо для нас, бо така увага свідчить про те, що наше прагнення нести затишок і гармонію в кожну душу, щоб життя студентської молоді збагачувалось, а будні перетворювались на свята – є виправданим.

Приємно відмітити, що в картинній галереї також проводяться персональні виставки митців, що мають безпосереднє відношення до нашого університету. Лише за останній час відбулась виставка живопису доцента кафедри технічної кібернетики Сергія Васильовича Шпіта та виставка старшого викладача факультету менеджменту і маркетингу Ірини Анатоліївни Шеховцової. Творчість цих викладачів сприяє вихованню духовності й любові до мистецтва та спонукає студентів до створення власних художніх робіт.

Так, крок за кроком, я наближаюсь до розповіді про найважливіший захід – щорічний мистецький конкурс “Таланти КПІ”. Вже більше 10 років він проводиться в нашому університеті і не втрачає своєї актуальності. З кожним роком зростає професійний рівень робіт і цей факт визнають художники з Національної спілки художників України, які щороку є у складі журі конкурсу. Попри усталену традиційну спрямованість проведення цієї виставки, щоразу з'являються нові роботи, які вражають відвідувачів оригінальністю ідей та цікавою технікою, особливо якщо зауважити, що вони виконані викладачами та студентами не мистецького, а технічного вищого навчального закладу.

Дуже багато планів на наступний рік. Передусім у березні передбачається персональна виставка живопису заслуженого художника України, лауреата премії імені Василя Стуса – Валерія Олександровича Франчука, у травні – виставка сучасних робіт Олени Міроседіної. Фотовиставки та виставки нових робіт з декоративно-прикладного мистецтва будуть представлені творчими об'єднаннями “Ексклюзив” та “Палітра флори”. Сподіваємось, що наша творча діяльність, яка здійснюється за підтримки департаменту навчально-виховної роботи університету, робить вагомий внесок у розвиток культурного життя студентства.