У виставковій залі ім. Веніаміна Кушніра факультету соціології відбулась виставка художньої фотографії, “Краю мій, земле моя!”. Її автор, Василь Матвійович Островий, за основною професією інженер-будівельник, – відомий київський фотохудожник, учасник багатьох всеукраїнських і зарубіжних виставок, який 26 років очолював Народний фотоклуб “Київ”.

Митець має широкий діапазон зацікавлень, і перед глядачем розгортаються різні жанри фотомистецтва. В портретах “Козак”, “Хлопчисько”, “Вітер” відчувається духовний світ портретованих та їхній складний психологічний настрій. Митець віртуозно поєднує панораму Києва та його історичну архітектуру з природою (“Андріївська церква взимку”, “Печерська лавра”). Автор стверджує: “Моя душа тяжіє до пейзажу…”. І дійсно, пейзажі, найчастіше із вечірнім Сонцем або з Місяцем, – чарівні перлини фотомистецтва (“Ніч над Дніпром”, “Сонце в очереті”, “Захід Сонця над морем”). У жанрових композиціях видно любов фотомитця до народного побуту (“За прядкою”, “Музики”). Полюбляє митець і світ пернатих друзів. “Рожевий фламінго” заціпенів у вигляді ієрогліфа, а потім дивовижно розчинився у своєму відображенні в річці.

Фотохудожник надзвичайно вимогливий до своєї праці. До краєвиду повертається багато разів, вивчаючи його при різному освітленні та в різні пори року. Він досконало володіє законами композиції, простору, кольору та фактури. Не позбавлений художник і відчуття легкого гумору, що надає фотографіям життєвої переконливості.

Кращі твори В.Острового вміщені у його “Фотоальбомі”, який вийшов до ювілею фотомитця і користується великою популярністю.

Василь Матвійович дивується, що художники залюбки використовують його твори для написання картин, мовляв, маючи такі фото – немає необхідності писати пейзажі з натури.

У цілому виставка оптимістична, світлини красномовно говорять: “В навколишньому світі багато краси і добра – спілкуймося з ним”.