У Науково-технічній бібліотеці НТУУ «КПІ» стало традицією влаштовувати творчі виставки з нагоди святкування Всеукраїнського дня бібліотек. Цього року до професійного свята у вестибюлі Науково-технічної бібліотеки було відкрито фотовиставку “Цей чудовий світ”. На якій 20 наших фотомитців представили близько 50 сві­т­­лин.

Тематика ро­­­біт різно­манітна. Насамперед, це мальовничі пейза­жі І.Литвиненко, С.Зуєвої, М.Войтенко; витончені морські сюжети О.Котляр, О.Пархоменко, Л.Кривошеєнко.

Фото троянд та метеликів О.Носко і О.Половян гідні кращих фоторобіт в Iнтернеті, натюрморти Л.Тепікіної та Т.Безрукавої нага­дують пост­модерніст­ські сюжети. Краєвиди Карпат сфотографовані Л.Миргородською за декілька днів до трагічної повені. Зворушливі фотосюжети з домашніми улюбленцями представила В.Волинець.

Серед бібліотекарів ба­гато любителів подорожу­вати. Фоторезультати цього – маленьке потрясіння для мене, в доброму розумінні цього слова. Є таке поняття – урбаністичний пейзаж – наші гідні журналів “ Фото”, “Вокруг света”. Триптих С.Кирилюк “Дощовий Петербург”, фан­­тастичні види Дніпро­петровська О.Пархоменко, романтичні фото З.Стерехової; а які елегантні чорно-білі види європейських міст С.Барабаш, за­сніжені зимові види рідного КПІ Н.Ле­венчук.

Фотопортрети – це окрема реальність. Пустотливі хлопчаки-“індійці” Н.Трофімової, “пушкінський” сю­жет К.Мошинської, незвичайні ракурси.

Для мене особисто фаворити виставки – “східні” портрети: скільки життєвої мудрості в очах чоловіка з грибом (робота М.Федорець). А фотодует Г.Семендяєвої – танцюючий дервіш та арабський вершник – не гірші, ніж професійні фото з журналу “Эхо планеты”.

О, технічний прогрес, винахід цифрової фотографії! Завдяки йому кожна лю­дина може показати себе митцем, здійснити потяг до творчо­сті – головного для людини. І в цей золотий верес­невий день професійного свята ми побачили цей чудовий світ очима наших шановних інтелігентних бібліотекарів.

М.С.Аверкієва, зав. відділу періодичних видань