Пульсаційна теплова труба (ПТТ) – високоефективний малогабаритний пристрій, призначений для створення пасивних систем охолодження. Для роботи ПТТ достатньо наявності двох середовищ з різною температурою. Теплова енергія від зони випаровування передається в зону конденсації в результаті виникнення парової фази всередині ПТТ.

На відміну від традиційних теплових труб, в ПТТ нема капілярно-пористої структури, що значно спрощує технологію їх виготовлення, а також помітно знижує їхню собівартість.

У нашому університеті дослідження ПТТ проводяться в лабораторії теплових труб ТЕФ – у рамках держбюджетної теми 2929-ф “Дослідження та створення мініатюрних теплопередаючих пристроїв на базі пульсуючих капілярних теплових труб” (керівник – к.т.н., доц. В.Ю.Кравець) та НДР № 4/3 “Дослідження теплопередаючих характеристик пульсуючих теплових труб для систем охолодження потужної електронної техніки” (керівник – аспірантка А.М.Наумова), що виконується на кошти гранту НТУУ “КПІ”.

На сьогодні вивчено вплив на тепломасопереніс в ПТТ ряду факторів: геометричних, режимних, експлуатаційних. Зроблено висновок, що пульсаційні теплові труби є простими у виготовленні і високоефективними в роботі. Про деякі результати досліджень у 2008 році були зроблені доповіді на міжнародних конференціях, що проходили в Києві та Одесі.

За інф. ТЕФ