Як гадаєте, без кого не обходиться жодна значна подія в КПІ? Завдяки чиїм зусиллям яскраві університетські конкурси “Красуня КПІ”, “Містер КПІ”, турніри КВК та ерудитів набули загальноміського розмаху і значення? Загальновідомо, коли в КПІ вивішують афішу про проведення якогось із цих заходів, у студентів-політехніків починають шалено дзвонити телефони – то друзі та знайомі з інших ВНЗ будь-що прагнуть потрапити на яскраві шоу, влаштовані в ЦКМ НТУУ “КПІ”.

Валентина Андріївна Руденко – заслужений працівник культури України, директор ЦКМ – не лише хрещена мама усіх мистецьких починань в університеті, вона їх активний рушій та продюсер в одній особі. Народжена в солов’їному полтавському краї, з дитинства не уявляла себе без пісні. Тож із вибором професії вагань не було. Молодим спеціалістом керувала самодіяльними колективами, тоді й навчилася “проникати за будь-які високі двері”, що знадобилося у подальшій роботі, зокрема в КПІ. Вона вміє порозумітися і з колегами, й керівниками підрозділів та адміністрацією університету, і з чималою кількістю організацій, що надають послуги. У мистецьких колах ім’я В.А.Руденко добре відоме, численні митці, які виступають у ЦКМ, як правило, говорять: “Концерт відбудеться у залі, де працює Валентина Андріївна”.

Валентина Андріївна опікується також самодіяльними народними колективами, що працюють на базі ЦКМ і об’єднують сотні політехніків. Слава про хорову капелу, ансамбль бандуристів, танцювальні колективи лине далеко за межі міста. Аматорів-політехніків запрошують до участі в міжнародних конкурсах і фестивалях, де вони виступають з незмінним успіхом, підносячи престиж технічного навчального закладу НТУУ “КПІ” на нову висоту.

Рухлива й енергійна, В.А.Руденко завжди у творчому пошуку. Власний відпочинок? Здається, вона не знає такого слова. На черзі – пожвавлення культурного дозвілля у студмістечку, низка мистецьких заходів, присвячених 110-річчю КПІ тощо. “Наші діти, – часто говорить Валентина Андріївна, – талановиті, красиві українці – потребують цікавого різноманітного дозвілля. Моя професія – створювати свято. Люблю і вмію це робити”.

Двері ЦКМ відчинені зранку до вечора, а вікна світяться до пізньої ночі. Тож хай множаться мистецькі здобутки політехніків, які В.А.Руденко благословляє і спрямовує, а слава про них шириться містом та Україною.

Автор: Н.Вдовенк