Цього літа (11-24 серпня 2008 р.) на базі НТУУ “КПІ” проходила Третя міжнародна літня школа “Досягнення та застосування сучасної інформатики, математики і фізики” (AACIMP-08). Вже третій рік поспіль засновник і організатор даного проекту – команда студенів і аспірантів з НТСА КПІ збирає в гарячий серпень під дахом першого корпусу молодих людей, зацікавлених наукою, і відомих науковців, готових поділитися знаннями і результатами своїх найновіших досліджень.

Цього літа у роботі Третьої літньої школи взяло участь близько 60 учасників із 6 країн світу, а саме із Грузії, Німеччини, Польщі, Росії, Вірменії та, звісно, України. Викладачами школи стали провідні професори і вчені з університетів і науково-дослідних центрів США, Бельгії, Нідерландів, Швеції, Франції, Німеччини, Австрії, Туреччини, Росії та України. Серед них проф. Р.Поше, член правління європейської організації Euroscience (Брюссель, Бельгія), проф. Т.Аксьонова, провідний науковий співробітник Центру атомної енергетики (Гренобль, Франція), проф. О.Подладчикова, лауреат міжнародної медалі ім. Зельдовича в 2008 р. (Брюссель, Бельгія), проф. Вебер, член правління європейської організації з досліджень операцій EUROPT.

Літня школа AACIMP-08 складалася з 4 тематичних блоків:

  • Частина А. Сучасна математика і фізика.
  • Частина В. Сучасне природознавство.
  • Частина С. Актуальні питання розвитку інформаційних технологій та інформатики.
  • Частина D. Наукова журналістика

Кожний блок складався з міні-курсів найрізноманітніших напрямів сучасної науки – сталий розвиток, нейромоделювання, сучасні космологічні теорії, синергетика, геофізика, інформаційні технології тощо. Найбільш великими за обсягом у цьому році стали курси присвячені нейронаукам та концепції сталого розвитку. Також учасники Школи мали змогу ознайомитися із дуже популярними та актуальними в сучасному науковому світі напрямками, такими як темна матерія, теорія струн, хемоінформатика та ін.

Спеціальною темою, виділеною в окрему секцію, цьогорічної Школи стала “Наукова журналістика”. В рамках цієї секції було проведено 2 майстер-класи представниками видання “В мире науки” (Москва, Росія) та представником видання “Наука и техника” (Харків, Україна), проведено конкурс науково-популярних статей серед учасників Літньої школи. Крім цього, організовано круглий стіл “Хто і як має говорити про науку в ЗМІ”. У його роботі взяли участь представники преси (Сергій Барчук, заступник головного редактора, журнал “Наука и техника”, Харків, Україна, Олександр Рожен, керівник рубрики “Наука”, газета “Дзеркало тижня”, Київ, Україна) та науковці (професори: Борис Гольденгорін, Олександр Макаренко, Степан Москалюк, Ігор Баскін, Нелла Тохова), також до дискусії приєдналися учасники Літньої школи, представники студентських організацій та студентської преси.

міжнародна літня школаОкрім захоплюючих лекцій, на учасників чекала різноманітна культурна програма – це і пішохідні екскурсії містом, і англомовні дебати, і кіноклуб, і екскурсія до Переяслава-Хмельницького. Також для учасників було організовано квест по території КПІ. А наприкінці двотижневого курсу лекцій всі охочі мали можливість відвідати старовинну обсерваторію у самому серці Києва. Учасники ознайомились з історією обсерваторії, досягненнями та біографіями видатних учених-астрономів, які працювали в ній протягом останнього сторіччя. А після екскурсії мали змогу подивитися у справжній телескоп та знайти свою зірку на нічному небі!

Два насичені тижні пролетіли швидко. Під час урочистого закриття учасники отримали сертифікати та грамоти-відзнаки за участь у дебатах та квесті, учасники конкурсу науково-популярних статей отримали призи від журналу “Наука і техніка”, а потім усі мали змогу згадати найяскравіші моменти завдяки фільму-слайду, створеному організаторами Літньої школи.

“Крокуй без кордонів!” – таким було гасло AACIMP-08, і дійсно, у науці не повинно бути кордонів – ні територіальних, ні міждисциплінарних. Той заряд позитиву і знань, які отримали учасники і викладачі Літньої школи, дасть поштовх до подальших звершень, до подальшої діяльності. Тож зустрінемось на AACIMP-09!

Валерія Добривечір, Ірина Смоліна

Дата події