Ви є тут

Візит першого віце-прем’єр-міністра О.В.Турчинова


2008.04.15 Візит першого віце-прем’єр-міністра О.В.Турчинова

Перший віце-прем’єр України О.В.Турчинов разом із народними депутатами та представниками ряду міністерств і відомств 15 квітня відвідав КПІ. Гості ознайомилися з фотогалереєю студентів – чемпіонів світу й Європи з математики та інформатики, з експозицією Державного політехнічного музею, присвяченою становленню КПІ як колиски інженерної освіти й науки України, розвитку вітчизняної науки і техніки від початку минулого століття до наших днів.

Потім гості перейшли до Наукового парку «Київська політехніка» (НП). Тут їх докладно ознайомили з розробками науковців, що стосуються стратегічних напрямів розвитку економіки та готові до широкого впровадження. Це, зокрема, антенні пристрої для наземних та супутникових телекомунікацій (за участю РТФ), п’єзоелектричні наноманіпулятори, дистанційнокеровані роботи, захищені комп’ютерні системи, захищені електронні пристрої різного призначення (НТУ «ХПІ»), енергетика сталого розвитку (ІЕЕ), газопаротурбінна технологія «Водолій» та модифікації діючих генеруючих установок і теплообмінних апаратів (ТЕФ), легкі літальні апарати різноманітного призначення (ФАКС) та ін. Також було презентовано діяльність Центру суперкомп’ютерних обчислень та Українського відділення Світового центру даних “Геоінформатика та сталий розвиток” тощо.

У ході візиту відбулася робоча нарада за участю представників промислових підприємств – партнерів НП. Перший віце-прем’єр-міністр дав відповідні доручення керівникам міністерств та відомств і висловив підтримку починанням політехніків, з ініціативи яких здійснюється національний проект з розвитку НП. Підсумовуючи, він зазначив, що в державі звикли рахувати енергетичні та інші ресурси. Але саме інтелектуальний потенціал, накопичений, зокрема, і в КПІ, має працювати на інноваційний розвиток держави. Коли запрацює така стратегія розвитку – зникнуть проблеми з іншими ресурсами й Україна зможе стати в ряд зі світовими економічними лідерами.

x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій