У кожної знаменитості є свої «міфи». Думаю, ніхто не заперечить, що Київський політехнічний інститут теж можна назвати такою собі «знаменитістю», і його «міф» – це міжуніверситетський медико-інженерний факультет (ММІФ). Те, що деканат факультету знаходиться на 5 поверсі поліклініки, а пари у студентів проводяться, окрім КПІ, в різних куточках Києва, не значить, що «мміфівці» відірвані від КПІшного життя. І те, що група ІМ-43 з міжуніверситетського медико-інженерного факультету виграла у конкурсі «Краща група університету», лише підтверджує вище сказане.

Положення про конкурс на кращу групу університету передбачає довгий список вимог. Звичайно, що більшість їх становлять кількісні показники – середній бал успішності, цифри наукових статей, публікацій, участі у конференціях та олімпіадах тощо. Однак за цифрами стоять енергійні молоді люди – веселі студенти, хороші друзі і доброзичливі одногрупники. Хто ж вони, ІМ-43, найкраща група університету?

Коли вони дізналися про отримане звання, святкували, як і завжди, всі разом, на цей раз обравши пейнтбол. А так, з першого курсу проводили вільний час і на природі, і чаюючи з куратором, і організовуючи походи в театр і в цирк. Будучи дружною і надзвичайно творчою групою, студенти ІМ-43 – активні учасники усіх факультетських та університетських заходів. Незмінні ведучі факультетських «вечорів» – Олена Шевченко, Максим Головань. Останній уже на другому курсі здобув звання «Містер ММІФ» і брав участь у «Містері КПІ». Минулого року дві чарівні дівчини, Ольга Очеретнюк та Дар'я Боса, представляли свою групу на факультетському конкурсі краси, за його результатами Дар'я виступала від ММІФу на конкурсі «Королева КПІ–2008», отримавши звання Міс Образ.

Однак це не всі грані творчості ІМ-43. На факультеті діє поетичний клуб, організований деканом ММІФу професором, д. мед. н., лауреатом Державної премії України, заслуженим діячем науки і техніки України, членом-кореспондентом Міжнародної академії астронавтики В.П.Яценком. Цей поетичний клуб власними силами випускає невеликі збірки студентських «проб пера», серед авторів і Олена Лісовець та Костянтин Барановський з ІМ-43. А «іемівці» брат і сестра Дмитро та Юлія Неволіни паралельно навчаються в консерваторії, крім цього Юлія несе почесні обов'язки профорга групи і отримувала іменну стипендію. Не обійшлося і без туристів. Люба Солодка активно займається цим видом спорту і побувала у Криму та Карпатах. А «старостує» над цими всіма яскравими особистостями ще з першого курсу не менш енергійна дівчина – Олена Шевченко, яка певний час була і факультетською старостою.

Щороку ММІФ на чолі з деканом бере участь у заході «Пробіг заради життя», і ІМ-43 разом з іншими курсами бере у ньому участь.

Спеціальність групи ІМ-43 – «Інформаційні управляючі системи та технології». Такий вибір професії був зумовлений перспективністю даного напрямку та його новизною. І бажання дізнаватися нове у кращої групи університету не зникло до 5 курсу. Як зазначає їхній куратор, ст. викладач Олена Володимирівна Яценко, студенти надзвичайно активні, виявляють інтерес до навчання, старанно підходять до завдань, з ними надзвичайно приємно працювати – бакалаврські дипломи більшість захистила на одні п'ятірки.

Побутувала на ММІФі певний час традиція тьюторства – на добровільних засадах старшокурсники допомагали у позаурочний час студентам молодших курсів розібратися у певних предметах. З групи ІМ-43 «викладачами» стали Юлія Неволіна та Люба Солодка. А ще на далекому першому курсі допитливі «іемівці» прослухали курс лекцій американського професора із Дрексельського університету й отримали сертифікати.

Сьогодні, як і завжди, ІМ-43 у постійному русі, у постійному пошуку. Звичайно, що зустрічатися почали трохи менше – більшість влаштувалася на роботу. Однак вони залишаються вірними своєму університету, своєму факультету і своїй дружбі. На моє запитання «Як же все-таки ви перемогли у конкурсі на найкращу групу?» вони відповіли: «Мабуть, нам просто цього дуже хотілося». Цього року вони знову хочуть стати кращими, нехай же щастить їм у цьому прагненні, і я впевнена, що ІМ-43 знову покаже себе на високому рівні.

Підготувала
Валерія Добривечір