Фондосховище – це архіважливий підрозділ кожного музею, а фондознавство – складна наука, яку не можна недооцінювати. Щоб донести до музейників основні складові цієї науки, 14 березня 2008 року на базі відділу “Музей історії КПІ” Державного політехнічного музею при НТУУ “КПІ” було проведено науково-методичний семінар “Фондова робота в музеях України. До 45-річчя Музею історії КПІ”.

У семінарі взяли участь фахівці музеїв ВНЗ з Києва, Львова, Харкова, Рівного. З доповідями виступили співробітники Національного музею історії України – головний зберігач Ольга Федотова, старший науковий співробітник Ірина Больботенко та провідний науковий співробітник Алла Андріуца. Їхні виступи були цікавими, змістовними і надзвичайно актуальними для переважної більшості музеїв.

Учасники семінару оглянули експозицію музею, де представлені оригінали – унікальні експонати національного значення. Як, скажімо, не пишатися документом, підписаним видатним державним будівничим Іваном Мазепою, котрий зберігається саме в музеї, отже доступний для пересічних громадян (на відміну від тих документів, що зберігаються в архівах). Політехніків, безумовно, зацікавила фотографія групи професорів КПІ, звільнених під тиском російського самодержавства. Інженери оцінили б і наступний експонат – перший фотоальбом будівництва підвісного мосту, де зафіксовані цікаві деталі його зведення. Фотографії – неупереджені свідки розвитку інженерно-будівельної думки минувшини – дійшли до нас крізь десятиліття завдяки дбайливим ентузіастам.

Учасники задоволені семінаром, а організатори сповнені надією ні за жодних обставин не зупинятися на досягнутому. Отже, наш музей продовжує плідну роботу щодо згуртування музейників вищих навчальних закладів України. Подібними заходами ми намагаємося сприяти налагодженню тісних міжособистісних зв’язків науковців, злагодженості їхніх дій, активізації музейної роботи.

Автор: С.М.Ховрич, зав. відділу “Музей історії КПІ” ДПМ, доц. каф. історії, к.і.н.